Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

MOTO SOBÓTKI

W dniach 22-24 czerwca odbył się Zlot Charytatywny Moto Sobotki 2012 w Stępinie. Organizatorem było Strzyżowskie Stowarzyszenie Motocyklowe „Moto Strzyżów”.
W tym roku Motosobótki odbyły się w zupełnie nowym, choć większości dobrze znanym miejscu – na terenie Schronu Kolejowego w Stępinie. Miejsce historyczne, a jednocześnie ciekawe i klimatyczne. Choć piątek powitał nas rzęsistym, tradycyjnym co roku deszczem, jednak popołudniem nadeszło wyczekiwane rozpogodzenie. Wieczorną atmosferę podgrzewały zespoły: Hornblend, Vermillion, Heven, Bose of Bottom oraz gwiazda wieczoru Maska. Zgodnie z tradycją zlotu Moto sobótki po 21 został rozpalono Ogień Kupały. W sobotę od rana z godziny na godzinę przybywało motocykli, a w parku maszyn zapełniały się kolejne alejki. Niebo nad Stepiną było coraz jaśniejsze, aż wreszcie w godzinach popołudniowych zaświeciło piękne słońce. Przed południem odbyła się parada motocykli przez Stępinę, wyciąg narciarski Gogołów oraz Frysztak po czym uczestnicy wrócili na teren zlotu.
Grupa ASG - SPAS Strzyżow wykonała pokaz – odbijanie zakładnika z rąk terrorystów. Członkowie grupy przygotowali też strzelnicę, gdzie każdy uczestnik mógł pod okiem instruktora postrzelać z broni typu ASG.
Konkurencje z nagrodami jak na przykład głośny wydech, toczenie beczki motocyklem, oraz utrzymanie się jak najdłużej na beczce bez dotykania ziemi nogami, oraz bieg na nartach 3 osobowych oraz demolka samochodu to tylko niektóre z atrakcji zlotowych. Ponadto organizatorzy zapewnili zaplecze gastronomiczne, sanitarne oraz stoiska wystawowo - handlowe z gadżetami i akcesoriami nie tylko motocyklowymi. Było też wiele atrakcji dla dzieci jak na przykład quady, dmuchana zjeżdżalnia oraz kucyki. Tak jak w piątek, pod wieczór rozpalono Tradycyjne ognisko „na Jana”, a bezpośrednio przed koncertami odbyła się żywiołowa licytacja kilku przedmiotów. Na aukcje trafił motocykl wykonany ze szkła, w całości ręcznie przez Marcina Szczyptę, motocykl wykuty ze stali, a także dwa fotoobrazy na płótnie autorstwa Michała Kuta.
Na scenie pojawiły się zespoły Halling Rocks, New Gepard, dobrze znany strzyżowski bluesowy band Mahloyka, Scream Maker z niesamowitym wokalem Sebastiana Stodolaka oraz wyczekiwana gwiazda wieczoru Totentanz z Tarnowa.
Na zlocie pojawiło się ponad 500 motocykli oraz kilka tysięcy odwiedzających.
Współorganizatorami tegorocznych Moto Sobótek był: Wójt Gminy Frysztak oraz GOK Frysztak, patronat objęły nowiny24.pl , radio Eska oraz Starosta Strzyżowski.

Takie inicjatywy są wyraźnym dowodem na to, że da się i że warto łączyć przyjemne z pożytecznym. Świadczą również o czynnym zaangażowaniu motocyklistów w pomoc potrzebującym. W imieniu Stowarzyszenia serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, współorganizatorom i odwiedzającym zlot za pomoc, wsparcie i oczywiście obecność na imprezie. Dochód ze zlotu będzie przeznaczony na pomoc w leczeniu Gabrysi z Kozłówka chorej na raka kręgosłupa oraz Moniki z Zarzecza cierpiącej na zwiotczenie mięśni. Mamy nadzieję, że przekazane pieniądze pomogą dziewczynkom szybko powrócić do zdrowia
Dzięki!

Opracowali
 Katarzyna Szczypta oraz Michał Kut.

Prześlij komentarz

2 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
  1. Wszystko ładnie,szkoda,że nie było znanego super
    Zespołu < BACIARY > !!

    OdpowiedzUsuń
  2. Grupa SPAS zaprasza do dołączenia do nas i spróbowania swoich sił w jakże ekscytującej zabawie jakim jest AirSoft.
    Wszystkich chętnych zapraszamy na naszą stronę internetową: http://spas.airsg.pl/ oraz forum, na którym się umawiamy na wspólne działania: http://airsg.pl/

    OdpowiedzUsuń

Below Post Ad