II Powiatowe Biennale Sztuki Ludowej „Tradycja” rozstrzygnięte.

W sobotę 19 grudnia w GOKu zakończyła się wystawa II Powiatowego Biennale Sztuki Ludowej „Tradycja. Galeria „Na balkonie” zgromadziła autorów prac oraz miłośników rękodzieła artystycznego. Po raz ostatni można było podziwiać prace naszych lokalnych twórców. Była to też okazja do wręczenia nagród i wyróżnień autorom. Ze względu na dużą różnorodność oraz liczbę prac ich ocena i wybór najlepszych był bardzo trudny. Komisja artystyczna przyznała I i II nagrody oraz wyróżnienia. Każda praca została przez nich zauważona.


II Biennale przyniosło kilka miłych niespodzianek. Przede wszystkim liczba złożonych prac była trzykrotnie wyższa niż przed dwoma laty. Biennale szerzej zainteresowali się twórcy spoza naszej gminy. Prace były piękne i wyjątkowe. Ciekawe, czym zaskoczy nas kolejne, III Biennale?

Komisja artystyczna w składzie: przewodniczący Pan Paweł Armata (pedagog plastyk, SOSW Frysztak) oraz członkowie Pani Monika Zdunek (inspektor wydziału edukacji i spraw społecznych, Starostwo Powiatowe w Strzyżowie), Pan Adam Filip (z-ca wójta Gminy Frysztak), Pan Roman Górka (artysta rzeźbiarz, emerytowany nauczyciel Liceum Sztuk Plastycznych w Krośnie), Pani Joanna Czekajowska (dyrektor GOK Frysztak) oraz Pani Dorota Wojtanowska (instruktor upowszechniania plastyki, GOK Frysztak) przyznała I i II nagrody, a także wyróżnienia.

Nagrodę Grand Prix otrzymała Pani Anna Liszcz z Kobyla w kategorii tkanina artystyczna.
I nagrodę w kategorii koronkarstwo otrzymali: Pan Tadeusz Adasiewicz z Pułanek, Pani Dorota Rzeźnikiewicz – Stawarz z Tropii oraz Pani Małgorzata Żółkiewicz z Kobyla. W kategorii rzeźba: Pan Emil Czaja z Dobrzechowa oraz pan Stanisław Śliwa ze Strzyżowa. Za haft krzyżykowy nagrodę otrzymała Pani Władysława Mendrala z Pułanek. W kategorii bibułkarstwo nagrodzono Panią Marię Niemiec ze Strzyżowa, a w kategorii plecionkarstwo ze słomy Panią Adelę Papugę ze Stępiny.

II nagrodę w kategorii malarstwo i płaskorzeźba otrzymał Pan Edward Gadzina ze Strzyżowa, w kategorii haft i koronkarstwo – Pani Małgorzata Grzebień z Gogowej, w kategorii koronkarstwo przyznano nagrodę Pani Jadwidze Jabłońskiej z Twierdzy, Pani Irenie Stadnickiej z Glinika Dolnego, oraz Pani Danuta Stefanik z Twierdzy. Pan Józef Mendrala z Pułanek otrzymał II nagrodę w kategorii rzeźba. W kategorii haft nagrodzono Panią Janinę Stefanik z Twierdzy, w kategorii placionkarswto ze słomy panią Wandę Wiater ze Strzyżowa, a w kategorii malarstwo Pana Artura Wiśniowskiego z Cieszyny.

Wyróżnienia otrzymali: Pani Edyta Banek z Glinika Dolnego za malarstwo na szkle, Pan Adam Baran ze Strzyżowa za malarstwo. W kategorii haft krzyżykowy wyróżniono: Panią Marię Borutę z Kobyla, Panią Halinę Feliks z Glinika Dolnego, Panią Jolantę Jedziniak z Frysztaka, Panią Ewę Salomon z Dobrzechowa, Panią Monikę Stefanik z Widacza oraz Panią Ewa Szczygieł z Godowej. W kategorii koronkarstwo wyróżniono Panie Helenę Dubiel oraz Ewę Przystaś ze Strzyżowa. W kategorii plecionkarstwo ze słomy wyróżniono Panie Helenę Dykas z Gogołowa oraz Bronisławę Pyc z Zawadki. Za haft richelieu wyróżniono Panią Teresę Stefanik z Twierdzy. Pani Janina Tuleja z Glinika Średniego otrzymała wyróżnienie w kategorii bibułkarstwo, a Pani Agnieszka Wiśniowska w kategorii malarstwo na ceramice.

Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz