Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Powiat zlikwiduje osuwiska w Naszej Gminie.

Projekt Powiatu Strzyżowskiego pn. „Likwidacja skutków osuwisk w powiecie strzyżowskim wraz z zabezpieczeniem infrastruktury przed dalszym osuwaniem się ziemi" został wybrany do dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

Projekt został przygotowany przez Zarząd Powiatu we współpracy pomiędzy Starostwem Powiatowym w Strzyżowie i Powiatowym Zarządem Dróg. Jego realizatorem będzie Powiatowy Zarząd Dróg w Strzyżowie. Obecnie projekt ten po ocenie merytoryczno - strategicznej znajduje się na etapie uzupełnia dokumentów do końcowej weryfikacji merytoryczno - formalnej.

W ramach zadania przewidziano likwidację osuwisk na terenie powiatu strzyżowskiego w ciągu pięciu dróg powiatowych, w tym dróg z naszej Gminy: Nr 1320 R Cieszyna - Stępina - Huta Gogołowska w miejscowościach Stępina i Glinik Górny.

Zakres robót mających na celu zabezpieczenie zagrożonych odcinków dróg obejmował będzie m.in.: wgłębne i powierzchniowe odwodnienie terenu przyległego do korpusu drogowego, zabezpieczenie korpusu koszami siatkowo - kamiennymi, przebudowę przepustów, umocnienie rowów drogowych korytkami i płytami IOMB oraz zabezpieczenie i odtworzenie nawierzchni asfaltowej.

Więcej informacji mogą Państwo przeczytać na stronie Powiatu Strzyżów: www.strzyzowski.pl

Prześlij komentarz

1 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
  1. Najpierw jest ocena formalna, następnie merytoryczna, a na końcu strategiczna gdzie Zarząd Województwa zatwierdza projekty do dofinansowania.

    OdpowiedzUsuń

Below Post Ad