Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

„SŁOWIAŃSKA NUTA”

W sobotnie popołudnie 26 czerwca 2010 r. na Placu Św. Floriana we Frysztaku odbył się niecodzienny koncert. Na zaproszenie Zarządu Chóru „Sokół” oraz Gminnego Ośrodka Kultury we Frysztaku przybył do nas ze Stropkowa na Słowacji chór „Karmel”. Jako pierwsi wystąpili goście, a po nich zaśpiewał nasz frysztacki chór „Sokół” . Chóry zaprezentowały po kilka utworów, a na koniec wystąpiły razem.


Koncert odbył się w bardzo miłej atmosferze, piękny występ obu chórów bardzo podobał się publiczności. Na pożegnanie pan Wójt Jan Ziarnik i pani Joanna Czekajowska wręczyli pamiątkowy wazon oraz dyplom na ręce dyrygenta chóru „Karmel” – pana Andreja Nabożnego.

W niedzielę o godzinie 10.30 chór „Karmel” uczestniczył we Mszy Świętej w Kościele Parafialnym we Frysztaku. Bardzo miło było posłuchać pieśni wykonanych przez naszych sąsiadów Słowaków. Po pamiątkowym zdjęciu pożegnaliśmy naszych gości i mamy nadzieję, że jeszcze do nas przyjadą.

Dziękujemy organizatorom za przygotowanie koncertu i mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli uczestniczyć w takich jak ta imprezach.

tekst i zdjęcia: Joanna Pasek

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad