Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Szachowe potyczki w GOSiRze.

W niedzielne popołudnie (21-go lutego) Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku gościł miłośników królewskiej gry. Szachy - bo o nich mowa - przyciągnęły 71 graczy, którzy rywalizowali w 3 kategoriach wiekowych (Juniorów 99’ i mł., Juniorów 98’-93’, oraz Seniorów 92’ i starsi). Zawody - sędziowane przez Mariana Bysiewicza - sprawiły, że w naszej gminie zjawili się przedstawiciele m. in. Ropczyc, Leżajska, Woli Strzyżowskiej, powiatu jasielskiego i krośnieńskiego. Rozegrano 9 rund w tempie P’10.


Największe emocje – jak to zwykle bywa – ujawniali najmłodsi zawodnicy. Arbiter turnieju często musiał apelować o spokój. W tych warunkach najlepszy okazał się zawodnik reprezentujący KKSz Urania Krosno – Jakub Gazda, pomimo tego, iż zdobył taką samą ilość punktów, co Dawid Wiśniowski z Nawsia. Z tej samej miejscowości była Paulina Andreasik, która zdobywszy jeden punkt mniej, wywalczyła 3 lokatę.

Najlepszym w tej kategorii wiekowej przedstawicielem Gminy Frysztak był Dominik Tokarski, który z dorobkiem 5,5 punktów uplasował się na 5 miejscu.

W grupie „B” – urodzonych w latach 93’ – 98’ bezkonkurencyjny okazał się Michał Kliś z TG Sokół Ropczyce, który wygrał wszystkie partie. Drugi i trzeci plac kolejno zajęli Rafał Mytych oraz Krzysztof Skiba - klubowi koledzy triumfatora – którzy na swym koncie zapisali po 7,5 punktu. Rafał Zagórski z Cieszyny (7 miejsce, 5 pkt.) Sebastian Ogrodnik (8 m., 5 pkt.) to najlepsze wyniki mieszkańców naszej gminy tej kategorii.

W grupie „C” – seniorów – nie mniej było emocji, jednak zawodnicy niczym pokerzyści starali się ukrywać zdenerwowanie. Ujawniało się ono jedynie w końcówkach, gdy na posunięcia pozostawały już tylko sekundy. Osobą, która tego dnia najlepiej radziła sobie przy szachownicy był Lucjan Walczak z Warzyc. Zgromadził na swoim koncie 8 punktów, czyli o 1,5 więcej niż następna trójka graczy: Dariusz Malita (2 m., UKS SP1 Leżajsk), Mariusz Gazda (3m., KKSz Urania Krosno) oraz Tomasz Więcław (4m., UKS SP1 Leżajsk). Cieszynianin Grzegorz Godek, odebrał nagrodę dla najlepszego seniorskiego reprezentanta Gminy Frysztak. Zdobył on 4,5 punktu, w ogólnej klasyfikacji zajmując 14 plac.

Na zakończenie turnieju dyrektor GOSiR Frysztak – Wojciech Arciszewski - oprócz wręczenia dyplomów i pucharów dla wcześniej wymienionych szachistów, uhonorował także sześcioletniego Mateusza Majchrowicza z Nawsia i starszego o 65 lat Jana Bobulskiego z Ropczyc – odpowiednio najmłodszego oraz najstarszego uczestnika turnieju.

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad