Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKALMA B1 - 2

Frysztak sportowo najlepszy w powiecie

8 listopada 2010 r. w sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum im. Św. Kingi w Czudcu odbyło się Podsumowanie Roku Sportowego 2009­­/2010. Podsumowanie zmagań sportowych w naszym powiecie stało się już tradycją, a jego głównym celem jest przedstawienie wyników rywalizacji prowadzonej w ramach powiatowej licealiady, gimnazjady i igrzysk młodzieży szkół podstawowych przez Szkolny Związek Sportowy wspierany w organizacji zawodów przez samorząd powiatowy. Co roku również wręczane są przy tej okazji nagrody i stypendia dla klubów sportowych i zawodników z naszego terenu.

W ramach  Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2009/2010 najwyższe miejsce zajęła  Szkoła Podstawowa Nr 1 we Frysztaku, zdobywając 379 pkt. W ramach Powiatowej Gimnazjady zwycięzcą klasyfikacji jest Publiczne Gimnazjum nr 1 we Frysztaku,  zdobywając 425 pkt. Również wśród szkół specjalnych za najważniejsze osiągnięcia sportowe przyznano nagrody dla: Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego we Frysztaku i Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Strzyżowie.

Od 2004 powiat funduje stypendia sportowe, w tym roku jedno z czterech stypendiów zostało przyznane Kacprowi Jędrysikowi - zawodnikowi GMKS „Strzelec" Frysztak, Kacper uprawia narciarstwo i pływanie.

W roku bieżącym Zarząd Powiatu przyznał również nagrody pieniężne i rzeczowe za osiągnięcia sportowe dla klubów sportowych z terenu powiatu, które prowadziły rozgrywki w minionym sezonie w najwyższych ligach sportowych (II lidze). Nagrody pieniężne za trwały wkład w popularyzację  i rozwój  dyscyplin sportowych w lokalnym środowisku zostały przyznane dla :

- Gminnego  Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Strzelec" Frysztak - dla sekcji tenisa stołowego,
- Miejskiego Klubu Sportowego „Wisłok" Strzyżów dla sekcji piłki siatkowej.

Więcej o sporcie w powiecie można przeczytać na stronie powiatu strzyżowskiego (www.strzyzowski.pl) - Link - kliknij tu !!

Prześlij komentarz

0 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad