105-lecie OSP Gogołów

W dniu 13 maja 2012 roku przy remizie OSP w Gogołowie odbyła się uroczystość związana z obchodami 105-lecia istnienia oraz przekazania i poświęcenia samochodu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Gogołowie.
Obchody 105 rocznicy założenia OSP rozpoczęto złożeniem kwiatów przez delegację druhów na grobach zmarłych strażaków, a  o godzinie 11:00 w Kościele Parafialnym p. w. Matki Bożej Śnieżnej w Gogołowie została odprawiona msza święta w intencji strażaków. Liturgii mszy świętej przewodniczył Ksiądz Kapelan Powiatowy OSP Bogusław Bogaczewicz. Homilię wygłosił Ksiądz Prałat Emil Midura, któremu dziękujemy za długoletnią współpracę z naszą jednostką. Po Mszy  Świętej poczty sztandarowe jednostek OSP z terenu Gminy Frysztak oraz poczty zaprzyjaźnionych jednostek wraz ze strażakami prowadzone przez orkiestrę przeszły pod remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Gogołowie, gdzie odbyło się uroczyste poświęcenie samochodu ratowniczo-gaśniczego, którego dokonał Ksiądz Proboszcz Jacek Cierpich.
Na uroczystości nasz sztandar otrzymał najwyższe odznaczenie Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w postaci ,,Złotego Znaku Związku za zasługi dla pożarnictwa". Dekoracji sztandaru dokonał Wiceprezes ZOSP RP Władysław Tabasz. Po przywitaniu zaproszonych gości przez Prezesa Gminnego ZOSP RP we Frysztaku Tomasza Garncarskiego i złożeniu meldunku o gotowości oddziałów OSP przez dowódcę uroczystości druha Kazimierza Stadnickiego odbyło się wciągnięcie flagi na maszt. Krótki rys historyczny miejscowej jednostki przedstawił jej prezes druh Dariusz Byś.
Jubileusz stał się też okazją do podziękowań dla strażaków - ochotników za ich trud włożony w obronę przeciwpożarową na terenie gminy i gmin sąsiednich. Zarząd Wojewódzki ZOSP RP podziękował strażakom za codzienny trud, poświęcenie i wytrwałość wkładaną w służbę dla dobra innych w postaci złotych, srebrnych i brązowych medali, a Zarząd Powiatowy ZOSP RP w postaci odznak ,,Wzorowego Strażaka".

Odznaczenia otrzymali druhowie:
 • Złote medale ,,Za zasługi dla Pożarnictwa" otrzymali: Grygiel Barbara, Sokołowski Władysław, Rec Adam, Ruszała Józef
 • Srebrne medale ,,Za zasługi dla pożarnictwa" otrzymali: Jantoń Zofia, Kowalski Stanisław, Sajkowski Krzysztof, Niziołek Adam, Majewski Tadeusz
 • Brązowe medale ,, Za zasługi dla Pożarnictwa" otrzymali : Hajduk Zbigniew, Bryda Tomasz, Szczepan Miras, Tomasz MAdziar, Wilczek Paweł, Jan Szynal
 • Odznaki ,, Strażak Wzorowy" otrzymali: Fic Paulina, Talaga Edyta, Łukasik Mariola, Krawczyk Daniel, Młyniec Marcin, Błażejowski Marcin, Kapłon Mateusz, Kapłon Dawid, Zieliński Dawid, Madziar Łukasz.

Następnie odbyło się poświęcenie wraz z przekazaniem kluczyków i dowodu rejestracyjnego do skarosowanego samochodu ratowniczo-gaśniczego na ręce Prezesa OSP w Gogołowie druha Dariusza Bysia oraz kierowcy druha Jana Pieczykolana. Przekazania dokonał Wiceprezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Rzeszowie Władysław Tabasz, wójt Gminy Frysztak Jan Ziarnik oraz przedstawiciel kółka rolniczego Kazimierz Jantoń.
Po nadaniu odznaczeń i przekazaniu samochodu odbyły się wystąpienia okolicznościowe, podczas których przekazano także listy gratulacyjne  od zaproszonych gości. Po zakończonej części oficjalnej zaproszeni goście, a także druhowie udali się na poczęstunek, a wieczorem odbył się festyn rodzinny z okazji naszego jubileuszu. Nasi druhowie strażacy przez wiele lat służyli i nadal służyą mieszkańcom wielokrotnie ratując ich zdrowie i życie i tak jest aż do dziś. Dziękujemy im za odwagę i ofiarność.

Ochotnicza Straż Pożarna w Gogołowie serdecznie dziękuje pocztom sztandarowym z Frysztaka, Lubli, Kobyla, Widacza, Glinika Górnego, Glinika Średnego, Glinika Dolnego, Twierdzy, Pułanek, Cieszyny, Stępiny, Januszkowic, a także jednostką z OSP Opacionka i Huta Gogołowska za przybycie.

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

12 - ilość komentarzy :

 1. Porządna imprezka, fajna atmosfera, mili ludzie i oczywiście gratuluje jubileuszu ;) Teraz kolej na OSP Frysztak ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczywiście,że będzie taka imprezka we Frysztaku
  ale zgodnie z tradycją będzie ona trwała tydzień
  czasu oczywiście suto zakrapiana!!

  OdpowiedzUsuń
 3. suto zakrapiana woda z hydrantu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe czy choć herbatą poczęstują?

  OdpowiedzUsuń
 5. gdzie zawody osp w tm roku beda ? i kiedy bo gosir rozkopany .?

  OdpowiedzUsuń
 6. Zawody bedą sie odbywały w Gogołowie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Tydzień czasu??? Na Gogołowie niektórzy obiadu nie doczekali

  OdpowiedzUsuń
 8. nie doczekali,bo pewnie nie chcieli,lub mieli inne zobowiązania.
  Byłem i powiem wam że impreza była super,niczego nie brakowało,życzę wszystkim jednostkom które w najbliższym czasie będą obchodziły swoje święta żeby u nich panowała taka sympatyczna atmosfera.
  pozdrawiam koledzy strażacy i może juz dość tych złośliwości :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zawody mają być w Lubli bo w Gogołowie za mało miejsca.

  OdpowiedzUsuń
 10. w gogolowie beda !

  OdpowiedzUsuń
 11. a którego będą te zawody ?

  OdpowiedzUsuń