"Frysztak dla bł. Jana Pawła II"

Już po raz szósty - w niedzielę 27 maja 2012 r. - odbył się koncert "Frysztak dla bł. Jana Pawła II". Na parkingu przy kościele o godz. 20.00 dla licznie zgromadzonej publiczności zaśpiewała Viola Brzezińska z zespołem.
Karierę wokalną rozpoczęła udziałem w telewizyjnym programie Elżbiety Skrętkowskiej Szansa na sukces z udziałem Alicji Majewskiej, który zwyciężyła wykonując piosenkę pt. Jeszcze się tam żagiel bieli.
Jako laureatka finału Szansy na sukces w 1995 roku wystąpiła w koncercie Debiuty na KFPP w Opolu, gdzie otrzymała nagrodę główną im. Anny Jantar. Wraz z debiutantami festiwalu opolskiego i Edytą Geppert wyruszyła do Izraela w celu nagrania programu kolędowego dla TVP2. Program został wyemitowany w święta Bożego Narodzenia 1995 roku.
W roku 1996 wzięła udział w opolskim koncercie Premiery, wykonując piosenkę pt. Szarości me, którą specjalnie dla niej napisali Jacek Cygan i Piotr Rubik. Piosenka ta przez kilka tygodni gościły na pierwszym miejscu lista przebojów Magazynu 102 prowadzonej przez Marka Niedźwieckiego, a teledysk, który został do niej zrealizowany wielokrotnie emitowany był przez TVP.
Przez 6 lat współpracowała z Teatrem Studio Buffo, między innymi grając jedną z główny ról w musicalu Metro w reżyserii Janusza Józefowicza.
Od roku 2000 związana jest z zespołem SARUEL, z którym koncertowała i nagrała wiele płyt, zarówno studyjnych jak i koncertowych.
Z okazji jubileuszu 5-lecia programu "Szansa na sukces" wzięła udział w specjalnym koncercie w Sali Kongresowej i zaśpiewała u boku Violetty Villas i laureatek programu piosenkę "Śpiewać każdy może".
W latach 2003-2006 śpiewała w zespole Viola i New Day, z którym nagrała kilka płyt, min.: Tam tam i tu, Najpiękniejsze kolędy i pastorałki, Czarną płytę oraz brała udział w wielu festiwalach, wśród nich: Song of songs w Toruniu, HOSANNA Festival w Siedlcach, Festiwal Muzyki Dobrej w Warszawie, Festiwal Stróżów Poranka w Chorzowie, podczas Światowych Dni Młodzieży w Kolonii w 2005 r. z uczestnictwem papieża Benedykta XVI.
W roku 2006 rozpoczęła karierę solową.
26 maja 2008 ukazał się pierwszy solowy album wokalistki Przystań. 7 grudnia 2009 miała miejsce premiera płyty Wśród nocnej ciszy, która została nagrana w duecie ze Sławomirem Kosińskim.

Po koncercie ks. Marek Draus wraz z zebranymi odmówił modlitwę i zostały wypuszczone białe baloniki przy piosence "Leć muzyczko do niebiańskiej krainy".
Kulminacją koncertu był imponujący pokaz sztucznych ogni. Organizatorami koncertu byli: ks. Marek Draus, Agnieszka Bradlińska, Marta Filip przy wspólpracy z Gok - iem, GOSiR Frysztak, p. Januszem Zarszyńskim i OSP Kobyle oraz wolontariuszami. Patronat medialny objął portal Frysztak24.pl, Gazeta Frysztacka, Katolickie Radio Via.

Sponsorami tegorocznego koncertu byli: Gmina Frysztak, Starostwo Powiatowe, BANK SPÓŁDZIELCZY W STRZYŻOWIE, P.W. WENTA SP. Z O.O., Stowarzyszenie Ziemia Frysztacka, NEO-DESIGN, Dorota i Wiesław Wiśniowski - HURTOWNIA MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH, Władysława i Tadeusz Chmura - P.W. TARA, Anna i Marek Mokrzyccy - TRANS-HANDEL, lek. Janusz Kućma - Ośrodek Zdrowia, mgr Grażyna Kućma - Apteka, Tadeusz i Danuta Jabłeccy - ROLMOPEX, AUTONAPRAWA I HANDEL - Tomasz Mikuszewski i S-ka, Artur Milli - MILCAR, Wacław Salamon - Warsztat diagnostyki samochodowej, MŁYN FRYSZTAK SP. Z O.O., STOLAREX S.J., lek. Marek Ziajor - Przychodnia Zdrowia, BOGUSŁAWA i GRZEGORZ GRELA, ZOFIA STECZKOWSKA - piekarnia, KSIĘGARNIA BETA, Korek Sound, Zbigniew Dykas - Zakład Stolarski, Bracia z Cechu, Sklep Rolnik,  Sklep u Jerrego, PIZZERIA OLIWKA, APTEKA IM. JANA PAWŁA II, Wacław Drogoń - Zakład budowlany
Dodaj do Google Plus

21 - ilość komentarzy :

 1. Było super!!! Dziękuje Wam wszystkim za koncert.

  OdpowiedzUsuń
 2. było Fenomenalnie :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Po raz 6? Nie mogę sobie przypomnieć kto jednego wykonawcy z wcześniejszych lat. Pamiętam Testimonium, Magdę Anioł, Tomka Kamińskiego i Zespół Kapucynów, teraz Viola...kto jeszcze grał na tym koncercie?

  OdpowiedzUsuń
 4. świetne teksty, bardzo dobrzy muzycy, znakomita realizacja, super światło i ognie - BRAWO!!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jeszcze byli Siewcy Lednicy. Koncert odbywał się wtedy na ul. Frysztackiego

  OdpowiedzUsuń
 6. Byli też Siewcy Niepokoju!

  OdpowiedzUsuń
 7. Wielka szkoda, że skoro to Frysztak dla Jana Pawła nikt nie wystąpił z Frysztaka, no i że koncert nie miał nic wspólnego z Janem Pawłem. Papież zawsze cenił sobie dzieci. NIESTETY BRAKŁO WSZYSTKIEGO NAJWAŻNIEJSZEGO

  OdpowiedzUsuń
 8. Widzę, że same superlatywy wszyscy piszą a moim zdaniem to organizator się raczej nie popisał. Nawet nie miał kto za bardzo przywitać gości.

  OdpowiedzUsuń
 9. Powitanie gości zaczęło się od narzekania jak to cienko z kasą

  OdpowiedzUsuń
 10. tylko umiecie narzekać. powinniście się cieszyć że ktoś we frysztaku organizuje takową imprezę. każdy najbardziej widzi złe strony. Proponuje w następnym roku aby wzięły się za współorganizacje te osoby które narzekają i zobaczą jak to wszystko wyglada. Fajnie sie mówi ale jak przyjdzie do czynu to juz nikogo nie ma.

  OdpowiedzUsuń
 11. szkoda ze piwka i kielbasek nie bylo, ewidentne zaniedbanie ze strony organizatorow;/

  OdpowiedzUsuń
 12. Pieniedzy nie ma a robi sie taki huczny koncert znanej osoby to ja tu czegos nie rozumiem... Nie tylko w tym roku, ale juz od 3 lat ta inicjatywa nie ma nic wspolnego z Janem Pawłem II i to mnie najbardziej w tym wszystkim smuci. Ktos kto wyzej pisal ma absolutna racje.

  OdpowiedzUsuń
 13. Inicjatywa bardzo dobra nikt temu nie przeczy tylko organizacja fatalna, wyrzucenie kupę kasy w błoto a można było zrobić połowę taniej i fajniej.

  OdpowiedzUsuń
 14. piwka niebyło ale kiełbaski byly ...Gość z Niebo W Gębie palił grila i sprzedawał kiełbaski.

  OdpowiedzUsuń
 15. Może Anonimowy "połowę taniej i fajniej" rozwinąć wypowiedź i przedstawić konkretne pomysły, propozycje, wskazać jakie błędy popełnił organizator? Podzielam zdanie, że Jan Paweł II zszedł gdzieś na dalszy plan i trzeba to zmienić - choćby wspólne odśpiewanie "Barki", wspomnienie Ojca Św. Jest forum, frysztak24 - skoro "Frysztak dla bł. Jana Pawła II" to mieszkańcy powinni wspomóc organizatorów, przedstawiać oczekiwania, dyskutować, a później włączyć się w przygotowania. Wtedy faktycznie będzie to "Frysztak dla bł. Jana Pawła II".
  Nie rozumiem zarzutów odnośnie zaniedbania gości. Byli wręcz zaskoczeni tym jak zostali przyjęci. A jak zostali przyjęci przez publiczność? Może niech każdy sam siebie najpierw rozliczy z tego jak "ugościł" zespół.
  Myślę, że organizatorzy są otwarci na wszelkie KONKRETNE propozycje, uwagi i warto by było na forum odpowiednio wcześniej otwierać dyskusje, w których mieszkańcy będą mogli się wypowiedzieć w temacie "kogo, kiedy, gdzie i jak".

  OdpowiedzUsuń
 16. Powyżej, zostały przedstawione propozycje występy dzieci z Frysztaka.

  OdpowiedzUsuń
 17. A czy śpiewanie do podkładu Was zadowala, czy musi temu towarzyszyć "żywy skład"? Jakieś inne propozycje?

  OdpowiedzUsuń
 18. Na drugi rok spróbuj zobaczymy jak Ci to wyjdzie:)

  OdpowiedzUsuń
 19. Fajowo Było!!!:):)

  OdpowiedzUsuń