Złodzieje swoje łupy ukryli w ziemi

W piątek funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie ustalili sprawców kradzieży cyrkularki i zbiornika na wodę. Złodzieje zabrali te rzeczy z jednej posesji w Widaczu. Z cyrkularki wymontowali silnik wyciągając z niego miedziany drut, który sprzedali na złom natomiast zbiornik na wodę zakopali "na czarną godzinę"w pobliżu  działki jednego ze sprawców. Teraz grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Do kradzieży doszło kilka dni wcześniej. Z terenu posesji złodzieje zabrali cyrkularkę elektryczną oraz zbiornik na wodę pojemności 80 litrów. Sprawcy zabrali skradzione rzeczy do pobliskiego lasu. Tam wymontowali silnik z ramy , następnie rozebrali go na części i wyciągnęli z niego drut miedziany, który został sprzedany w punkcie skupu złomu we Frysztaku. Zbiornik na wodę oraz pozostałe elementy silnika przetransportowali w pobliże zamieszkania jednego ze sprawców, gdzie zakopali je wykopanym  dole. Policjanci ustalili 3 sprawców z gminy Frysztak, którzy są w wieku od 18 do 21 lat .

Teraz za dokonanie kradzieży sprawcy odpowiedzą przed sądem, grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5. Czynności w tej sprawie prowadzi Posterunek Policji we Frysztaku.


Dodaj do Google Plus

11 - ilość komentarzy :

 1. Pytanie do moderatora Forum Gminy Frysztak lub kogoś poinformowanego.Ktoś płaci żeby to forum nie działało?Może p.P vel Schejku?

  OdpowiedzUsuń
 2. podajcie nazwiska złodziejaszków

  OdpowiedzUsuń
 3. źle sie dzieje jeśli kradnie sie na złom... albo bieda sięgła dna, albo idiotyzm nie zna granic ... :)

  OdpowiedzUsuń
 4. pewnie chcieli zarobić na beczke albo na mamrota

  OdpowiedzUsuń
 5. jak oni przenieś tą zbiornik na wodę po co to im był przecież pujdą do więzienia

  OdpowiedzUsuń
 6. OJ BEBIS BEBIS PORACHA PL SIE KŁANIA HAHA

  OdpowiedzUsuń
 7. Uważaj z tymi pseudonimami konfidencie znamy cie

  OdpowiedzUsuń
 8. Proponuję nie wypowiadać w kwestji sprawców bo za to też grozi odpowiedzialność z powództwa cywilnego a sami wiecie że nikt dziś nie jest anonimowy - nawet albo przede wszyskim na formum tak małej gminy.

  OdpowiedzUsuń
 9. JP chłopaki na 100%

  OdpowiedzUsuń