Olejowy wandal powrócił z siekierą i silnym środkiem chemicznym.

Ponownie zniszczono kostkę na posesji w Twierdzy (od strony ogrodu). Pod nieobecność właścicieli w nocy z czwartku na piątek (2.sierpnia na 3 sierpnia) wandal powrócił z olejem i ostrym narzędziem. Olejem polał kostkę od strony ogrodu, a siekierą pociął pnie 5 brzóz, zalewając nacięcia środkiem chemicznym. Brzozy zrzucają w dużych ilościach zielone liście i najprawdopodobniej nie przeżyją takiego działania wandala. Dwie inne brzozy na tej posesji (a 3 lata temu kilka modrzewi) potraktowano bardziej dyskretnie nawiercając otwory w pniach i wstrzykując środek chemiczny. Ten sposób prowadzi do żółknięcia liści i stopniowego mniej zauważalnego obumierania drzew. Identyczne działanie wandala (który tym samym zostawił wręcz wizytówkę) dotyczy także 5 brzóz na sąsiedniej posesji (za siatką ogrodzeniową).
Olej z kostki jest bardzo ciężko usunąć 
Potrzebujemy świadków, dobrych obserwatorów, doradztwa mądrych ludzi jak rozwiązać takie sprawy - czas ukrócić samowolę, wandalizm, nękanie psychiczne i narażanie na straty właścicieli posesji oraz drwiny z praworządności i sprawiedliwości!
Przez działanie środka chemicznego drzewa powoli umierają. 
Prosimy wszystkich, którzy mieliby jakiekolwiek obserwacje lub rady (tylko poważne i na temat) dotyczące tych zdarzeń o kontakt z nr tel. 17 2777 601 lub z frysztacką policją, która prowadzi te sprawy.

O wandalu pisaliśmy również:
Informacja nadesłana na:
GORĄCĄ LINIE Frysztak24.pl
Z powodu dużej ilości komentarzy, w których były pomawiane osoby z Gminy Frysztak oraz toczącego się postępowania, które prowadzi Policja z Frysztak. Redakcja postanowiła zablokować możliwość dodawania komentarzy pod postem. 

Art. 212. 

§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, 
podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku. 

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, 
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. 

§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego. 

§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego. 

Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies