Paulina Fic zwyciężyła w Podkarpackiej Olimpiadzie Tenisa Stołowego

Paulina Fic uczennica klasy I D w LO im. Adama Mickiewicza w Strzyżowie została laureatką XII Finału Podkarpackiej Olimpiady w Tenisie Stołowym. Paulina, wychowanka Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Skarbek" Gogołów, na zawodach w Łańcucie reprezentowała szkołę jako zwycięzca powiatowych zmagań w tenisie stołowym.
 
W rozgrywanych 12 czerwca 2011 r. w Łańcucie zawodach Finału Podkarpackiej Olimpiady w Tenisie Stołowym wzięło udział 287 pingpongistek i pingpongistów, będących zwycięzcami zmagań gminnych i powiatowych, a także spora grupa osób indywidualnych - w tym zawodnicy z ukraińskiej Żółkwi i Lwowa. W rozgrywkach tenisowych wzięli także udział reprezentanci LO w Strzyżowie: Bartosz Irzyk i Paulina Fic, zwycięzcy w swoich kategoriach wiekowych powiatowych eliminacji XII Podkarpackiej Olimpiady Tenisa Stołowego rozgrywanych w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym we Frysztaku w maju bieżącego roku. W finale Podkarpackiej Olimpiady w Tenisie Stołowym przedstawiciele liceum spisali się bardzo dobrze. Bartek po zaciętych meczach odpadł w 1/8 rozgrywek, natomiast Paulina, wychowanka MKS „Skarbek" Gogołów, zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej (17-19 lat), wygrywając bez większych problemów ze swoją przeciwniczką w stosunku 3:0.

Paulina Fic z Gogołowa swoją przygodę z tenisem stołowym rozpoczęła już w wieku siedmiu lat. Jako najmłodsza z rodziny zafascynowanej tym sportem patrzyła jak grają jej rodzice a zwłaszcza brat i postanowiła pójść w ich ślady. Zapisała się do Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Skarbek" Gogołów, działającego przy Zespole Szkół w Gogołowie. Początkowo trenowała pod okiem Pana Krzysztofa Niekowala Dyrektora Zespołu Szkół w Gogołowie. Obecnie jej trenerem jest pani Anna Wiśniowska, z którą ćwiczy 2 godziny dzienne 2 razy w tygodniu. Paulina ma już na swoim koncie liczne sukcesy sportowe, w tym m.in.: zdobycie 2 miejsca drużynowego i 1 miejsca indywidualnie na rozgrywanych w tym roku Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego, zajęcie 1 miejsca w zawodach XII Finału Podkarpackiej Olimpiady w Tenisie Stołowym. Często uczestniczy też w Mistrzostwach Polski w tenisie stołowym, tutaj największym jej sukcesem było zajęcie 16 miejsca w kraju. Pasjonuje ją także piłka nożna (uczestniczyła w Mistrzostwach Polski) oraz siatkówka, dlatego po skończeniu szkoły średniej zamierza studiować na Akademii Wychowania Fizycznego. Spełnieniem jej marzeń byłaby gra w reprezentacji Polski. Paulina, jak twierdzi jej wychowawczyni Pani Kazimiera Ossowska, jest wesołą, rezolutną, skromną, pełną wszelakich zalet, a przede wszystkim bardzo lubianą przez wszystkich dziewczyną.
 
Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz