Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Festyn w Widaczu

W sobotę 7 sierpnia 2010 r. w Widaczu odbył się Rodzinny Festyn sportowo – rekreacyjny. Podczas festynu odbyły się zawody sportowe, w których uczestniczyli mieszkańcy Widacza, Twierdzy i Kobyla. Pierwszą konkurencją by wyścig w workach, tu swoje umiejętności pokazali najmłodsi zawodnicy. Kolejną, bardzo trudną konkurencją by wyścig na szczudłach, zawodnik z Widacza okazał się bezkonkurencyjny.

Następnie odbyło się rodzinne przeciąganie liny, rzucanie do celu lotkami, a ostatnią konkurencją było picie wody mineralnej przez smoczek. Zabawa była świetna, śmiechu co niemiara, piękna pogoda dopisała, a każdy uczestnik festynu został poczęstowany pyszną grochówką lub kiełbaską. Po podliczeniu punktów w ogólnej punktacji pierwsze miejsce zajął Widacz, drugie Twierdza, a trzecie Kobyle. Wręczono puchary i pamiątkowe dyplomy.

Po zawodach wystąpi zespół „Twierdzanie”, który swoimi ludowymi przyśpiewkami umilił czas wszystkim uczestnikom. Na festynie obecna była grupa rekonstrukcyjna „42 Royal Marines Commando”, która prezentowała militaria i tu największą radość mieli najmłodsi chłopcy, którzy z wielkim zapałem przymierzali kamizelki i hełmy, a także nosili dumnie bardzo duże karabiny maszynowe. Festyn zakończyła zabawa ogrodowa, na której wyśmienicie wszyscy się bawili.

zdjęcia i tekst: Joanna Pasek

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad