REKALMA B1 - 2

Desktop Image Mobile Image

V gminny halowy turniej piłki nożnej drużyn OSP.

W dniu 12 marca 2016 r. (sobota) w hali sportowej Zespołu Szkół w Gogołowie odbył się V gminny halowy turniej piłki nożnej drużyn OSP z terenu Gminy Frysztak. W zawodach uczestniczyło 10 drużyn z 9 jednostek OSP z naszej gminy.

Najpierw odbyły się rozgrywki grupowe, gdzie systemem „każdy z każdym” w grupie A grały drużyny OSP Cieszyna, Glinik Średni, Gogołów II, Stępina i Glinik Dolny a w grupie B drużyny OSP Glinik Górny, Twierdza, Gogołów I, Kobyle i Frysztak.

Do półfinałów awansowany po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. W pierwszym półfinale zmierzył się zwycięzca grupy A z drugą drużyną z grupy B, czyli OSP Cieszyna z OSP Glinik Górny a mecz zakończył się wynikiem 1:1 a o awansie zadecydowały rzuty karne, które wygrali strażacy z Glinika Górnego (4:2). W drugim półfinale zmierzył się zwycięzca grupy B – OSP Frysztak z drugą drużyną z grupy A – OSP Gogołów II. Strażacy z Frysztaka zapewnili sobie awans do finału wygrywając ten mecz 3:0.

Mecz o trzecie miejsce rozegrały drużyny OSP Cieszyna i OSP Gogołów II, który zakończył się wynikiem 4:2 dla drużyny z Cieszyny. Mecz finałowy, w którym wystąpiły drużyny OSP Glinik Górny i OSP Frysztak, był ukoronowaniem turnieju. W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka dla strażaków z Glinika Górnego i wynik był sprawą otwartą, lecz w drugiej połowie padły kolejne dwie bramki dla „górnego”, które przesądziły o wygranej. Mecz zakończył się wynikiem 3:0.

W tym roku z dziewięcioma trafieniami, królem strzelców został Daniel Panek reprezentujący OSP Cieszyna.

Wszystkim jednostkom gratulujemy sportowej postawy i godnej rywalizacji w turnieju.
Zapraszamy za rok na VI gminny turniej w piłkę halową drużyn OSP.