Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Spotkanie z prof. Adamem Żuchowskim

1 października 2010 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej we Frysztaku odbyło się spotkanie z prof. Adamem Żuchowskim – frysztackim poetą, który obecnie mieszka i pracuje w Szczecinie na Wydziale Elektrycznym tamtejszej Politechniki. pan profesor całym sercem związany jest z naszą frysztacką ziemią, co wyraźnie widać w jego twórczości literackiej. W 2007 r. została wydana książka pt. „Piosenki znad Wisłoka i frysztacki alfabet”, poezję pana Żuchowskiego znajdziemy także w książce „Bo tu wyrosłem. Frysztackie spotkania z poezją”, a obecnie została wydana najnowsza książka pt. „Fraszki, bajki, ballady z niedomkniętej szuflady”, która promowana była na spotkaniu w bibliotece.


Podczas spotkania pan profesor prezentował swoje utwory, które bawiły zgromadzoną publiczność, całość spotkania umilił Maciej Płoucha wraz ze swymi przyjaciółmi, którzy zadbali o oprawę muzyczną spotkania.


Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia, Pan profesor podpisywał swoją nową książkę i rozmawiał ze swoimi czytelnikami. W bardzo miłej atmosferze pożegnaliśmy Pana prof. Żuchowskiego i czekamy na kolejne „owoce” jego twórczości. Książkę można nabyć w bibliotece, serdecznie zapraszamy!

tekst i zdjęcia: Joanna Pasek

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad