Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Wychowankowie SOSW we Frysztaku laureatami V Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalno – Instrumentalnego osób niepełnosprawnych w Przemyślu

„Śpiewać każdy może…” Nie każdy jednak uzdolniony muzycznie, niepełnosprawny, młody człowiek ma szczęście spotkać w swoim życiu ludzi, którzy odkryją jego talent, podzielą się swoją fachowością i poświęcą wiele długich godzin na rozwijanie zdolności wokalnych, a potem pomogą w ich zaprezentowaniu. W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym we Frysztaku są tacy ludzie.W dniach 20.10. – 23.10. br. siedmioosobowa grupa wychowanków placówki, przygotowana profesjonalnie przez nauczyciela muzyki i muzykoterapeutę Zbigniewa Mikuszewskiego, zaprezentowała kolejny już raz swoje możliwości wokalne, biorąc udział w V Ogólnopolskim Festiwalu Wokalno – Instrumentalnym osób niepełnosprawnych w Przemyślu. Wszyscy zostali laureatami. Wśród uczestników ze szkół podstawowych I miejsce wyśpiewała Natalia Zielińska. Najlepsza była również w swojej kategorii nasza licealistka Agnieszka Omiatacz. W kategorii klas gimnazjalnych II miejsca przyznano Beacie Zielińskiej i Ireneuszowi Klimkowi. Anna Błońska zajęła II miejsce w konkursie uczniów szkół zawodowych. W zmaganiach zespołów śpiewaczych wysoko oceniono nasz zespół „Opus”, przyznając mu II miejsce.

Festiwal w Przemyślu obfitował nie tylko w emocje związane z przesłuchaniami konkursowymi. Jego uczestnicy wzięli udział w warsztatach muzycznych, wysłuchali koncertów zespołów Eden Express, Rusinowski& Iwaneczko Band, zaprezentowali się ponownie w koncercie galowym, wspaniale się bawili podczas dyskoteki w hotelu „Albatros”, w którym mieszkali. Organizatorzy przygotowali dla nich wieczór z niespodziankami w zamku w Krasiczynie, zaprosili do Arboretum i Zakładu Fizjografii w Bolestraszycach. Wrócili pełni wrażeń, pozytywnych przeżyć i zapału do niejednokrotnie żmudnych ćwiczeń, by za rok móc stanąć ponownie na przemyskiej scenie.

FOTO: Agnieszka Omiatacz

FOTO: Anna Błońska

FOTO: Po lewej: Beata Zielińska, po prawej: Ireneusz Klimek

FOTO: Natalia Zielińska

AUTOR: Lucyna Zagórska - Zając

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad