Sukcesy sportowców z Gminy Frysztak w roku szkolnym 2010/2011

Koniec roku to czas podsumowań, 24 listopada w sali gimnastycznej Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Wiśniowej odbyło się Podsumowanie Roku Sportowego 2010/2011 w powiecie strzyżowskim. Podczas imprezy zostały także wręczone stypendia sportowe oraz nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe. Organizatorem imprezy było Starostwo Powiatowe w Strzyżowie przy wydatnej pomocy samorządu i jednostek organizacyjnych Gminy Wiśniowa.
Nagrody rzeczowe dla Gimnazjum we Frysztaku - foto: strzyzowski.pl
Podczas podsumowanie najwięcej nagród i wyróżnień, dostali sportowcy z Gminy Frysztak. W ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2010/2011 pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 1 we Frysztaku - 538 pkt. W ramach Powiatowej Gimnazjady I miejsce zajęło Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Frysztaku - 593 pkt.

Nagrody przyznano również Specjalnym Ośrodkom Szkolno - Wychowawczym we Frysztaku i w Strzyżowie za znaczące, nawet w skali kraju osiągnięcia.

Od 2004 roku Zarząd Powiatu w Strzyżowie przyznaje także stypendia sportowe. Również i w tym roku Zarząd przyznał takie stypendia trzem zawodnikom w tym dwóm z Gminy Frysztak osiągającym wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym. Stypendia otrzymali:
Katarzyna Mocek na 1 miejscu podium.
1. Katarzyna Mocek - zawodniczka Jasielskiego Klubu Kyokushin Karate,
2. Jakub Filipek - zawodnik UKS Diament Pstrągowa,
3. Paulina Filip - zawodniczka Krośnieńskiego Klubu Biegacza MOSiR oraz GMKS Strzelec Frysztak.
Paulina Filip na Mistrzostwach Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce 
W roku bieżącym Zarząd Powiatu przyznał również nagrody pieniężne i rzeczowe za osiągnięcia sportowe dla trenerów, działaczy i wybitnych zawodników z naszego terenu. Nagrodę pieniężną za trwały wkład w popularyzację i rozwój sporu otrzymał nauczyciel wychowania fizycznego Pan Leszek Jędrysik.

Ponadto nagrodę rzeczową w postaci sprzętu sportowego otrzymała Drużyna I ligi tenisa stołowego GMKS Strzelec we Frysztaku za awans do I ligi w tenisie stołowym mężczyzn, zdobycie brązowego medalu w Pucharze Polski w tenisie stołowym oraz szkolenie młodzieży i udział w państwowym systemie rozgrywek III  i IV ligi tenisa stołowego.

Cały artykuł o sukcesach sportowych z Powiatu Strzyżowskiego znajdą państwo na stronie www.strzyzowski.pl lub bezpośrednio pod tym linkiem - kliknij tu !

Dodaj do Google Plus

1 - ilość komentarzy :