Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1

Pożar stolarni w Twierdzy!

Dziś (12.03.2012r) około godziny 20:30 w miejscowości Twierdza na stolarni ASPROD doszło do pożaru szybu wentylacyjnego. W zdarzeniu nikt z pracowników nie ucierpiał. Do akcji gaśniczej zostało zadysponowane: dwa zastępy OSP Frysztak oraz trzy zastępy PSP Strzyżów.

Prześlij komentarz

19 Komentarze
* Proszę nie spamować tutaj. Wszystkie komentarze są sprawdzane przez administratora.
 1. Gwoli scislosci to nie Auto-Service tylko ASPROD od juz kilku lat ;]

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj była by bieda dla mieszkańców Frysztaka i okolic gdyby spalił się ostatni zakład w gminie. Choć pensje to oni mają tragiczne ale " lepszy rydz niż nic". Pozdrowienia dla Wszystkich pracujących dla idei- trzymajcie się kiedyś będzie lepiej!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dlaczego nie dysponowano OSP Twierdza a dysponowano busa z Frysztaku widać panowie z RSK śpią i nie mają pojęcia po co tam są

  OdpowiedzUsuń
 4. o jakim busie Ty piszesz?

  OdpowiedzUsuń
 5. nie busa tylko stara 244 i hankera

  OdpowiedzUsuń
 6. Proponował bym zadzwonić na PSK i zapytać dlaczego nie wezwali Twierdzy ,bo w komentarzach raczej nikt Ci nie odpisze.

  OdpowiedzUsuń
 7. hahaha Frysztak jeździ busem do pożaru? :D Nie noo chłopaki przechodzą samych siebie! hahaha

  OdpowiedzUsuń
 8. A co to jest hanker auto pożarnicze chyba do wożenia herbaty gminna jednostka i takie złomy a jak czytam co wy piszecie sami o sobie to nic tylko płakać sprzęt z lat 60 a aspiracje wysokie jeden przez drugiego naprawdę wielkie marnoty bez wyjątku.

  OdpowiedzUsuń
 9. Oj byłaby bieda,gdyby ostatni zakłda w naszej Gminie spłonął a pracownicy poszliby z torbami.
  Za komuny było tu więcej zakładów.

  OdpowiedzUsuń
 10. OSP Twierdza nie uzyskała zgody na wyjazd od PSK pomimo szczerych chęci bo zostały tam zadysponowane odpowiednie siły czyli 3 wozy PSP i 2 OSP Frysztak, takie są realia dysponowania jednostek i różnie można o tym myśleć. Pierwszństwo mają jednostki z KSRG i tu duży szacunek dla OSP Frysztak za ich prace.
  Pozdrawiam strażak z Twierdzy

  OdpowiedzUsuń
 11. Gmina Frysztak jako jedna z niewielu jeździ trupiarkami a nie wozami strażackimi haha :P

  OdpowiedzUsuń
 12. jak jesteś taki mądry to zafunduj osp frysztak nowy wóz

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciekawe za co gmina ma zakupić nowe wozy? Koszt zakupu samego wozu strażackiego GBA lub GCBA to nie 30-40 tyś złotych a kilkaset tysięcy, nie mówię już o wyposażeniu takiego wozu w podstawowy sprzęt gaśniczy typu węże itp. A w naszej gminie jest bodajże 13 jednostek OSP. Jakby tak gmina chciała każdej jednostce nowe auto sprawić, to mimo dotacji z zarządu głównego OSP RP to musiałaby cały roczny budżet wydać. Takie są realia niestety. Należy się cieszyć że w gminie nie ma już przewagi wozów typu żuk czy nysa, a są jako takie, a co najważniejsze sprawne wozy GBA czy GCBA które lepiej radzą sobie w boju niż żuki z motopompami. Pozdrawiam strażak ochotnik

  OdpowiedzUsuń
 14. Coś tu nie gra w mojej gminie 2 razy w roku jest odprawa prezesów naczelników i zaprasza się wójta radnych i komendanta powiatowego lub z-ca i omawia się sprawy OSP w gminie i akcje.Komendant miejski został zobowiązany przez wójta że muszą być dysponowane jednostki z miejscowości gdzie są podjęta działania inaczej musi pisać wyjaśnienie.Chodzimy z kalendarzami i ludzie mówią był pożar a was nie było a tak jest spokój a jak nie wyjadą to ich wstyd nie liczy się czy jest KSRG czy nie każda ma prawie po 20-50 wyjazdów a na gminie jest 10 jednostek i 18 sam. gaśniczych i skończyło się dyskusje i jest wszystko OK

  OdpowiedzUsuń
 15. tak właśnie powinno być też w naszej gminie nie pierszeństeo KSRG tylko która jednostka jest bliżej i jest jakieś zdarzenie w tej jednostce. A o samochodach to raczej musimy przez najbliższe dwa lata zapomnieć bo nasza gmina jest zadłużona na 18 milionów trzeba pierwsze oddłużenia.Chciałbym żeby w naszej gminie przynajmniej co roku był wymieniony jeden samochód.Pozdrawiam wszystkich druhów OSP.

  OdpowiedzUsuń
 16. Stopniowo pomału mądrze wymieniać auta nowy Man GBA to cena około 600000 zł w naszej OSP kupiono super GCBA 3500 l wody kabina 6 osób wysokie ciśnienie 2002 rok przejechane 9600 km Magirus 4x4 w Tymbarku za 100000zł będzie nam służył na pewno jeszcze 20 lat gdyż mamy już GBA rocznik 77 i chodzi super bez żadnych napraw a mamy go 12 lat życzę wszystkim aby mieli dobre niezawodne samochody do niesienia pomocy mieszkańcom a jednostka nie jest w KSRG i działa aktywnie i operacyjnie na 5 i mamy około 30 wyjazdów rocznie pozdrawiam i życzę wiele udanych akcji.

  OdpowiedzUsuń
 17. To fajnie za 600 000zł czemu man?można za takie pieniadze kupić kkilka i wogole ...

  OdpowiedzUsuń
 18. Niestety teraz nowe auto strażackie u nas to cena 700000-850000 złoty dotacja z Za.Gł.OSP max.250000 gmina około 500000 a wiem bo załatwiamy teraz nowego GBA na podwoziu Merc lub Man i zaczynają się problemy finansowe.

  OdpowiedzUsuń
 19. Takich macie włodarzy w Gminie. Gmina Frysztak oraz Gmina Komańcza są najbardziej zadłużonymi gminami w Województwie Podkarpackim... OSP Frysztak i reszta jednostek to mogą sobie dać z tym spokój jeszcze do 2016 albo dalej :/ Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń