Pijany kierowca zatrzymany w policyjnym pościgu

Prawie 2 promile alkoholu miał w organizmie kierowca audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać przed policyjnym radiowozem. Już po kilku minutach został zatrzymany. Kierowca posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Wczoraj po godz. 23. policjanci pełniący służbę w miejscowości Frysztak podali sygnał do zatrzymania się kierowcy audi. Ten zamiast zwolnić, przyśpieszył. Policjanci włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe i rozpoczęli pościg.

Po zatrzymaniu okazało się, że przyczyną ucieczki kierującego była jazda na "podwójnym gazie". Badanie wykazało, że 38-letni mieszkaniec podkrośnieńskiej miejscowości miał ponad 1.8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili także, że posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Pijany kierowca odpowie teraz przed sądem za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do zakazu sądowego oraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Dodaj do Google Plus

3 - ilość komentarzy :

  1. Dostanie wyrok w zawieszeniu i sprawa się zakończy. Za takie coś powinna być duża kara finansowa np. 10tys złotych i następnym razem może się zastanowi zanim wsiądzie za kierownicę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pijany kierowca= potencjalny morderca

    OdpowiedzUsuń
  3. Dla takich łagry!

    OdpowiedzUsuń