Najlepsze polskie tenisistki i tenisiści niepełnosprawni kolejny raz we Frysztaku

Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego TOP 8 – 12 wpisuje się powoli do kalendarza imprez sportowych, organizowanych w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym we Frysztaku. Coroczne rozgrywki 8 najlepszych w Polsce tenisistek i 12 najlepszych tenisistów niepełnosprawnych miały miejsce we frysztackiej placówce już po raz trzeci. Dyrektor Ośrodka Agata Wyciślak po raz kolejny podjęła obciążenie finansowe i organizacyjne, związane z przeprowadzeniem imprezy. Jak zawsze mogła liczyć na wsparcie oddanego grona pracowników oraz organu prowadzącego, którym jest Starostwo Powiatowe w Strzyżowie.


Zawodnicy, wytypowani przez trenera kadry Henryka Górnego, spotkali się na frysztackim wzgórzu w dniu 9 października w godzinach wieczornych. Przyjechali z odległych zakątków kraju, by w kolejnych dwóch dniach, tj. 10 i 11 października, zweryfikować swoje umiejętności. Wśród nich nie zabrakło reprezentantów Podkarpacia Angeliki Ciuły i Roberta Kurcaba. Zmagania turniejowe w sobotę 10 października poprzedziła ceremonia otwarcia. Dyrektor Agata Wyciślak w ciepłych słowach powitała w murach hali sportowej SOSW Prezesa Polskiego Towarzystwa Społeczno – Sportowego „Sprawni – Razem” dr. Zenona Jaszczura, trenerów, sędziów i uczestników imprezy. Prezes Okręgowego Związku Tenisa Stołowego w Rzeszowie Jarosław Kosoń dokonał oficjalnego otwarcia TOP –u. Rozgrywki prowadzono systemem „każdy z każdym”. Zespołowi sędziowskiemu przewodniczył sędzia związkowy Polskiego Związku Tenisa Stołowego Mieczysław Niemiec. Odgłosy uderzeń piłeczek tenisowych o stoły słychać było przez wiele godzin. Pojedynki faworytów zaplanowano na niedzielę 11 października.

Wyniki rywalizacji kobiet potwierdziły przewidywania. Pod nieobecność ubiegłorocznej zwyciężczyni na podium stanęły: Dorota Nowacka (woj. małopolskie), Katarzyna Płuciennik (woj. pomorskie) i Monika Dobko (woj. śląskie).

W grupie mężczyzn I miejsce zajął młody, nie zaliczany do grona pretendentów, tenisista z woj. małopolskiego Kamil Bałuszek. Miejsca medalowe wywalczyli też ubiegłoroczni zwycięzcy: Paweł Olejarski (woj. dolnośląskie) i Damian Słociński (woj. śląskie). Organizatorzy przygotowali dla najlepszych zawodniczek i zawodników dyplomy i nagrody. Podczas uroczystego zakończenia imprezy, w którym uczestniczyli: Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Powiatu w Strzyżowie Feliks Musiał, Zastępca Wójta Gminy Frysztak Adam Filip i Sekretarz Gminy Frysztak Tomasz Garncarski, wręczono je zwycięzcom rozgrywek.

Pamiątkową statuetkę Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego we Frysztaku Agata Wyciślak wręczyła Prezesowi PTSS „Sprawni – Razem” dr. Zenonowi Jaszczurowi. Prezes w spontanicznym geście przekazał ją najmłodszemu tenisiście Marcinowi Knopikowi z woj. pomorskiego, któremu niewiele zabrakło do miejsca medalowego. W imieniu wszystkich uczestników Prezes PTSS dr Zenon Jaszczur skierował do Dyrektor SOSW Agaty Wyciślak słowa podziękowań, wyrazy uznania i wielkiej wdzięczności za zorganizowanie i sponsorowanie kolejny już raz, w dobie kryzysu finansowego, rozgrywek ogólnopolskich. Ciepło wypowiedzi umocniło z pewnością w świadomości gospodarzy poczucie, że warto podejmować bezinteresowny trud dla drugiego człowieka, również, a może szczególnie, niepełnosprawnego.
Ubiegłoroczny TOP 8 – 12 we Frysztaku uznany został przez działaczy Polskiego Towarzystwa Społeczno – Sportowego „Sprawni – Razem” za najlepszą imprezę sportową 2008 roku. Takie uznanie cieszy i zobowiązuje. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy we Frysztaku również w tym roku dołożył wszelkich starań, by uczestnicy turnieju wywieźli z pobytu i rozgrywek tylko miłe wspomnienia.
Lucyna Zagórska - Zając


KILKA ZDJĘĆ:Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz