Korzystając z energii słonecznej możesz zarabiać!

Panele fotowoltaiczne zmieniają energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Wytworzony prąd stały przepływa prze inwerter (falownik) i zostaje przekształcony w prąd przemienny, czyli dokładnie taki jaki mamy w gniazdkach (230V). Uzyskaną energię elektryczną można zużywać na bieżąco, magazynować albo sprzedawać do operatora sieci energetycznej. Rozważając opłacalność instalacji należy pamiętać, że razem z systemem fotowoltaicznym "kupujemy" zapas darmowej energii na wiele lat. Od momentu uruchomienia instalacji każdego następnego dnia czerpiemy darmowy prąd ze słońca.

Opłacalność fotowoltaiki stale rośnie. Oferowane przez firmę BASMAC panele fotowoltaiczne zapewniają ponad 30 lat bezobsługowej pracy, wytwarzając każdego dnia darmowy prąd. Minielektrownie PV do 40kW nie wymagają żadnych pozwoleń. Ponadto operator zgodnie z obowiązującym prawem ma obowiązek podłączyć je do sieci. W zależności od wielkości instalacji PV, ilość produkowanego prądu jest różna, z jednego kW instalacji, skierowanej na południe wytworzymy w ciągu roku około 900 - 1100 kWh energii elektrycznej. Zgodnie z wchodzącymi w życie 1 stycznia 2016 roku przepisami, dotyczącymi warunków odsprzedaży wyprodukowanej w przydomowej elektrowni energii za każdą kWh oddaną do sieci jako jej wytwórca otrzymamy 0,75 złotego w instalacjach o mocy do 3 kW oraz 0,65 złotego w instalacjach do 10 kW.

Biorąc pod uwagę poziom produkcji z jednego kW naszej instalacji i podane stawki za sprzedaną energię, możemy łatwo obliczyć rentowność naszej instalacji fotowoltaicznej. Przy wykorzystaniu możliwości skorzystania z preferencyjnych stawek odsprzedaży wyprodukowanej energii do sieci koszty związane z montażem instalacji zwrócą się w okresie 6 do 8 lat, co daje ponad 10% stopę zwrotu z inwestycji w skali roku, która jest nie możliwa do osiągnięcia w przypadku lokat bankowych.

Firma BASMAC świadczy kompleksowe usługi w zakresie wykonania indywidualnego projektu instalacji fotowoltaicznej, jej montażu oraz podłączenia wykonanej instalacji do sieci energetycznej.

Artykuł sponsorowany

Chcesz umówić się z naszym ekspertem. Chcesz poznać więcej szczegółów dotycących paneli słonecznych. Chcesz poznać cene instalacji w twoim domu! Sporzytaj z poniższego formularza, zostaw nam swoje dane a nasz ekspert telefonicznie umówi się z Państwem na dogodny termin! Rozmowa z ekspertem jest darmowa! 
Daj się przekonać do czystej energii, zarabiaj!