VIII ZLOT MILITARNY STĘPINA 2010

21 i 22 sierpnia 2010 w Stępinie odbył się VIII Zlot Militarny Stępina 2010. W sobotę impreza rozpoczęła się zlotem grup rekonstrukcyjnych, można było zobaczyć umundurowanych żołnierzy, obejrzeć sprzęt militarny, dowiedzieć się jak działa, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Był także bar epokowy, w którym można było coś zjeść i wypić. Później piękne modelki zaprezentowały stroje z epoki, a po pokazie rozpoczęła się potańcówka w klimacie lat 40-tych.

W niedzielę mieliśmy okazję ponownie obejrzeć sprzęt militarny, ale tylko przez godzinę, ponieważ żołnierze musieli udać się na pole bitwy. Kiedy trwały ostatnie przygotowania, odbył się rodzinny piknik, a o godzinie 17 w starym kamieniołomie rozpoczęła się rekonstrukcja bitwy pod Aachen z 1944 roku. Muszę przyznać, że szybka akcja, odgłosy wystrzałów, palące się obiekty i wspaniała „gra” żołnierzy robią naprawdę duże wrażenie.

Piękna pogoda dopisała, przybyły tłumy by podziwiać walkę żołnierzy. Kto nie był, musi wybrać się za rok – koniecznie! To było wspaniałe widowisko!

tekst i zdjęcia: Joanna Pasek
Zobacz galerie zdjęć:
Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz