GMINNE ŚWIĘTO PLONÓW 2010

W niedzielę 15 sierpnia 2010 r. we Frysztaku odbyło się Gminne Święto Plonów. Impreza rozpoczęła się wjazdem pięknie przystrojonych zaprzęgów konnych z Gogołowa. Pan Wójt Jan Ziarnik otrzymał od starostów dożynek – Iwony Rutki i Wacława Salamona chleb z tegorocznego zboża i podziękował wszystkim rolnikom za ciężką pracę, a także zaznaczył jak ciężki i trudny był rok ze względu na powódź, która dotknęła naszą gminę.

W tym roku można było podziwiać 14 pięknych wieńców, które przygotowane zostały przez reprezentantów wszystkich wsi z naszej gminy. Decyzją jury zostały wyróżnione wieńce ze Stępiny, Cieszyny, Huty Gogołowskiej i Gogołowa. Wszystkim grupom wieńcowym zostały wręczone pamiątkowe dyplomy.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna dożynek. Wystąpiła kapela z Gogołowa, zespół śpiewaczy z Gogołowa, Zespół Pieśni i Tańca „Wisznia” z Wiśniowej oraz zespół „Twierdzanie”. Atrakcji było dużo, dla dzieci przygotowano przejażdżki konne, jazdę samochodzikami, zabawę w nadmuchiwanych zamkach, dla dorosłych była loteria fantowa i tu, jak co roku hojnością wykazali się sponsorzy, można było przejechać się zaprzęgiem konnym, zjeść zupę ”Romana” lub kiełbaskę z grila, obejrzeć pokaz mielenia mąki i młócenia cepami, a także delektować się przysmakami przygotowanymi przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich z naszej gminy, takimi jak: ciasta, chleby, proziaki, dania na ciepło i zimno i pyszne nalewki.


Wieczorem wystąpił zespół z Radlina „Kapela Wujka Idziego”, który zaprezentował rodzinne granie piosenek ze Śląska i nie tylko. Dożynki zakończył festyn.


tekst i zdjęcia: Joanna Pasek
Zobacz galerie zdjęć:
Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz