Mieszkaniec Kobyla MISTRZEM MOWY POLSKIEJ? Zagłosuj ! Pomóżmy Adrianowi

Jednym z 12 nominowanych w konkursie na Mistrza Mowy Polskiej jest Adrian Wiśniowski, leśnik z Nadleśnictwa Cisna, zarazem mieszkaniec Kobyla, wielokrotny laureat konkursów krasomówczych. To pierwszy w historii leśnik pretendujący do tego prestiżowego tytułu. 13 maja na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono nominacje do XI edycji konkursu.

To, czy zostanie Mistrzem Mowy Polskiej, zależy od nas. Ponieważ jest to plebiscyt, wystarczy oddać na niego głos w internecie - są dwa sposoby aby zagłosować na Adriana: aby wziąć udział w głosowaniu, wyślij pod numer 72480 SMS o treści TYP.MMP.AW - Koszt wysłania SMSa to 2.46 zł z VATem, drugi sposób to wejść na stronę http://www.mistrzmowy.pl/index.php/glosowanie/ i oddać głos w ankiecie.

Fragment gawędy w wykonaniu Adriana:

Mistrz Mowy Polskiej to ktoś, kto posługuje się piękną, mądrą i poprawną polszczyzną. Konkurs odbywa się po raz 11., a zgłoszono do niego 70 kandydatów. Rada programowa wybrała spośród nich 12 osób i z tego grona zostanie wyłoniony Mistrz Mowy Polskiej Vox Populi. O tytuł ubiegają się: Wiesław Ochman, Olga Krzyżanowska, Jerzy Radziwiłowicz, Dorota Gawryluk, Julia Hartwig, Katarzyna Kolenda-Zaleska, Maciej Kurzajewski, Andrzej Poniedzielski i Adrian Wiśniowski.

Adrian Wiśniowski jest najmłodszy i najbardziej "egzotyczny" w tym gronie. Nie jest człowiekiem mediów, nie jest literatem ani aktorem. Jest leśnikiem, pracuje jako podleśniczy w Nadleśnictwie Cisna.


Więcej informacji znajdą Państwo na stronach: http://rzeszow.gazeta.pl, http://www.mistrzmowy.pl/, http://www.lasy.gov.pl
Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz