Plan XX finału WOŚP we Frysztaku. Zaczynamy biegiem, kończymy światełkiem do nieba.

Już jest oficjalny plan XX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się we Frysztaku na placu św. Floriana. W tym roku jak zawsze na terenie naszej gminy od rana będą kwestować wolontariusze. XX finał jest rekordowy, zarejestrowaliśmy 39 wolontariuszy.
Trasa biegu liczy ok. 500 metrów długości. Mapa: geoportal.gov.pl
Kulminacja WOŚPowego święta rozpocznie się o 15.00 na rynku we Frysztaku. Zaczniemy na sportowo - I frysztackim biegiem ulicznym "POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ". Możesz biec, truchtać, nawet przejść całą trasę, "nordic walkingowców" też serdecznie zapraszamy do udziału. Trasa biegu nie jest trudna, biegnie ulicami frysztackiego rynku i liczy ok 500 metrów - każdy powinien dać radę. W biegu oficjalnie będzie mogło wziąć udział 250 uczestników, którzy dostaną pamiątkowe dyplomy od SZTABU FRYSZTAK, liczy się czas rejestracji, która rozpocznie się o 15.00 na rynku.

Dodatkowo w czasie finału będzie można zakupić, wrzucając do puszki pieniądze ciekawe gadżety podarowane przez mieszkańców i przedsiębiorców z naszej gminy oraz przebadać swój poziom cukru.

Po biegu zaczniemy część muzyczno - rozrywkową. Zaśpiewają mieszkanki Gminy Frysztak. Po koncercie dziewczyn, na scenie pojawi się zespół DIGIRIDU z ROPCZYC to młody, ambitny zespół grający reggae, ska oraz rock z rozbudowaną sekcją dętą. Na zakończenie wystąpi zespół MORŻEBYĆ, który zaprezentuje na frysztackiej scenie szanty - muzykę żeglarzy.

XX finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej zakończy światełko do nieba, w tym roku sztab Frysztak przygotował pokaz latających lampionów (jeśli pogoda podczas XX finału pozwoli na zapalenie i puszczenie lampionów) i fajerwerki, które będą ostatnim punktem XX finału WOŚP. Już dziś zapraszamy do udziału w XX finale WOŚP.

SZTAB FRYSZTAK ZAPRASZA NA OFICJALNĄ STRONĘ FRYSZTACKIEGO WOŚPU - WWW.WOSP.FRYSZTAK24.PL

Imprezę organizuje: Ziemia Frysztacka - Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju przy którym działa SZTAB WOŚP FRYSZTAK
XX finał WOŚP honorowym patronatem objął Wójt Gminy Frysztak 
Współorganizatorami są: Biblioteka Publiczna we Frysztaku, Urząd Gminy, GOK, GOSiR, Zakład Komunalny,
Dobre anioły XX finału: Auto-Expres , Alt-Bud , Beta księgarnia, Latające lampiony, Mebel - System , Neo-design, Pizzeria Oliwka, Projekty budowlane – Józef Krok, Salmar, Scrollnet, Smarpol, Restauracja Floriańska
Patronat medialny: Frysztak24.pl oraz Strzyzow.tv
Dodaj do Google Plus

19 - ilość komentarzy :

 1. Muzycznie jak zawsze - jakaś paździerz...

  OdpowiedzUsuń
 2. Szanty! :D Kocham Was! :) :) :) I tym sposobem zapewniliście sobie, że nie opuszczę tej imprezy!

  OdpowiedzUsuń
 3. W jaki dzień ta impreza nikt nic nie napisął

  OdpowiedzUsuń
 4. Wielkie obietnice, a bedzie jak zawsze ... Ciekawe czy bedzie chociaz 25 biegaczy.

  OdpowiedzUsuń
 5. 8 stycznia 2012 roku.
  Nie napisałem - moja wina - myślałem że to już po 20 latach oczywiste.

  Jednak człowiek się myli

  OdpowiedzUsuń
 6. o rany,.. już rozkminy jak to będzie beznadziejnie i w ogóle ... to tylko świadczy o Was,że nie potraficie docenić pracy innych i nie chcecie się angażować... a właśnie od ludzi zależy czy będzie fajnie czy nie... więc może trochę pomyślunku i zaangażowania?

  OdpowiedzUsuń
 7. Chwała wszystkim za pomysły i zaangażowanie!!! A Ci co narzekają niech sami coś zorganizują:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Do osoby, która napisała pierwszy komentarz:
  wymień konkretne zespoły, które chciałbyś/chciałabyś usłyszeć we Frysztaku. Skoro krytykujesz dobór muzyki, zaproponuj coś innego, Twoim zdaniem lepszego.

  OdpowiedzUsuń
 9. Tu nie chodzi o konkretna nazwę,tylko o styl muzyczny. Bo tak się ładnie "utarło",że na imprezy organizowane we Frysztaku zaprasza się tylko zespoły ska-reggae (dawniej "dyżurnym" zespołem był Skangur), a teraz doszły szanty. Niech sobie będą,ok! - ale jest wiele innych gatunków muzycznych,które też można zaprezentować. Oczywiście metalu nie wliczę,bo jeśli pojawiłby się jakiś zespół grający taki gatunek,to zaraz katolickie środowisko Frysztaka podniosło by głosy w oburzeniu,że "szataniści" atakują! Ale są zespoły punkowe, coś ze zwykłego rocka, rocka alternatywnego, gotyckiego - jest tego masa. Ale nie we Frysztaku! Tu jest ska, szanty,a trzeba było jeszcze jakiś zespół braciszków zakonnych zaprosić do kompletu,i byłoby git,nie?! Tyle w temacie. Pozdrowienia dla fanów dobrej muzyki!

  OdpowiedzUsuń
 10. Kolego krytykujący zespoły, jeśli twoja wyobrażnia muzyczna jest aż tak ograniczona, że wg Ciebie tylko ciężka muzyka jest dobra to zawsze możesz póść na koncert gdzie jest tylko taka muzyka, "jest tego masa".
  WOŚP jest imprezą na którą przychodzą osoby w różnym wieku i nie każdy ma takie gusta jak Ty. Więc trochę zrozumienia dla organizatorów bo nie jest łatwo zorganizować taką imprezę. Nie da się wszystkim dogodzić...
  Pozdro dla Ciebie:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Kolego/koleżanko krytykujący(a) krytykującego - w którym miejscu napisałem że jestem fanem TYLKO ciężkiej muzy? No chyba że za takową uważasz np.Stinga czy śp.Amy Winehouse - to tak,jestem fanem ciężkiej muzy. Wiem,że zorganizować koncert to nie jest "bułka z masłem",ale można też czasem poszerzyć spektrum i repertuar zapraszanych zespołów,nieprawdaż... Mało to jest lokalnych zespołów grających przeróżne gatunki? Dziś,w dobie internetu nie jest chyba tak trudno np.zamieścić ogłoszenie i zrobić coś na wzór "castingu". A tak - mamy "frysztacki" standard: WOŚP i ska/reggae plus szanty,oraz DZF i weterani pokroju Alicji Majewskiej (z całym szacunkiem dla niej i jej fanów!). Pozdrawiam organizatorów koncertu i życzę lepszych "łowów" na 2013 rok :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Facet obudz sie ze snu tu jest Frysztak - mala miejscowosc a nie miasto albo nie wiadomo jaka metropolia. Tu zespoly nie gonia na zawolanie tylko ciezka praca trzeba je namawiac, ze warto a przy WOŚP jest tym bardziej trudno, bo nic nie dostaja za granie. Takze takie opowiastki jakie ty bys zespoly tu nie zaprosil to jest bardzo fajne opowiadanie, bo krytykuje sie najprzyjemniej i ochoczo. A jak sie lyknie kulis zapraszania na imprezy to wlos jezy sie na glowie i wtedy madrym takim sie nie jest.

  OdpowiedzUsuń
 13. Znam te zespoly i mysle ze wiekszosci sie spodoba bo wpadają w ucho.

  OdpowiedzUsuń
 14. "Tu zespoly nie gonia na zawolanie tylko ciezka praca trzeba je namawiac, ze warto a przy WOŚP jest tym bardziej trudno, bo nic nie dostaja za granie"

  A jest jeszcze trudniej, gdy taki zespół z trudem namówiony gra do kostki brukowej, kilku strażaków, organizatorów i garstki ludzi, którym chciało się przyjść. Informacja idzie w muzyczny świat...
  Ja nie wiem, Wy macie kompleksy, że Frysztak to nie Warszawa, albo trudno Wam to pojąć? Wszystko i wszystkich się krytykuje, mówi, że nic się nie dzieje, a jak się dzieje to najlepiej zostać w domu, bo to przecież nie przyjechała Maryla Rodowicz tylko jakaś paździerz.
  Przecież nikt tego dla siebie nie organizuje. Jeśli nie uczestniczycie w imprezach, to nie narzekajcie, że jest ich coraz mniej lub coraz słabsze. Dla kogo to mają robić?

  OdpowiedzUsuń
 15. Po pierwsze głównym celem wośpu jest zbiórka pieniędzy. Zespoły przyjeżdżają za Bóg zapłać, koszt dojazdu i ciepłą grochówę, aby zagrać koncert w celu wyciągnięcia ludzi z domu, żeby wrzucili pieniążka do puszki. Jeżeli ktoś czuje się zgwałcony przez ucho poziomem muzycznym bądź też estetyką prezentowanej muzyki, niech wrzuci do puszki co ma wrzucić i ucieka szybko do domu, żeby ucha nie męczyć.
  Często takim anonimowym krytykantom, poza narzekaniem jak jest źle, brakuje kreatywności aby napisać co zrobić aby było lepiej oraz często chęci, aby samemu coś bezinteresownie zrobić...

  OdpowiedzUsuń
 16. Muzyka dzieli się tylko i wyłącznie na dobrą i złą, a jeśli chodzi o tgz. ciężką muzę to we Frysztaku tego typu muzyki było też dużo choćby zloty motocyklowe gdzie w zasadzie jest tylko tego typu muza. Gusta są różne, a zresztą o gustach się nie dyskutuje.

  OdpowiedzUsuń
 17. Moim zdaniem nie ma co dyskusji prowadzić na ten temat, bo szkoda. Ogarnijcie się i cieszcie , że będziemy mogli wszyscy razem zbierać pieniążki na ten szczytny cel . Każdy z dobrego serduszka niech wspomoże a nie dyskutuje, o zespołach , co by było gdyby.. i takie duperele. To się nie liczy. Liczą się chęci ! Docencie, że mamy takich, którzy mocno się w to angażują i się martwią czy będzie wszystko ok. Bo takich ludzi się ceni ! Pozdrawiam ! :)

  OdpowiedzUsuń
 18. popieram powyższy tekst ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Sztabie WOŚP robicie WSPANIAŁĄ robotę tak trzymać. Nie przejmujcie się malkontentami Ci będą zawsze niezadowoleni. Myślę że w nowym roku to ONI przygotują WOŚP.

  OdpowiedzUsuń