Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Wyjazd strażaków na Słowackie zawody pożarnicze do Chmiel'ova

W niedzielę 29 lipca OSP Lubla oraz OSP Frysztak wraz  z władzami Gminy Frysztak wyruszyli do słowackich kolegów na III. Ročník hasičskej súťaže o Pohár starostu obce w Chmiel'ovie.
Zawody rozpoczęły się o godzinie trzynastej po oficjalnym przestawieniu wszystkich drużyn.  Słowackie zawody różnią się pod względem reguł oraz sprzętu na którym startuje się. Zawody dzielą się na dwie grupy, Grupa A - czyli pojemność skokowa silników motopomp od 1250 do 1500, oraz druga grupa B - czyli 1600 do 2000.


Większość silników opiera się na motorach dobrze nam znanej Skody, wydajność motopomp dochodzi uwaga nawet do 6000l/1min co powoduje czasem rozrywanie węży. Po ukończeniu zawodów przez drużyny ze Słowacji gościnnie pokazaliśmy jak wyglądają takie zawody u nas mamy nadzieję że się podobało. Dalsza część dnia to dalsze emocje pokazaliśmy sprzęt jakim dysponujemy zaczynając od piany gaśniczej oraz działka a kończąc na zademonstrowaniu sprzętu ratowniczego i umundurowania.
Więcej o słowackim wyjeździe jednostek OSP z terenu naszej gminy oraz pełna galeria zdjęć na stronie OSP Lubla lub bezpośrednio pod tym linkiem - kliknij tu !.

Prześlij komentarz

13 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
 1. Wszystko fajnie,nawet czerwone taxi wykonało jakiś w miarę potrzebny kurs ale dlaczego na jednej z fotek reprezentant Naszej Gminy pokazuje znak Szatana???

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolego - troszkę wiedzy, zamiast obiegowych komunałów...

  http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/magazine/8687002.stm

  OdpowiedzUsuń
 3. Yuri dobrze że podałeś temu user'owi wyżej ten link obawiam sie czy coś zrozumie :D Z szatanem...

  OdpowiedzUsuń
 4. czemu te jednostki pojechały ?

  OdpowiedzUsuń
 5. bo są zaprzyjaznione z DHZ Chmielov. a to kto na przykład miał jechać

  OdpowiedzUsuń
 6. Powinny pojechać OSP Pułanki i OSP Huta Gogołowska!

  OdpowiedzUsuń
 7. sam jesteś szatan i to bez wiedzy

  OdpowiedzUsuń
 8. z DHZ ino frysztak i lubla a czemu inni nie

  OdpowiedzUsuń
 9. bo frysztak myśli że są najlepsi

  OdpowiedzUsuń
 10. W artykule są nieścisłości bo była tylko OSP Lubla jako reprezentant OSP z gminy, przedstawiciele UG i zarządu gminnego OSP a z Frysztaka był tylko kierowca.
  A dlaczego Lubla, bo oni utrzymują kontakty z DHZ Chmel'ov. Nikt nikomu nie broni też utrzymywać kontaktów z innymi jednostkami, nawet z zagranicy. Ale najlepiej to na tacy żeby było podane ...

  OdpowiedzUsuń
 11. i Znowu Osp Lubla.. Co Sie tam nie dzieje :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Kolego od komunałów .
  Wiedzę posiadam a Ty nie kumasz bazy.

  OdpowiedzUsuń
 13. Trzeba było utrzymywać z nimi kontakt to by wam przysłali zaproszenie teraz nagle się wszyscy obudzili. Jakoś rok temu wszystkie jednostki brały udział w zawodach w Lubli i miały okazję zapoznać się ze Słowakami. Po prostu czysta zazdrość.

  OdpowiedzUsuń

Below Post Ad