2 miejsce Katarzyny Mocek w Kata.

26 listopada 2011 roku w hali sportowo- widowiskowej TOSiR  odbył się, po raz pierwszy w Tarnowie Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushinkai o buławę Hetmana Jana Tarnowskiego.W zmaganiach karateków uczestniczyło 126 zawodników reprezentujących 25 kluby i reprezentacje z zagranicy.
Katarzyna na 2 miejscu w konkurencji KATA. Foto:  http://www.karatetarnow.pl
W turnieju dobrze zaprezentowała się mieszkanka naszej gminy Katarzyna Mocek, która w konkurencji KATA Open Women zajęła 2 miejsce przegrywając o 0,5 punktu zwycięstwo w turnieju.

Kata to (układ formalny) wysoce sformalizowany rodzaj ćwiczeń stosowanych w wielu tradycyjnych sztukach i sportach walki, szczególnie z grupy budō, jak również taekwondo (gdzie naszą one nazwę tul w wersji ITF, poomse w WTF a hyeong w niektórych innych organizacjach), taijiquan i innych. Są to sekwencje technik ataku i obrony, połączone z określonym poruszaniem, przyjęciem ściśle określonej pozycji i sposobu oddychania. Niektóre techniki w kata mają charakter wyłącznie symboliczny. Kata są bardzo ważną częścią programów nauczania dla wielu sztuk i sportów walki, a dla niektórych, zwłaszcza tych, gdzie kontakt broni z ciałem przeciwnika stanowiłby realne zagrożenie, stanowią ćwiczenia podstawowe.

wikipedia.org
Dodaj do Google Plus

3 - ilość komentarzy :