DNI ZIEMI FRYSZTACKIEJ 2011

W tym roku podczas obchodów Dni Ziemi Frysztackiej aura nas nie rozpieszczała, jednak padający deszcz i niska temperatura nie przeszkodziły w zaplanowanych imprezach. Imprezy, które miały odbyć się na Placu Św. Floriana odbyły się w Gminnym Ośrodku Kultury. W piątek 1 lipca o godzinie 16-tej rozpoczęła się impreza dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy pt. „W krainie bajek”. Liczne konkursy i zabawy umiliły dzień naszym pociechom, podczas zabawy prowadzonej przez panią Agatę Skibę wystąpili laureaci I Powiatowego Konkursu Piosenki Dziecięcej „W krainie bajek”. Radości i zabawy nie było końca, odbył się też konkurs na najpiękniejsze przebranie, i tutaj zwyciężyli najmłodsi uczestnicy zabawy „Drakula” i „Dyniek”.


W drugi dzień o godzinie 8 rozpoczął się Jarmark Frysztacki, na którym zaprezentowali się rodzimi artyści i rzemieślnicy. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, piękne rzeźby, serwetki, obrusy, kwiaty, obrazy, wyplatane kosze z wikliny i wiele innych ciekawych produktów. Można było też posilić się smakowitymi wypiekami przygotowanymi przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich z naszej gminy i posłuchać występów Kapeli Ludowej z Gogołowa oraz muzykantów z Lubli.


Wieczorem o godzinie 19 w Gminnym Ośrodku Kultury rozpoczęła się „Noc Poezji”. Swoją twórczość w blasku świec zaprezentowali poeci : prof. Adam Żuchowski, Józefa Mocek, Teresa Guzy, Gabriela Włodyka, Beata Jurasz-Kalisztan, Mateusz Matuszak i Malwina Muskała. Piękną oprawę muzyczną wieczoru zaprezentował zespół z Poznania „Good Staff”, który dał koncert poezji śpiewanej. Ciekawostką jest to, że wokalistka zespołu – Michalina Brudnowska – wywodzi się z Frysztaka i często jako mała dziewczynka spędzała tutaj wakacje u rodziny, w Kobylu i Frysztaku.


Trzeci dzień obchodów Dni Ziemi Frysztackiej rozpoczęliśmy podziwianiem naszych rodzimych artystów. W GOK-u zaprezentowali się : Tancerze Gminy Frysztak, Zespół Śpiewaczy „Twierdzanie”, wokaliści ze szkół z Frysztaka i z Lubli, Dziecięca Grupa „Allegro”, Dziecięcy Chórek „Wiolinki”, Chór Mieszany „Sokół”.


Gwiazdą wieczoru była Alicja Majewska z towarzyszeniem Włodzimierza Korcza i Strzyżowskiego Chóru Kameralnego. Przepiękny koncert, wspaniały wokal Alicji Majewskiej i towarzystwo chóru sprawiły, że wieczór był cudowny! Na zakończenie pojawiły się sztuczne ognie w wersji „ mini”, ale bardzo urocze! Dziękujemy organizatorom i wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Dni Ziemi Frysztackiej 2011. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Dodaj do Google Plus

0 - ilość komentarzy :

Prześlij komentarz