Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

ZYGZAKOWY sezon przeglądowy

Jak już wcześniej pisałam ZYGZAK na przełomie listopada i grudnia ruszył w trasę przeglądową. Zaczęliśmy w Jaśle na „Andrzejkowych Spotkaniach Tanecznych”. Było to 27 listopada. ZYGZAK został nagrodzony WYRÓŻNIENIEM za etiudy „Tango Roxanne” i „Cyt, cyt”. Biorąc pod uwagę to, że w przeglądzie większość zespołów tańczyła w technice hip hopu, to zauważenie przez jury choreografii w technice tańca współczesnego jest już sporym wyróżnieniem. Zwłaszcza, że zarówno ruch jak i muzyka były totalnym przeciwieństwem tego, co zdominowało przegląd....


Kolejnym przeglądem były XVI „Mikołajkowe Spotkania Taneczne” w Krośnie. ZYGZAK miał przyjemność zatańczyć na nowej, ogromnej i świetnie wyposażonej scenie w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza. I wytańczył sobie III nagrodę!

ZYGZAK swoją trasę zakończył w Rzeszowie na XVIII Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Mikołajki”. Nasi tancerze mieli przyjemność zatańczyć z najlepszymi zespołami województwa podkarpackiego. I to było sukcesem, gdyż do udziału w przeglądzie kwalifikowała komisja artystyczna, a czyniła to na podstawie nadesłanych nagrań. ZYGZAK co prawda nie otrzymał nagrody, ale był nią sam udział w „Mikołajkach”. I trzeba przyznać, że na tle zespołów z Rzeszowa, Krosna, Mielca, Łańcuta, Leska ZYGZAK bardzo godnie reprezentował nasz malutki Frysztak.

Informacji proszę również szukać na stronie zespołu: www.zyg-zak.prv.pl. Zapraszam.
Agata Skiba

Kilka zdjęć z występów


Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad