Gazety donoszą - więcej kierunków w SOSW we Frysztaku

14 grudnia w Nowinach Podkarpackich ukazał się artykuł o Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym we Frysztaku. W artykule Małgorzata Motor opisuje rozwój ośrodka w którym powstaną nowe sześć kierunków w których będą mogli kształcić się uczniowie SOSW. Ośrodek będzie dysponował dodatkowymi 60 miejscami przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych, w ośrodku oprócz sal lekcyjnych powstaną również miejsca noclegowe, gabinety terapeutyczne a także basen rehabilitacyjny.

źródło: www.nowiny24.pl
Cały artykuł w rozszerzeniu posta....


Frysztak > Więcej kierunków kształcenia dla młodzieży
Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego we Frysztaku będą mogli kształcić się w dodatkowych sześciu zawodach po rozbudowie ośrodka.

Zgodnie z projektem przy ośrodku ma powstać pawilon, w którym znajdzie się miejsce dla dodatkowych 60 niepełnosprawnych osób. Będą tu nie tylko sale lekcyjne, ale też miejsca noclegowe, gabinety terapeutyczne i basen rehabilitacyjny.
Budowa pawilonu pozwoli na otwarcie dodatkowych kierunków kształcenia.

- Przeanalizowaliśmy rynek i okazuje się, że jest potrzeba kształcenia młodzieży w innych zawodach niż kucharz, cukiernik, ślusarz i stolarz. Chcemy poszerzyć naszą ofertę dydaktyczną o kierunki deficytowe w regionie - zaznacza Jan Stodolak, wicestarosta strzyżowski.

Niepełnosprawni uczniowie będą mieli do wyboru zawód blacharza, murarza, betoniarza malarza, zbrojarza, posadzkarza. Będzie to możliwe jednak po wybudowaniu pawilonu. Władze miasta szukają już pieniędzy na to u marszałka.

Trzeba wydać ok. 4-5 mln zł. Jeśli uda się je zdobyć, inwestycja ruszy już w przyszłym roku. W sumie 200 uczniów będzie mogło rozpocząć tu naukę już za dwa lata.
Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz