BIEG NIEPODLEGŁOŚCI Z GOSiR FRYSZTAK

Wychodząc naprzeciw historii Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku zaprasza dzieci młodzież i dorosłych na sportowo-rekreacyjne zawody biegowe z okazji upamiętnienia 94 rocznicy odzyskania przez  Polskę Niepodległości. Dnia 11 listopada 1918r. po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję Polska odzyskała wolność. Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym.
Zapraszamy zatem na bieg, który będzie lekcją historii połączoną z propagowaniem zdrowego stylu życia.
Aby każdy mógł sprostać wyzwaniu podzieliliśmy bieg na kategorie wiekowe oraz  zaplanowaliśmy dystanse dostosowane do wieku uczestników. W planowanym biegu najważniejszy jest sam udział niemniej jednak aby podnieść atrakcyjność biegów dodaliśmy element rywalizacji. W każdej kategorii wiekowej zostaną wyłonieni zwycięscy, których nagrodzimy. Zapewniamy także upominki dla najstarszego i najmłodszego zawodnika oraz ciepłą herbatę dla wszystkich uczestników.

Po raz pierwszy Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji prowadzi rejestracje ON - LINE dla uczestników biegu. Więcej informacji mogą Państwo znaleźć na stronie www.gosir.frysztak.pl
Dodaj do Google Plus

43 - ilość komentarzy :

 1. Niewiemy dookoła czego będzie ten bieg.

  OdpowiedzUsuń
 2. A czy to ważne dookoła czego, skoro podane są dystanse. Poza tym jak jest napisane, że o 14:00 na boisku piłkarskim to chyba jasne że dookoła boiska piłkarskiego. Czytać na stronie gosiru http://www.gosir.frysztak.pl/2012/10/bieg-niepodlegosci-z-gosir-frysztak.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja myślałem,że dookoła Frysztaka z metą na Widaczu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Proszę Państwa Święto Niepodległości jest największym świętem w Polsce. Uszanujmy to przynajmniej w komentarzach. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się w zupełności!
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. "A czy to ważne dookoła czego, skoro podane są dystanse."

  No to jest dosyć ważna informacja. Od tego zależy dobór obuwia.

  OdpowiedzUsuń
 7. No tak na 300 m trzeba mieć ze trzy pary butów !!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak się dowiedziałem,to może być każdy rodzaj
  obuwia nawet gumiaki!

  OdpowiedzUsuń
 9. "No tak na 300 m trzeba mieć ze trzy pary butów !!!"

  Widze, że inteligencją nie grzeszysz.

  OdpowiedzUsuń
 10. No tak Piotr za to twoja inteligencja zachwyca. Ty myślisz, że na jednorazowy bieg ludzie z Frysztaka pojadą do sklepów i kupią sobie specjalnie buty na twarde lub miękkie podłoże zwłaszcza na tak krótki dystans.

  OdpowiedzUsuń
 11. Może niektórzy ludzie mają przygotowane obuwie na różne warunki i liczą na informacje, które im pomogą w wyborze? Nikt nikogo nie zmusza do zakupu nowych butów, bo nie o to chodzi, ale podanie prostej informacji nikogo nic nie kosztuje a pozwala innym lepiej się przygotować. To chyba nie jest tak trudne do ogarnięcia.

  Prosty przykład. Jeżeli będziemy biegać po boisku, a pogoda będzie mocno deszczowa to lepiej wziąć np. korki. Gdy pogoda będzie słoneczna spokojnie będzie można wziąć inny typ obuwia. Oczywiście nie chodzi tutaj o wyniki, bo to jest sprawa drugorzędna, ale niektóre typy butów nie nadają się na mokre nawierzchnie i szkoda je niszczyć.

  OdpowiedzUsuń
 12. Czy po biegu na mecie będzie coś na gorąco???
  /cmyk/

  OdpowiedzUsuń
 13. No ale jest przecież wyraźnie napisane na stronie GOSiRu że spotykamy się na boisku piłkarskim. To chyba jasne że biegamy wokół boiska piłkarskiego. Nie jest nigdzie napisane że jest to bieg uliczny. Ej… Inteligenci ruszcie głową to też nic nie kosztuje !!!!

  OdpowiedzUsuń
 14. ODP. Czy po biegu będzie coś na gorąco ?.

  Przeczytaj artykuł na końcu jest napisane o cieplej herbacie.

  OdpowiedzUsuń
 15. Bieganie w korkach to trochę dziwactwo Panie Piotrze i zaprzecza lekkiej atletyce. Kolce to owszem rozumiem ale korki to trochę kicha.

  OdpowiedzUsuń
 16. No kolce na trawie to raczej też troche kicha.

  OdpowiedzUsuń
 17. Szanowni Państwo
  Aby rozwiać wszelkie wątpliwości potwierdzam, że „Bieg Niepodległości” odbędzie się wokół głównej płyty boiska piłkarskiego. Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie ze względów bezpieczeństwa. Ogrodzony teren GOSiRu pozwala w bezpieczny sposób przeprowadzić biegi we wszystkich kategoriach wiekowych (zwłaszcza dla rodzin i maluchów).
  Celem biegu jest przede wszystkim upamiętnienie bardzo ważnego wydarzenia, jakim jest odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Oczywiście aspekt rywalizacji jest również ważny, ale proszę go potraktować bardziej zabawowo niż ambicjonalnie. Zapraszamy tych, którzy chcą powalczyć o zwycięstwo oraz tych, którzy chcą potraktować bieg typowo rekreacyjnie. Dala jednych zwycięstwem będzie stanięcie na podium a dla drugich pokonanie dystansu. Zapraszamy biegaczy, Nordic Wallkingowców oraz wszystkich, którzy chcą upamiętnić odzyskanie Przez Polskę Niepodległości w aktywny i bezpieczny sposób.
  Dystanse biegowe wybraliśmy w taki sposób, aby każdy mógł pokonać trasę. Można biec, truchtać bądź po prostu przejść spacerem.
  W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości proszę dzwonić lub kierować pytania na e-mail, który jest podany na stronie GOSiR Frysztak w zakładce kontakt.

  Z Wyrazami Szacunku
  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń
 18. Czy jesteście przygotowani!?
  Bo to ma być bieg a nie świński galop!!

  OdpowiedzUsuń
 19. Rozumiem, że jak chcę się zapisać na bieg i nie mam emaila to muszę telefonicznie tak ?

  OdpowiedzUsuń
 20. Ty od świń przeczytaj artykuł komentarze a potem możne coś napiszesz albo lepiej swoje przemyślenia zostaw dla siebie . Wstyd !!! ważna data super inicjatywa a tu zawsze jakiś "półgłupek" się znajdzie. Frysztak ma już tego dość !!!! Kultury się uczcie !!!!!

  OdpowiedzUsuń
 21. Jeżeli ktoś z Państwa nie posiada e-maila lub woli tradycyjną formę rejestracji zapraszamy do biura GOSiR codziennie od Pn do Pt w godz. od 8:00 do 16:00 Rejestracji na bieg można dokonać także telefonicznie pod nr tel. 17 2777 111
  ZAPRASZAMY :-)
  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń
 22. Jeśli będzie bardzo zimno to
  będzie herbatka wzmocniona.

  OdpowiedzUsuń
 23. Sprostowanie !!!! Przepraszam Pana, który napisał, że to ma być bieg a nie świński galop. Źle to odczytałem, jeszcze raz przepraszam !!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 24. Założę się że biegi nie wypalą. We Frysztaku nie ma ludzi, którzy chcą się męczyć dla upamiętnienia jakiejś daty.

  OdpowiedzUsuń
 25. A mecz Strzelca nie jest czasami o godzinie 13? Jakim cudem o 14 bedzie Bieg? Chyba, ze przeniesli mecz na 11...

  OdpowiedzUsuń
 26. Z tego co wiem Strzelec będzie grał na drugiej płycie.

  OdpowiedzUsuń
 27. To nic z tego nie rozumiem czemu Strzelec przy przebudowie nie gral tam swoich meczow tylko w Lubli? Cos mi tu nie pasuje tamto boisko za basenem to spelnia wymogi tylko B-klasowe a nie A-klasowe

  OdpowiedzUsuń
 28. Boisko za basenem jest zweryfikowane na klasę A. Wisi weryfikacja w GOSirze na tablicy Ogloszeń sprawdźcie sobie.

  OdpowiedzUsuń
 29. Hej-co dalej z tym biegiem!
  /cmyk/

  OdpowiedzUsuń
 30. Jak to co dalej ? Trzeba się zapisać i biegamy :-)

  OdpowiedzUsuń
 31. Dajcie sobie siana z tym biegiem!!!
  /cmyk/

  OdpowiedzUsuń
 32. Proszę podać ilość osób zarejestrowanych.

  OdpowiedzUsuń
 33. Na dystansie 800m schodzimy poniżej 3minut

  OdpowiedzUsuń
 34. Ilość osób zarejestrowanych zostanie podana po zakończeniu procedury rejestracji. Jeżeli będą chętni - biegi odbędą się zgodnie z zapowiedziami. W przypadku braku zainteresowania bieg zostanie odwołany.

  Pozdrawiam
  Marek Armata

  OdpowiedzUsuń
 35. Czyżby nie było chętnych? W starszych grupach rozumiem ale w młodszych (ciekawe jak to było zareklamowane w szkołach)

  OdpowiedzUsuń
 36. Reklamować to można proszek do prania !!!
  A jak widać informacja jest dostępna dla wszystkich. Oprócz tego widziałem na mieście plakaty. Dzwoniłem, pytałem i potwierdzam że są chetni.

  OdpowiedzUsuń
 37. Bieg jest dla całej gminy i nie powinno się go ograniczać do informacji w szkołach. Młodzież ma dostęp do internetu i wszystko tam jest opisane więc nie widzę problemu. Uważam, że każdy kto chce może przyjść. Wiem tez że młodzi boją się przegrać i dla tego boją się zapisać.

  OdpowiedzUsuń
 38. Moim zdaniem nie chodzi o reklamę bo o biegu wszyscy wiedzą i mówią. Problem polega w strachu dotyczącym wspólzawodnictwa.

  OdpowiedzUsuń
 39. Myślę, że najlepiej zaprezentują się klasy sportowe. Same dwie klasy sportowe z rodzicami zrobią 50 osobową ekipę !!

  OdpowiedzUsuń
 40. Te klasy sportowe Przychodzą z łaską na te biegi jakby za kare. Chore ale prawdziwe

  OdpowiedzUsuń
 41. Nie prawda. Uprawiamy sport bo go lubimy

  OdpowiedzUsuń
 42. No i kto właściwie zwyciężył?
  Podać nazwisko będzie flacha!

  OdpowiedzUsuń