Dożynki rodzinne w Gogołowie - RELACJA

Dnia 16 sierpnia na stadionie sportowym Równie - Piaski w Gogołowie odbyły się dożynki rodzinne, z których całkowity dochód przeznaczony został na zakup zabawek do przedszkola w Gogołowie. Głównymi organizatorami dożynek byli; Przedszkole Publiczne w Gogołowie, Rada Rodziców, MKS ,, Skarbek” Gogołów, Koło Gospodyń z Gogołowa, Stowarzyszenie ,,Gogołów bez granic”, miłośnicy koni z Gogołowa, OHP w Gogołowie.

Dożynki rozpoczęły się o godzinie 13.00 meczem piłki nożnej pomiędzy Skarbkiem Gogołów a Olimpią Nockowa , po meczu nastąpiła prezentacja korowodów dożynkowych, występ zespołów ludowych oraz pokazy ratownictwa medycznego w wykonaniu firmy PREMED- Jasło. Wspaniałą atrakcją były pokazy quadów i samochodów terenowych. Podczas dożynek można było skorzystać z przejazdu pięknym zaprzęgiem konnym. Stowarzyszenie ,, Gogołów bez granic” prezentowało się w swoich strojach regionalnych. Były też liczne stoiska z tradycyjnymi wyrobami; swojski chleb, proziaki, grochówka, ciasta, miód z okolicznej pasieki, oraz stoiska z rękodziełem ( stroiki, obrazki, Aniołki).
Nie zabrakło też atrakcji dla dzieci; nadmuchiwana zjeżdżalnia, kucyki, quady, kiermasz ręcznie wykonanych obrazków z postaciami znanych bajek. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudził konkurs plastyczny z atrakcyjnymi nagrodami pod hasłem; ,, Moje najwspanialsze wakacje”. Dożynki zakończyły się wspaniałą zabawą taneczną.

Autor: Anna Sowa
Data dodania posta: 20 sierpnia 2009
Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz