Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

XX Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka

Gminna Biblioteka Publiczna we Frysztaku zaprasza w dniu 23 września 2010 r. o godz. 11,00 na spotkanie z poetami: księdzem Wacławem Buryłą z Wrocławia oraz Wojciechem Piotrowiczem z Wilna. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach XX edycji Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej.

Wacław Buryła – dzieciństwo i młodość spędził w Tychach na Górnym Śląsku, gdzie rodzice przenieśli się w poszukiwaniu pracy. W latach 1974-1980 studiował w Wyższym Metropolitarnym Seminarium Duchownym we Wrocławiu. Jest autorem kilkudziesięciu tomików poetyckich, artykułów, modlitw. Ksiądz Wacław jest laureatem wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich. Jego wiersze tłumaczone były na język włoski, francuski, ukraiński, litewski, czeski i arabski.

Wojciech Piotrowicz – urodzony 1940 r. w zaścianku Obiejucie, powiat Święciany. Ukończył Instytut Nauczycielski w Nowej Wilejce (dziś dzielnica Wilna), a w 1964 r. Uniwersytet Wileński. Pracował jako informatyk. Od 1981 r. uprawia dziennikarstwo. Współautor wielu almanachów i antologii, w tym antologii poezji wileńskiej Sponad Wilii cichych fal i Współczesna poezja Wileńszczyzny (1986). Autor zbiorów wierszy: Nec mergitur (1992), Nad zgiełk (1995), a także tomów prozy: Igła i spowiedź (1997), Podzwonne sośnie (1998) i W głąb... i z bliska (wydane nakładem St. Materniaka z Krosna, przyjaciela pisarza; 2005). Jest także tłumaczem poezji litewskiej na polski.

Autor: Jolanta Zarszyńska

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad