18 maja 2011 rok to szczególny dzień dla Zespołu Szkół w Stępinie.

18 maja 2011 rok to szczególny dzień dla Zespołu Szkół w Stępinie, jak również całej społeczności.
To w tym dniu 1920 roku w Wadowicach przyszedł na świat Karol Wojtyła – papież- Błogosławiony Jan Paweł II. Z tym dniem łączymy także wspomnienie z 2009 r., kiedy to nasza szkoła przyjęła imię Jana Pawła II. Podczas uroczystości uczciliśmy też fakt ogłoszenia przez papieża Benedykta XVI w dniu 1 maja 2011r. naszego patrona Błogosławionym.

Uroczystość rozpoczęto porankiem literackim poświęconym poezji i przesłaniom Jana Pawła II, które pozostawił dla młodych. Uczniowie ZS w Stępinie z ogromnym entuzjazmem zmierzyli się z, wcale nie prostą, twórczością tego wyjątkowego Polaka. Mieliśmy okazję ponownie przejść wraz z patronem przez Jego życie, odwracając karty kalendarza ukazujące daty najważniejsze z najważniejszych.

Kolejnym punktem był przemarsz społeczności szkolnej za pocztem sztandarowym do kościoła parafialnego na Mszę Świętą odprawioną przez ks. Proboszcza Stanisława Łukasza. Intencją przewodnią było nasze podziękowanie za pontyfikat Jana Pawła II, za możliwość obrania Go patronem, za Jego twórczość, nauki, kazania i przykład. Modliliśmy się również za wychowanków, nauczycieli, wychowawców i pracowników, rodziców i naszych bliskich, którzy już od nas odeszli do Wieczności. Uroczystość ta nie ukazała w pełni naszego podziwu dla osoby, jaką jest Błogosławiony Jan Paweł II - Piotr naszych czasów. Ponadczasowość Jego osobowości pozwoli nam corocznie wracać do wspomnień o Nim i odkrywać coraz nowe, ciągle jeszcze nieznane …

Tekst i Foto: Janusz Zarszyński
Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz