Piłkarze z SOSW we Frysztaku na mistrzostwach piłki halowej w Płocku

Piłkarze z SOSW we Frysztaku zagrali w reprezentacji województwa podkarpackiego
z 12 najlepszymi drużynami w Polsce i przegrali tylko 1 mecz… :-)

Z pucharem, dyplomem i uśmiechami zadowolenia wrócili wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego we Frysztaku z Mistrzostw Polski w Halowej Piłce Nożnej Mężczyzn, zorganizowanych w Płocku w dniach 4 – 6 grudnia br. przez Związek Stowarzyszeń Sportowych „SPRAWNI RAZEM”.

W mistrzostwach startowały reprezentacje dwunastu województw. Radosław Cielusiak, Kamil Kluska, Krzysztof Nędza i Łukasz Podsiadło zagrali w barwach województwa podkarpackiego, przechodząc wcześniej eliminacje wojewódzkie. Drużynie nie udało się wywalczyć miejsca na podium, ale V miejsce w rozgrywkach jest dla piłkarzy z frysztackiej placówki, którzy stanowili bazę reprezentacji Podkarpacia, niemałym osiągnięciem, zwłaszcza, że zasady udziału w meczach nie wprowadzały ograniczeń wiekowych i chłopcy należeli do najmłodszych graczy. Rozgrywając siedem meczy, przegrali tylko jeden, zremisowali dwukrotnie, a w czterech pokonali przeciwników.

Chłopcy dali z siebie wszystko, chociaż trudno im było niejednokrotnie być partnerami dla starszych, przewyższających ich wzrostem i masą przeciwników. Zaprezentowali wysokie umiejętności techniczne, a co dla mnie najważniejsze umiejętność gry zespołowej w drużynie, która nie trenuje razem na co dzień i ducha walki” – stwierdził po meczowych emocjach Jerzy Zając – trener kadrowiczów.
Autor: Lucyna Zagórska - Zając
Data dodania posta: 9 grudnia 2009
Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz