Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

Desktop Image Mobile Image

REKALMA B1 - 2

Turniej OSP - Cieszyna najlepsza!

W dniu 11 marca 2017 r. (sobota) w hali sportowej Zespołu Szkół w Gogołowie odbył się VI gminny halowy turniej piłki nożnej drużyn OSP z terenu Gminy Frysztak. W zawodach uczestniczyło 9 drużyn z 9 jednostek OSP z naszej gminy.

Najpierw odbyły się rozgrywki grupowe, systemem „każdy z każdym”. W grupie A grały drużyny OSP Kobyle, Glinik Górny, Cieszyna, Twierdza i Glinik Średni a w grupie B drużyny OSP Gogołów, Glinik Dolny, Frysztak i Stępina.

Do półfinałów awansowany po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. W pierwszym półfinale zmierzył się zwycięzca grupy A z drugą drużyną z grupy B, czyli OSP Cieszyna z OSP Frysztak a mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Cieszyny W drugim półfinale zmierzył się zwycięzca grupy B – OSP Gogołów z drugą drużyną z grupy A – OSP Glinik Górny. Strażacy z Glinika zapewnili sobie awans do finału strzelając gola w ostatnich sekundach meczu i wygrywając ten mecz 5:4.

Zwycięska drużyna z OSP Cieszyna. FOTO - OSP Cieszyna - Facebook
Mecz o trzecie miejsce rozegrały drużyny OSP Frysztak i OSP Gogołów, który zakończył się wynikiem 2:0 dla drużyny z Gogołowa. Mecz finałowy, w którym wystąpiły drużyny OSP Glinik Górny i OSP Cieszyna, był ukoronowaniem turnieju. W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka dla strażaków z Cieszyny i wynik był sprawą otwartą, lecz w drugiej połowie padła kolejna bramka, która przesądziła o wygranej. Mecz zakończył się wynikiem 2:0. W tym roku z jedenastoma trafieniami królem strzelców został Daniel Panek reprezentujący OSP Cieszyna.

Wszystkim jednostkom gratulujemy sportowej postawy i godnej rywalizacji w turnieju. Zapraszamy za rok na VII gminny turniej w piłkę halową drużyn OSP.