Komentarz do "Konserwacji Ołtarza"

Osoba o pseudonimie MayaP83 opublikowała komentarz do posta Konserwacja ołtarza. W wyniku błędu Redakcji BLOGa zrobiła to pod pseudonimem. W założeniach na BLOGu publikujemy pod własnym imieniem i nazwiskiem. Dotyczy to również komentarzy. Przed jej publikacją nie było informacji o Regułach na BLOGu. Błąd Redakcji. Jest to dla mnie dobra okazja do przybliżenia naszych intencji związanych z BLOG.Frysztak.pl.

Najpierw zacznę od przytoczenia komentarza MayaP83 i mam nadzieje, że ta osoba skomentuje ten post już pod własnym imieniem i nazwiskiem:

Patrząc na cały ten ołtarz (całkiem ładny) to nasuwa się pewne pytanie: Czy o to chodziło Jezusowi?? wszędzie złoto, marmury.. Ile biednych dzieci miało by za te pieniądze posiłek. Czy czasami misja naszego kościoła nie za bardzo oddala się od drogi, którą iść powinien.

A teraz do rzeczy - nie za długo. BLOG ma pozwolić każdemu mieszkańcowi na swobodną wypowiedź, która rozszerza ilość informacji o Gminie Frysztak. Mogą to być treść promujące gminę, informujące innych mieszkańców, turystów. Chcemy, żeby każdy kto ma potrzebę podzielenia się informacją, mógł swobodnie ją opublikować. Tematyka jest dowolna, ograniczona jedynie aspektami związanymi z Gminą Frysztak.
Uznaliśmy, że mechanizm polegający na tym, że najpierw informacja przekazywana byłaby do Urzędu Gminy Frysztak, a następnie publikowana na stronie www.frysztak.pl, nie działa dobrze. Zrodziła się zatem potrzeba skonstruowania bytu, który będzie w stanie zaspokoić potrzebę publikowania o Gminie Frysztak i na jej rzecz. Dalsza dyskusja doprowadziła nas do stwierdzenia, że takie wypowiedzi nie mogą odbywać się na stronie www.frysztak.pl, gdyż w założeniach jest to strona w pełni reprezentacyjna Gminy Frysztak, skierowana przede wszystkim do potencjalnych turystów.
W API 2.0 (zobacz Program iGmina) - dokument już wkrótce - zaproponowaliśmy konstrukcję internetowych stron Gminy Frysztak polegającą na pełnym rozdzieleniu informacji generowanych przez administrację gminy od informacji skierowanych do turystów, potencjalnych inwestorów. Z naszej konstrukcji mamy:
  1. www.frysztak.pl - strona reprezentacyjna gminy, na której powinien znaleźć się film promujący Gminę Frysztak jako piękny obszar turystyczny i aktywnych społecznie mieszkańców.
  2. bip.frysztak.pl - strona administracji Gminy Frysztak, na której powinny znaleźć się ogłoszenia Urzędu Gminy i pozostały jednostek.
  3. blog.frysztak.pl - strona lub strony mieszkańców, o mieszkańcach, o gminie dla mieszkańców.
Jest to przejrzysta konstrukcja, która pozwala na poprawne docieranie do informacji nas interesujących. To wystarczy. Reszta w dokumencie API 2.0.
Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz