"POD PRĄD" - ALTEREGO

Dziś prezentujemy państwu piąty a zarazem ostatni zespół muzyczny, który zagra na tegorocznym Pod Prąd - Festiwal Rozmaitości Scenicznych. Zespół, który wystąpi dla państwa ostatni to Alterego. Zespół grający reggae, rock, funk pochodzi z Miejsca Piastowego.
Nazwa zespołu sięga aż PUFY 2008 (Przegląd Uczniowskich Filmów Amatorskich). Inicjatorem pomysłu założenia kapeli grającej w rytmach reggae był wokalista- Rafał Tomkiewicz. Pierwszym utworem skomponowanym przez Rafała był „Jak Ikar” wtedy jeszcze w stylu rock. Prawdziwy sukces i rozpoznawalność zyskali jednak dzięki utworowi „Dzielnicowe reggae”, który stał się sztandarowym kawałkiem zespołu. Właściwy skład i równoznacznie zespół jako całość wykrystalizował się gdy grupa przyłączyła się do „Projektu Ponad Stylem”, organizowanego przez I LO w Krośnie. Tu możemy mówić o faktycznym powstaniu zespołu. Pierwszym koncertem był finał „PPS-u”. Od tej pory zespół podejmuje kolejne inicjatywy i daje koncerty, oraz jest otwarty na współpracę.

Wokal, klawisze: Rafał Tomkiewicz,
gitara solowa: Łukasz Podkul,
gitara rytmiczna: Piotr Michna,
gitara basowa: Rafał Glazar,
perkusja: Piotr Glazar,
saksofon: Bartłomiej Szafran,
puzon: Kacper Filar,
trąbka: Kamil Szajna,
teksty: Mateusz Wiatr

Początek koncertu zespołu Neonovi zaplanowany jest na godzinę 23.00

Zdjęcia i informacje o zespole pochodzą ze strony http://www.myspace.com/alteregopol i są własnością zespołu.

Dziś zaprezentowaliśmy ostatnią sylwetkę zespołu, który wystąpi na Pod Prąd - Festiwal Rozmaitości Scenicznych, który odbędzie się 3 lipca na obiekcie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku. SERDECZNIE ZAPRASZAMY - rozpoczynamy o 19.00.
Dodaj do Google Plus

3 - ilość komentarzy :

  1. no i git:) fajnie że grają naprawdę warto posłuchać tego zespołu.. super brzmienie a przy tym gwarancja dobrej zabawy i udanego koncertu

    OdpowiedzUsuń
  2. no i tu chyba jest błąd

    Początek koncertu zespołu Neonovi zaplanowany jest na godzinę 23.00

    OdpowiedzUsuń