Wypalania traw ciąg dalszy!!!

Dzisiaj około godziny 15:30 w miejscowości Stępina doszło do pożaru traw. Przy silnie wiejącym wietrze pożar rozprzestrzeniał się bardzo szybko. Dzięki szybkiej interwencji strażaków z naszej gminy udało się opanować pożar, pożar był bardzo niebezpieczny wybuchł blisko lasu. Obszar objęty pożarem wynosił około 2 hektary. Do akcji gaśniczej zostało zadysponowane: dwa zastępy OSP Frysztak, OSP Stępina, OSP Glinik Dolny, OSP Twierdza, OSP Huta Gogołowska.
Przypominamy, że wypalanie traw, łąk, pastwisk i innych nieużytków jest w Polsce zabronione. Grozi za to kara grzywny, a w przypadku stworzenia zagrożenia dla zdrowia i życia wielu osób oraz spowodowania dużych strat materialnych - także kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. Pożary spowodowane wypalaniem traw często przenoszą się na pobliskie lasy i zabudowania. Utrudniają oraz powodują zagrożenie na drogach, prowadząc do kolizji i wypadków.
Pożary nieużytków, z uwagi na charakter i zazwyczaj duże rozmiary, angażują znaczną liczbę strażaków oraz ilość potrzebnego sprzętu do ugaszenia ognia. Strażacy zaangażowani w akcję gaszenia pożarów traw, łąk i nieużytków, w tym samym czasie mogą być potrzebni do ratowania życia i mienia ludzkiego w innym miejscu.
Dodaj do Google Plus

36 - ilość komentarzy :

 1. Bezmyślność ludzka nie zna granic a starszym ludziom trudno "przegadać" tak już jest,niestety,tylko kary finansowe do ludzi trafią,ale jak to komuś udowodnić ? Hmmm ..... organy ścigania maja metody,tylko trzeba chcieć !

  OdpowiedzUsuń
 2. Proszę nie zwalać na STARSZYCH LUDZI, bo z tego co mi wiadomo to dzisiejszy pożar w Stępinie został wywołany przez ogary z niedogaszonego ogniska po wczorajszej imprezce - zapewne nie urządzonej przez STARSZYCH LUDZI...!

  OdpowiedzUsuń
 3. ktoś wypalał czy specjalnie podpalił? bo przy tak silnym wietrze, w niedzielę, blisko lasu.. ciężko uwierzyć, żeby jakaś babcia to zrobiła..

  OdpowiedzUsuń
 4. Widać że było ciepło blisko lasu jak widać na zdjęciu to z 3 -4 sek były chyba że foto się robi tyko gdzie jest Frysztak to zmienić fotografa bo nie prywatna strona jednej OSP a tak z tego widać na kiku zdjęciach z pożarów na terenie gminy.

  OdpowiedzUsuń
 5. W Lubli w piątek też znowu się paliły trawy ...

  OdpowiedzUsuń
 6. co za deb..e z ludzi są, widocznie nie maja co do roboty, nich sobie podali stodole i zobaczy jak to fajnie jest!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. ten idiota co to podpalił to powinien się leczyć dość ze nie daleko lasu to jeszcze taki wiatr brawo dla strażaków!!

  OdpowiedzUsuń
 8. niestety na nic ostrzeżenia i sankcje... Gabryś popraw 2 błędy z wiatru na wiatrowi i lasu na lasowi :)

  OdpowiedzUsuń
 9. W sobotę po 1 w nocy podobny pożar miał miejsce w miejscowości Twierdza, niedaleko Wisłoka.

  OdpowiedzUsuń
 10. No bo oni są ze Stępiny i im nie można wytłumaczyć
  i basta!

  OdpowiedzUsuń
 11. cytat: "Widać że było ciepło blisko lasu jak widać na zdjęciu to z 3 -4 sek były chyba że foto się robi tyko gdzie jest Frysztak to zmienić fotografa bo nie prywatna strona jednej OSP a tak z tego widać na kiku zdjęciach z pożarów na terenie gminy."

  czyli jak cos sie dzieje i jest tylko Frysztak dysponowany to juz nie wolno o niczym pisac???

  niestety nikomu nie dogodzi!!! chocby bylo dobrze to zawsze znajdzie sie ktos komu cos nie pasuje!!

  OdpowiedzUsuń
 12. Bo frysztaczanie to oni to oni.........

  OdpowiedzUsuń
 13. co się paliło o 1-wszej w nocy na Twierdzy ?

  OdpowiedzUsuń
 14. A czemu strażacy policji nie wzywają niech "wspaniała policja" ściga tych ludzi co podpalają , bo jak zapłacą to napewno im przejdzie głupota. A w końcu przeważnie sami właściciele dzwonią po straż jak się orientują ze zrobiło się "gorąco"

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie ma się co obrażać gdyż czytam ile sekcji a tam auta Frysztak i spalona trawa kilaka razy a reszta nic czyli tylko oni oni I gość miał rację że tak napisał a burak zaraz się obraża.

  OdpowiedzUsuń
 16. W Twierdzy paliły się też trawy oczywiście.

  OdpowiedzUsuń
 17. nikt sie nie obraza... tylko nie wypisujcie glupot bo to juz sie nudne robi... ciagle ktos o cos ma pretensje!!!

  OdpowiedzUsuń
 18. Nie trzeba mówić,że w Twierdzy to same buroki bo
  tam są na super dobrzy i uczynni strażacy!

  OdpowiedzUsuń
 19. bo kazdy woli wypomniec komus bledy a sobie to po! :D

  OdpowiedzUsuń
 20. Mam zapytanie z której OSP był ten Jelcz gdyż go nigdy nie widziałem

  OdpowiedzUsuń
 21. Ten jelcz to z glinika dolnego

  OdpowiedzUsuń
 22. a po co ta strona w ogóle ? sensacje 21 wjeku jak nidz xD (niech żadne miodek sie nie czepia ze zle pisze)

  OdpowiedzUsuń
 23. jak bym wiedziała kto mówi że strażacy na Twierdzy to buraki to osobiście ten ktoś dostał by takiego strzałę w łeb że zrozumiałby wszystko że tak nie jest jak sądzi

  OdpowiedzUsuń
 24. Internauci stosujcie się chociaż do zasad poprawnej Polszczyzny. To źle świadczy o Was, a argumentacje o jakości straży, i jej kompetencjach przy takich błędach jest godna pożałowania. Można napisać jedno zdanie, ale mądrze i poprawnie. Nigdy nie wiadomo komu która jednostka OSP będzie niosła pomoc, więc może trochę szacunku. Czy to ważne z jakiej miejscowości "pipidówki" czy metropolii jest OSP? Grunt że działają skutecznie, i chcą Nas, i Nasz dorobek chronić. Nieodpłatnie, za darmo, bezinteresownie.

  OdpowiedzUsuń
 25. Wie ktoś gdzie dziś się paliło??

  OdpowiedzUsuń
 26. Ktoś zaczął pisać na fotografa,to teraz nie wiecie gdzie się paliło.A od niedzieli było już dwa pożary.Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 27. W Gliniku Średnim.

  OdpowiedzUsuń
 28. Jak się fotograf obraża na uwagi słuszne to zabawki i do piasku bo to widać jego poziom a po drugie dajcie już du--ie siana po wasz poziom dyskusji strażaki was wykreśla ze straży dno dno może nie wszystkich ale 80% jak czytam te wpisy to nic tylko płakać nad ludzką głupotą i ciemnotą amen tyle słów moich po raz o0statni gdyż szkoda czasu i zdrowia.STRAŻAK CO SZANUJE DRUGIEGO STRAŻAKA JAK BRATA>

  OdpowiedzUsuń
 29. jako strażak podpisuje się pod tym co jest napisane wyżej!!!

  OdpowiedzUsuń
 30. Wiecie gdzie się paliło? Nie wiecie!
  Palił się starej babie las!!

  OdpowiedzUsuń
 31. cytat:"STRAŻAK CO SZANUJE DRUGIEGO STRAŻAKA JAK BRATA"

  jak szanujesz to nie obrażaj... bo fotograf to jeden ze strażaków i nie ważne z jakiej jednostki on jest, ważne że chce przekazać mieszkańcom, użytkownikom frysztak24.pl świeżych wiadomości z naszej gminy. Czy to źle??? szacunek się należy za prace bezinteresowną dla potrzebujących i za prace na frysztak24.pl.

  OdpowiedzUsuń
 32. Pozdrawiam tego co to napisał cytuje: strażak powinien się szanować jak brata bo nie wiadomo kiedy o jakiej godzinie będzie potrzebny nie zależnie z jakiej jest OSP. A że OSP w Pułankach nie wzywają tym się nie przejmują. Gabryś tym się nie przejmuj co oni piszą rób zdjęcia dalej. I informuj na bieżąco a ten burak co nie widział tego jelcza to niech jedzie do archiwum w PSP Strzyżów i tam są jego zdjęcia!!!

  OdpowiedzUsuń
 33. Czytaj chłopie ze zrozumieniem pisze gość jak się obraził szkoda mi ciebie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 34. Tak teraz się tłumacz...

  OdpowiedzUsuń
 35. Wiadomość z ostatniej chwili dziś 1.04.2012 o godz.18.00 będzie można zobaczyć na rynku nowy samochód pożarniczy GCBA MAN zakupiony do OSP Frysztak po 1 piwie gratis tylko 100 sztuk kto pierwszy ten lepszy zapraszamy.

  OdpowiedzUsuń
 36. Super kawał na prima aprylis gratuluje lepsze to niż obrzucanie się błotem a maże się kiedyś sprawdzi.

  OdpowiedzUsuń