Areszt dla sprawcy śmiertelnego pobicia

23-letni mieszkaniec gminy Jasło spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące. Jest podejrzany o brutalne pobicie swojego ojca, który zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Martwego  mężczyznę w jego domu odnalazł sąsiad. Pobicie, w wyniku którego dojdzie do utraty życia, zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.
23-letni mieszkaniec gminy Jasło pobił swojego ojca w wyniku, którego doszło do utraty życia
W sobotę (17.12.) policjanci zostali powiadomieni o ujawnieniu w miejscowości Lubla zwłok mężczyzny, którego zgon  nastąpił najprawdopodobniej w wyniku pobicia. Natychmiast po zgłoszeniu do pracy przystąpili policyjni śledczy wraz z prokuratorem. Przesłuchali świadków, zgromadzili materiały pozwalające na ustalenie okoliczności, w których mężczyzna doznał tak poważnych obrażeń.

Ustalono, że w sobotę w nocy do 54-letniego ojca przyjechał syn. Podczas tej wizyty doszło do awantury, w wyniku której ojciec został dotkliwie pobity. Na odgłosy awantury zareagował sąsiad, który chciał odciągnąć napastnika, lecz kiedy i on został uderzony, uciekł do swojego domu. W południe sąsiad wrócił do 54-latka i zastał go leżącego w łóżku bez oznak życia. Lekarz stwierdził zgon.

Policjanci zatrzymali trzech związanych z tą sprawą mężczyzn w wieku 16, 23 i 27 lat. Po przesłuchaniu dwóch z nich zostało zwolnionych, a zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu 23-letniemu synowi pobitego. Taki czyn jest zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Dodaj do Google Plus

8 - ilość komentarzy :

 1. Tak i macie przykład co alkohol robi z człowiekiem... Ludzie jak wam odbija po alkoholu to go nie pijcie,bo może dojść do następnego takiego czynu.Zastanówcie się 2 razy.

  OdpowiedzUsuń
 2. dożywcie albo za jaja powiesić na rynku

  OdpowiedzUsuń
 3. Źle się dzieje ostatnio w tej naszej Lubli skoro dochodzi już nawet do takich eskalacji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Masakra... Jak można pobić swojego ojca???

  OdpowiedzUsuń
 5. A gdzie jest w lubli rynek bo naprawdę zapomniałem :D

  OdpowiedzUsuń