Nielegalnie handlowali alkoholem i papierosami

Policjanci ze Strzyżowa ujawnili nielegalny punkt sprzedaży alkoholu. W mieszkaniu małżeństwa z okolic Frysztaka zabezpieczyli  wódkę, ponad 140 litrów piwa oraz 160 paczek papierosów. Za przestępstwo, którego się dopuścili odpowiedzą przed sądem.

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą ujawnili, że w jednym z domów na terenie gminy Frysztak prowadzona jest nielegalna sprzedaż alkoholu oraz papierosów. Podczas prowadzonych czynności zabezpieczono kilka litrów alkoholu różnych gatunków, ponad 140 litrów piwa oraz 160 paczek  papierosów. Zabezpieczony alkohol i papierosy nie posiadały polskich znaków akcyzy, były przywożone z Ukrainy. Jak ustalono, małżonkowie od dwóch lat zajmowali się tym procederm. Przywożony zza wschodniej granicy towar rozprowadzali wśród sąsiadów.

Nielegalny handel alkoholem to przestępstwo określone w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Grozi za nie kara grzywny i przepadek mienia.

Dodaj do Google Plus

3 - ilość komentarzy :

  1. No to ładnie panowie Policjanci sie napracowali. Co drugi dom w naszej gminie ma stycznosc z tego rodzajem przetworami.

    OdpowiedzUsuń
  2. odezwal sie ten co nie hadnluje a kto w tamtym tygodniu mi sprzedawal ukrainskie faki?

    OdpowiedzUsuń
  3. kolego ja nie handluje :) bo handluje to sie duzym towarem a ja maiłem 3 paczki do sprzedania i tyle a to sie rózni. :)

    OdpowiedzUsuń