Dni Ziemi Frysztackiej 2012

Przez trzy dni będą trwały Dni Ziemi Frysztackiej 2012 - wspólne święto mieszkańców naszej gminy. Rozpoczęcie tegorocznego święta gminy nastąpi 6 lipca o 19.00 od Wystawy Stanisława Czai z poezją i muzyką w tle. Piątkowe spotkanie odbędzie się w Gminny Ośrodku Kultury we Frysztaku.
W sobotę rozpoczynamy standardowo frysztackim jarmarkiem. Lokalni wystawcy będą prezentować swoje produkty na placu św. Floriana od 8.00 do 13.00. Dla sportowców GOSiR Frysztak przygotował finał turnieju w tenisa ziemnego o puchar Wójta Gminy Frysztak, początek zawodów godzina 10.00. O 15.00 po raz pierwszy na zmodernizowanym boisku zagrają w piłkę nożna, serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na spotkanie piłkarskie pomiędzy Sędziami a Pracownikami Gminy Frysztak.
Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych mieszkańcach Gminy Frysztak. O godzinie 17.00 na placu św. Floriana rozpocznie się festyn dziecięcy "Uf, Uf, Uf, w zdrowym ciele zdrowy duch". Sobotnie wieczór zakończy "Małe kino pod gwiazdami" pokaz filmów krótkometrażowych Natalii Olszańskiej, początek spotkania z twórczością Natalii o 21.00 na parkingu przy bibliotece.
Finałowa niedziela rozpocznie się od sportu. Przez Gminę Frysztak przebiega trasa 6 etapu Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego "Solidarności" i Olimpijczyków, na frysztackim rynku usytuowana będzie premia specjalna. Wkrótce więcej informacji o wyścigu oraz mapa z dokładną trasą. 
Niedzielne popołudnie to dalszy ciąg imprez zorganizowanych z okazji święta naszej gminy. Od 16:00 na scenie zaprezentują się artyści w programie popołudnie z tańcem i śpiewem, od 18.00 pokaz zapasów w stylu wolnym przygotowany przez zawodników Stali Rzeszów. O 19.00 Koncert Dętej Orkiestry Strażackiej oraz pokaz Mażoretek z GOKu Niebylec.
Na zakończenie Dni Ziemi Frysztackiej o 20.00 zaśpiewa dla przybyłych gości Andrzej Sikorowski z Zespołem, koncert odbędzie się na placu św. Floriana. Po koncercie wspaniały pokaz fajerwerków.

Organizatorami DZF 2012 są: GOK Frysztak, GBP we Frysztaku, GOSiR Frysztak, Gmina Frysztak. Portal Frysztak24.pl wspólnie z Gazetą Frysztacką patronuje medialnie DZF 2012.
Dodaj do Google Plus

61 - ilość komentarzy :

 1. kiedy w końcu Dni Frysztaka będą na stadionie tak jak to było wcześniej ?

  OdpowiedzUsuń
 2. na stadionie jest o wiele lepiej !!!!!!!!!!!!!!!!
  STADION!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Już gorszych dni Frysztaka nie dało się chyba zrobić

  OdpowiedzUsuń
 4. beznadzieja jak co roku

  OdpowiedzUsuń
 5. Na Stadionie GOSiR Frysztak nigdy nie będą
  Dni Frysztaka,ponieważ robi się bajzel i ro-
  zpusta,pijaństwo itd.
  Potem niema komu posprzątać!

  OdpowiedzUsuń
 6. szkoda im pienierzy ktore dostali z uni czy tam panstwa a w sumie to chyba nasza kasa z podatkow

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale lipaa boże....
  upada frysztak widze

  OdpowiedzUsuń
 8. Wójt na tej 3 kadencji już nic nie robi , dni frysztaka to była tradycja a teraz totalne DNO. Ja mam porade dla wójta załatw pan zeby latarnie swieciły się do godz. 23 tak jak było dawniej (bo ciemno jak w ...) a dni frysztakak odpuście sobie, wole miec jasno.

  OdpowiedzUsuń
 9. Zapasy, fajnie. Pod Budą duży plusik.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 11. Przede wszystkim do czasu przeniesienia sceny na stadionie to nikt o zdrowych zmysłach nie wpuści tłumu ludzi na murawę, bo to właśnie na niej w dużej części ludzie stali oglądając koncerty. Troche by było szkoda patrzeć, jak płyta za tyle pieniędzy zostaje zadeptana.

  OdpowiedzUsuń
 12. Ta... Ciekawe, ciekawe zieeew

  OdpowiedzUsuń
 13. Daje propozycje zrobcie te Dni Ziemi Frysztackiej w nastepnym roku tak żeby wydarzenia odbywaly sie w kilku miejscowosciach gminy Frysztak. Dziwie sie, ze nikt jeszcze na taki pomysl nie wpadl, bo jest to najprostsze rozwiazanie na urozmaicenie takich obchodów. Dni Ziemi Frysztackiej nie powinny byc swietem samego Frysztaka tylko wszystkich ludzi w naszej gminie. Przykładowo jedno wydarzenie odbywa sie w Lubli, drugie w Gogołowie, trzecie w Stępinie (Cieszynie) oraz reszta we Frysztaku. Organizatorzy pomyslcie nad tym

  OdpowiedzUsuń
 14. Ojej ale się przez 2 dni by murawa popsuła, człowieku na co komu tej murawy jak strzelec nic już lepiej nie zagra niz jest oby nie spadli . Bądźmy obiektywyni

  OdpowiedzUsuń
 15. totalne DNO. Lepiej nie robic wogóle tej imprezy lepiej za te pieniadze zrobic cos pozytycznego dla gminy jak np załatac nasze tragiczne drogi lub opłacic oswietlenie zeby swiecilo dłuzej. WÓJCIE OGARNIJ SIĘ !!!

  OdpowiedzUsuń
 16. Robisz coś to nie dobrze nie robisz to też nie dobrze mam propozycje zrobić przegląd artystyczny zespołów z każdego sołectwa zawody sportowe rodzin dzieci a na koniec występ dobrego zespołu a dni nie organizuje wójt ale cała rada na czele z GOK pozdrawiam i miłej zabawy

  OdpowiedzUsuń
 17. pomyslmy. dawniej (5-6 lat temu) na Dni Ziemi Frysztackiej przychodzila masa osob a teraz jak przyjdzie 25-30% z tego to jest sukces.a dlaczego tak jest? zbyt mała atrakcyjnosc imprezy. Poza meczem, zapasami i kolarstwem to nie ma po co isc. oczywiscie sa jeszcze fajerwerki które wiekszosc mieszkanców gminy moze ogladnac stojac przed wlasnym domem

  OdpowiedzUsuń
 18. Zdecydowanie kiedyś było tam co robić . Teraz jest coraz gorzej i nie ma tam po co iść .Polecam wszystkim zeby tam się poprostu nie udawali na te ich imprezy niech się GOK z wójtem i resztą gminy bawi

  OdpowiedzUsuń
 19. "Ojej ale się przez 2 dni by murawa popsuła, człowieku na co komu tej murawy jak strzelec nic już lepiej nie zagra niz jest oby nie spadli . Bądźmy obiektywyni"
  Po każdych dniach murawa wyglądała jak zwykłe klepisko. Nie po to o coś się stara by potem to niszczyć.

  OdpowiedzUsuń
 20. Frekwencja będzie 100%,jak się zrobi dobrą popijawę
  na Rynku na tych stołach,które są zawsze ustawiane
  na Rynku,to nie trzeba zapraszać nikogo z sołectw
  bo sami chętnie przyjdą!
  Wtedy będą udane Dni Frysztaka!

  OdpowiedzUsuń
 21. Ludzie przecież GOsiR jest narazie w budowie chodzę tam prawie codziennie i tam nie ma puki co warunków na organizację imprez. dajcie im skończyć najpierw. Ponadto w każdej gminie czy mieście jest jakieś centrum gdzie odbywają się ważniejsze imprezy. Impreza we Frysztaku jest impreza wszystkich mieszkańców GMINY FRYSZTAK.

  OdpowiedzUsuń
 22. Widzę, że nie ma nic gorszego jak kilku gówniarzy dopadnie klawiatury. Wstyd dla Frysztaka to jest taki, że sami o sobie świadczycie jacy jesteście prostacy.

  OdpowiedzUsuń
 23. Masz rację!
  Brawo!

  OdpowiedzUsuń
 24. i co i co i co ? i nic , gwiazda wieczoru? organizatorzy puk puk pozdrawiam, eh

  OdpowiedzUsuń
 25. Tak jest!!
  Zabrać gówniarzom komputery!!
  Niech się bawią laleczkami!!

  OdpowiedzUsuń
 26. Ty nie gówniarz {na górze} prostakiem nazywaj siebie, a co do tej klawiatury to pewnie jednego posta pisałeś 15 min .Przez internet cwaniaka zgrywasz i tyle jesteś wart

  OdpowiedzUsuń
 27. no niech poczyta sobie te komentarze ktoś spoza gminy Frysztak - ładne świadectwo dajecie w swych wypowiedziach o naszym środowisku!
  Czy nie można podyskutować rzeczowo i kulturalnie na temat przyszłorocznych dni Frysztaka? (są takie komentarze i bardzo dobrze - ale giną w powodzi tych prostackich!)a najczęściej te drugie pisane są przez ludzi, którym nigdy nikt nie dogodzi, uważają się za ekspertów w każdej dziedzinie, krytykując wszystko i wszystkich - nie można naprawdę inaczej? - spróbujcie to nie boli!

  OdpowiedzUsuń
 28. hm..... pewnie to potwierdzi większość ,że zaproszona "gwiazda " raczej tu furory nie zrobi !

  OdpowiedzUsuń
 29. Super gwiazda wieczoru. Tylko, że pryszczate nie potrafią słuchać tekstu. Liczą się decybele, rytm, migotanie świateł i obłęd w oczach niby gwiazdy. Przyjdę i posłucham z przyjemnością.

  OdpowiedzUsuń
 30. Przepraszam bardzo - ktoś wyżej chyba się zapędził z tym cudzysłowem. Właśnie tacy ludzie są prawdziwymi gwiazdami na polskiej scenie. Niestety setki jednorocznych gwiazdek rozpalanych przez Plotki, Pudelki, ZETki, Eski itp. powodują, że naprawdę wartościowi artyści żyją w cieniu. Ten Pan tworzy i istnieje na scenie dłużej niż większość tych szczekających tutaj żyje. Proszę zapoznać się z Jego dorobkiem artystycznym nim zaczniecie pisać bzdury. To co tworzy nie musi się wszystkim podobać, może nie jest to muzyka do tańca i zabawy ale do cholery trochę szacunku dla Tego Pana.
  Masa komentarzy, a 99% niczego nie wnosi. Chcecie zmian to zaproponujcie coś, kogoś. Wielkie halo, a wychodzi na to, że sami nie wiecie czego chcecie.

  OdpowiedzUsuń
 31. To że ta wasza gwiazda jest dla was taka wspaniała to mnie mało to obchodzi. Lepiej było zaprosić 3 młode zespoły które mają ciekawą muzykę , a napewno chcieli by się pokazać za grosze. Można było na forum zrobić odpowiedni temat gdzie mieszkańcy zgłaszali by ewentualne propozycje, ale poziom DNI ziemi frysztackiej już jest tak niski że zapraszają jeden zespól którego będą sluchać pewnie tylko starsi ludzie!!! NIE MA NIC TU DO OGLĄDANIA!! Proponuję bojkot nie idzcie tam o żadnej godzinie niech widzą ze nikogo te ochłapy nie interesują!!!

  OdpowiedzUsuń
 32. kto wybiera te zespoly co roku ?? ludzie zajmujacy sie tym robia pod siebie a nie dpo publike !!! JA bym DAL BOys , Akcent albo cos w tym stylu i mowie wam bylo by 200% wiecej ludzi !!

  OdpowiedzUsuń
 33. Andrzej Sikorowski to jest gwiazda a nie "gwiazda". Większość polskich "gwiazd" wylansowanych przez media to same gnioty nic nie wnoszące do polskiej muzyki. Wam się wydaje, że prawdziwa muzyka to hałas na całego a tekst to już mógłby być sraki i owaki a Wy byście klaskali hurra, bo co powie kolega lub koleżanka... Polska młodzież nie ma za grosz własnego zdania na temat muzyki, w sferze publicznej słuchają tego co wszyscy a w domu już zupełnie co innego... Takiej obłudy wśród młodych nigdy nie było jak jest w dzisiejszych czasach. Każdy tylko by wylizał tyłek koledze byleby nie powiedzieć własnego zdania, bo zostanie obśmiany i wykluczony. Żałosne to jest! Ja nie będę ukrywał, że uwielbiam polską muzykę lat 70, 80 i 90. To co się dzieje w 21 wieku pozostawie bez komentarza.

  OdpowiedzUsuń
 34. Ja to bym jednak zaprosił ten znany i ceniony
  Zespół < BACIARY >
  Jak na Dni Frysztaka to hit bombowy!!!

  OdpowiedzUsuń
 35. Tam zawsze bylo klepisko nie tylko po "dniach"zawsze by sie znalazlo jakies rozwiazanie.

  OdpowiedzUsuń
 36. PRAWDA JEST TAKA... starsi może i zachwyceni , a młodzi ? Dla młodzieży , która chce trochę poszaleć , bo i wakacje się zaczynają...to co będzie ciekawego ?

  OdpowiedzUsuń
 37. co do komentarza powyżej ... przenieś się w wiek 15- sty - tam się działo!

  OdpowiedzUsuń
 38. Poszaleć to możesz w Cieszynie!
  Ty d......!

  OdpowiedzUsuń
 39. Miło by było, gdyby dla młodzieży też coś wymyślić...

  OdpowiedzUsuń
 40. Repertuar muzyczny jest za poważny na tego typu imprezę. Powinno być coś także do potańczenia, jeśli nie w niedzielę to w sobotę, np. dyskoteka pod gwiazdami. Wtedy i młodzi i starsi byliby zadowoleni :)

  OdpowiedzUsuń
 41. Dokładnie, dlaczego nie ma jakieś potańcówki, DJ, wiejskiego zespołu? czegokolwiek, żeby ludzie mogli się pobawić, potańczyć? straszne dziadostwo, że o tym zapomniano i to przez cały weekend..!!

  OdpowiedzUsuń
 42. O ile wiem to potańcówki będą przez wakacje w
  każdą sobotę w Jazowej!
  Bardzo fajnie!

  OdpowiedzUsuń
 43. w Jazowej ale gdzie dokładnie?

  OdpowiedzUsuń
 44. Jest dużo młodych zespołów, które chętnie zagrałyby nawet za friko, żeby zdobyć popularność. I spodobałyby się młodym. Ale po co...

  OdpowiedzUsuń
 45. ZGADZAM SIĘ Z PRZEDMÓWCĄ WYŻEJ..., REPERTUAR NIE DLA OBCHODÓW DNI GMINY ! TUTAJ PRZEDE WSZYSTKIM ROZRYWKA W STYLU DISCO DLA WSZYSTKICH !!!

  OdpowiedzUsuń
 46. Ale nazjeżdża się tutaj szumowiny!
  Potrzebne będą dodatkowe pododdziały Policji!
  Bo mogą być starcia!!

  OdpowiedzUsuń
 47. Jest we Frysztaku zespół zgrany:
  Trąbka Pompka i Organy!!

  OdpowiedzUsuń
 48. Zaprosilibyście Rysia Peje i młodzież była by bardzo zadowolona:P A dla starszych zaproście Bayer Full.

  OdpowiedzUsuń
 49. Takie dni Frysztaka ...bez atrakcji same nudy ...pewnie większa połowa mieszkańców nie przybędzie ..nie dziwie sie

  OdpowiedzUsuń
 50. Wymień 5 młodych zespołów, które chętnie zagrają tutaj za friko skoro jest ich tak dużo (wyłączając te, które zagrały tydzień temu w Stępinie).
  Po drugie - jakie niby walory promocyjne dla młodych zespołów ma Frysztak? Ani tu widowni, ani atmosfery na takich koncertach. Żeby młoda kapela zwabiła tutejszą publikę musiałaby się nazwać "Fajerwerki".

  OdpowiedzUsuń
 51. Pasowałby Rysiu Peja i całodobowa sprzedaż alkoholu!

  OdpowiedzUsuń
 52. Ja wiem, że społeczeństwo się starzeje, ale tak naprawdę tym co przyciągnie młodych na te Dni Frysztaka będzie piwo. Zamiast tego gościa (bez obrazy) to lepszą furorę zrobił by jakiś zespół Disco polo nawet i taki co gra po weselach, ludzie by się bawili i starsi i młodsi, a i pieniędzy na oświetlenie by zostało, bo rzeczywiście jak człowiek z pracy wraca to już ciemnawo. No cóż zero inwencji nasz wójt się starzeje i repertuar układa pod swój gust chyba.

  OdpowiedzUsuń
 53. Przedmówco masz bardzo słuszną rację!
  Bardzo duże brawa dla Ciebie!!!

  OdpowiedzUsuń
 54. 3 dni imprez i jedna atrakcja, mecz piłki nożnej.

  OdpowiedzUsuń
 55. Dni Frysztaka wkrótce mamy,

  - a czy o mnie pamiętamy?

  Bo i smutno by też było,

  - gdyby w śród Was mnie nie było.  Każdy program też niestety,

  - chce by były kabarety.

  A ja kiedy jestem spięty,

  - daję nie złe też występy.  Wiersze głoszę prosto z głowy,

  - zwą mnie Trybun też Ludowy.

  Talent taki mam wrodzony,

  - nie jest także wyuczony.  By przyjemna była gadka,

  - będzie i ,,cukrowa- watka”.

  Cukier niby nam i szkodzi,

  - lecz i życie też osłodzi.  I nie daję go w nadmiarze,

  - ale ile się pokaże.

  Więc ja grzecznie Was poproszę,

  - że się na imprezę wproszę.  Bo każdemu grosz potrzebny,

  - nie masz groszy jesteś biedny.

  Będę może mieć balony,

  - dzieciak też zadowolony.  A więc mili Organizatorzy,

  - dla Was wiersz się też ułoży.

  Dla dzieciaków program mam,

  - przy mnie to nikt nie jest sam.  A jak piękne dam występy,

  - każdy będzie uśmiechnięty.

  Niech nie myślą też Rodacy,

  - że w tej Gminie byle jacy.  Tu kulturę ludzie znają,

  - i się pięknie zabawiają.  Krzysztof Szczurko tel: 782-119-573

  e-mail: kysyprzemysl@gmail.com
  Krzysztof SZCZURKO

  OdpowiedzUsuń
 56. pamietam te koncerty z zespolem Skangur. wtedy byly swietne imprezy nie tak jak teraz bal dla emerytow

  OdpowiedzUsuń
 57. tylko głupi by wpadł na taki pomysł jak ci się nie podoba to nie przychodz a jak chcesz mieć jasno to idz z pochodnią :)

  OdpowiedzUsuń
 58. A teraz program Dni Frysztaka 2013 - sobota: jarmark frysztacki, zespół ludowy z Gogołowa i wrzeszczący Kysy... Jakież to oryginalne, jakie nowatorskie... A tak na serio - to gmina zamiast przeznaczać pieniądze na takie żenująco nudne imprezy, to niech lepiej przeznaczy środki na coś, co rzeczywiście gminie jest potrzebne. Takich problemów jest wiele!

  OdpowiedzUsuń
 59. ludzie po:
  1. ortografia
  2. Dni Frysztaka upadaja
  3. nie ma co narzekac tylko podjac działania jak beda wybory

  OdpowiedzUsuń
 60. Te dni Frysztaka to straszna wiocha :((((( ni sie ciekawo nie dzieje.....

  OdpowiedzUsuń