W 2012 nadal będziemy kupować worki na śmieci.

W przyszłym roku nadal będziemy płacić za "worki na śmieci" po staremu. Rada Gminy Frysztak ma 18 miesięcy od wejścia ustawy śmieciowej "w życie" (1 stycznia 2012) na uchwalenie odpowiednich przepisów, które nałożą na mieszkańców, przedsiębiorstwa, instytucje opłatę śmieciową - formę abonamentu za wywóz odpadów komunalnych.
W 2012 nadal będziemy korzystać z płatnych worków do wywozu śmieci.
Nowe przepisy w sposób zupełnie odmienny regulują zasady gospodarowania odpadami komunalnymi – generalnie można stwierdzić, iż nowelizacja przewiduje przejęcie prawa własności  odpadów komunalnych i odpowiedzialność za nie przez samorządy szczebla najniższego, czyli gminy. Oznacza to , iż obowiązek zawarcia umowy o pozbywanie się odpadów komunalnych przez właścicieli nieruchomości spoczywać będzie na samorządzie, zaś właściciele zostaną administracyjnie zobowiązani do pozbywania się tych odpadów oraz wnoszenia z tego tytułu opłat na rzecz gminy. System ten nazwany powszechnie  opłatą śmieciową, ma zacząć funkcjonować dopiero  od  2013r., mimo, że sama nowelizacja wchodzi w życie 1 stycznia 2012r.  Półtoraroczny okres poprzedzający obowiązywanie noweli należy traktować jako czas który samorządy powinny przeznaczyć na przygotowania i wdrażania nowych zasad. - źródło UG Frysztak.

12 miesięcy ma Rada Gminy Frysztak na podjęcie uchwały w sprawie
 wysokości opłat za wywóz odpadów komunalnych.
Jak wysoka będzie opłata śmieciowa ?
"W ciągu 12 miesięcy 2012r. Rady  Gmin są zobowiązane podjąć uchwały w sprawie stawek opłat, szczegółowych zasad ich ponoszenia, wzorów deklaracji oraz terminów złożenia pierwszej deklaracji. Aktualnie brak jest rozporządzeń wykonawczych."- UG Frysztak.

Jeśli tylko Rada Gminy podejmie odpowiednie uchwały dotyczące wywozu śmieci z terenu Gminy Frysztak, na pewno poinformujemy o tym na portalu.

FOTO: Tychy.pl 
Dodaj do Google Plus

16 - ilość komentarzy :

 1. A worki na śmieci dalej będą po 10 zł?? Paranoja...

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziwne jest to, że w innych gminach worki na smieci można kupic za uwaga! 3,76 zł. Po prostu paranoja!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. zgadzam się z przedmówcą !!!!!!!!!!!!!!!!
  gdyby worki były tańsze nie byłoby dzikich wysypisk!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wysoka cena worków to nie usprawiedliwienie dzikich wysypisk. Śmieci można segregować. W gminie niemało odpowiednich kontenerów na segregowane odpady.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzikie wysypiska będą nadal. Ludzi nie stac czasami na chleb, nie mówiąc o workach, które u nas są w wyjątkowo wygurowanej cenie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Żeby tak rosły nasze zarobki jak jak ceny worków we Frysztaku to by się nam powodziło!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Plastikowe butelki można za darmo wrzucać do kontenerów a i tak masa ich wala się po fosach, lasach czy innych miejscach. To jest kwestia ludzkiej głupoty a nie odpłatności.

  OdpowiedzUsuń
 8. Taak, owszem są kontenery które są wiecznie przepełnione, bo na taką ilość mieszkańców są stanowczo za małe.

  OdpowiedzUsuń
 9. 10 zł za worek to cena bardzo wygórowana.Przesada jest równiez to ze gdy nie którzy ludzie nie maja na chleb i nie kupuja worków na smieci sa wzywani do urzedu gminy i straszeni bardzo wysokimi karami. Ludzie wezcie popatrzcie na sasiednie gminy gdzie za smieci płaci sie 4-6 zł to jest przesada ze u nas za jeden worek aż 10 zł!

  OdpowiedzUsuń
 10. Często ci ludzie, którzy nie mają na chleb palą duże ilości papierosów i alkohol nie jest im obcy. Najwyraźniej mają inne priorytety. Co do wypełnionych pojemników to chyba nie jest problemem zapakowanie plastików do zwykłego worka i pozostawienie go obok. Czasami trzeba pomyśleć a nie na siłę szukać usprawiedliwienia.

  OdpowiedzUsuń
 11. To pomysl zanim zostawisz ten worek z plastikami obok kontenera,bo nastepnym razem moze juz nie byc kontenera gdyz zostanie usuniety.Czytajcie ogloszenia obok kontenerow-do szanownych mieszkancow.

  OdpowiedzUsuń
 12. Obok kontenerów w okolicy mojego domu nic nie jest napisane.

  OdpowiedzUsuń
 13. To skoro można zapakować plastiki i inne śmieci do zwykłego worka i postawić OBOK kontenera to po co kupować te worki za 10 zł, jaki one wtedy mają sens? Niech wszyscy ładują do worków zwykłych i wynoszą pod kontenery wtedy wszystko będzie ładnie? ŻAL.PL

  OdpowiedzUsuń
 14. A dajcie konkretny przykład w których to gminach płaci się mniej?

  OdpowiedzUsuń
 15. A prosze bardzo gmina Wisniowa 24 złote za cały rok od jednej osoby. Nieograniczoną ilosc smieci sa zbierane raz albo dwa razy w miesiacu i nie musza zadnych specjalnych worków kupowac. . .

  A jezeli byscie czytali co pisze obok kontenerów to jest tam napisane ze obowiazuje zakaz stawiania smieci obok kontenerów pod kara grzywny i usunięcia kontenerów

  OdpowiedzUsuń
 16. A u mnie, tj. w woj. Podkarpackim, w Majdanie Królewskim, worek kosztuje 11 zł.

  OdpowiedzUsuń