Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

„Chcesz mieć zdrowie – rusz się po nie” - wpływ aktywności ruchowej na nas samych.

Aktywność ruchowa  jest jednym z ważniejszych składników zapewniających prawidłowy rozwój człowieka. W większości przypadków aktywny tryb życia i ćwiczenia fizyczne  postrzegane są jako czynnik, który służy poprawie sprawności fizycznej, rzeźbi ciało i utrzymuje wydolność organizmu człowieka na odpowiednim poziomie.
Uprawiając sport lub rezygnując z ruchu nie jesteśmy świadomi, że aktywność to nie tylko sprawność ruchowo – wydolnościowa, ale także mocne oddziaływanie poprawiające samopoczucie psychiczne i funkcjonowanie społeczne. Bez wątpienia ciało i umysł to nierozerwalna jedność, a znane powiedzenie „w zdrowym ciele, zdrowy duch” nabiera coraz większego znaczenia.
Ćwiczenia fizyczne ważnym czynnikiem wspomagającym naszą psychikę.
FOTO: http://heinrichjosefdamian.blogspot.com
Ważne jest abyśmy zrozumieli, że ćwiczenia fizyczne to nie tylko oddziaływanie fizjologiczne polegające na poprawie ukrwienia mózgu czy utrzymywania narządów ruchu i kondycji na dobrym poziomie lecz jest ważnym czynnikiem wspomagającym naszą psychikę. Istotną rolę w tym zakresie odgrywa między innymi sposób, w jaki sami postrzegamy własne ciało, oraz docierające do nas opinie otoczenia lub mylne wyobrażenia na temat nas samych. Aktywność ruchowa zwłaszcza zorganizowana poprawia nasz osobisty sposób postrzegania samych siebie oraz uczy nas  samoakceptacji. Uprawiając ćwiczenia ruchowe czujemy się atrakcyjniejsi nabierając przez to pewności siebie. Bardzo często podczas zorganizowanych imprez sportowo-rekreacyjnych zawieramy nowe przyjaźnie i znajomości.
Nie uprawiając żadnego sportu jesteś bardzie narażony na problemy psychiczne i funkcionowanie w społeczeństwie. FOTO:  http://pl.point.fm
Badania wykazują, że osoby nie uprawiające, żadnej formy aktywnego wypoczynku częściej miewają problemy na tle psychicznym i w funkcjonowaniu społecznym.
Dodatkowo złe nawyki higieniczne i niezdrowy styl życia połączony z przeciążeniem psychicznym oraz problemy w pracy czy niestabilna sytuacja finansowa lub rodzinna wywołują nerwicę, depresję i agresję.
Ci którzy nie radzą sobie z problemami psychiki często sięgają po alkohol, środki odurzające, wyładowują się fizycznie i psychicznie na swoich bliskich lub zamykają się w wirtualnym świecie gier komputerowych, portali społecznościowych oraz czatów internetowych.
Niestety z jakiegoś powodu odrzucamy najprostsze, najzdrowsze i najbardziej przyjazne rozwiązanie jakim jest aktywność ruchowa.
Pierwszy sezon Gminnej Amatorskiej Ligi Badmintona. FOTO: GALB.Frysztak24.pl
Cykliczne ćwiczenia fizyczne i zorganizowana aktywność ruchowa  uczy  przestrzegania odpowiednich zasad takich jak systematyczność, wytrwałość w dążeniu do celu, samodyscyplina, współpraca w zespole, umiejętność rozwiązywania konfliktów i ponoszenia porażki. Sport powoduje  że stajemy się mocni psychicznie i bardziej odporni na stres.
Uprawiając zorganizowany ruch uczymy się odpowiedzialności za siebie i za innych, trzeźwości myślenia oraz umiejętności podejmowania szybkich decyzji.
Systematyczna aktywność  ruchowa ma porównywalny efekt w leczeniu depresji, agresji i nerwicy jak  terapia farmaceutyczna. Wysiłek fizyczny ma  działanie stymulujące na nasz układ nerwowy przez co czujemy się lepsi, zdrowsi i weselsi. Aby się przekonać wystarczy spróbować!!!.
II bieg uliczny i Otwarty Mikołajkowy Maraton Fitness to imprezy dla ciebie , nie czekaj dołącz
FOTO: wosp.Frysztak24.pl
Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Frysztaku zaprasza do wspólnej aktywności ruchowej: 9 grudnia 2012r. zapraszamy na „Otwarty Mikołajkowy Maraton Fitness”, natomiast 13 stycznia 2013r.  Sztab WOŚP zaprasza do udziału w II biegu ulicznym „Policz się z cukrzycą”. Obie imprezy mają charakter happeningowy i służą poprawie zdrowia. Przypominamy, że cały dochód z imprezy  WOŚP przeznaczony będzie na ratowanie życia, natomiast dochód z maratonu fitness przeznaczymy na rozwój sportu w naszej gminie . Niech to będzie dla Państwa początek wspaniałej przygody ze sportem i zdrowym stylem życia. Zapraszamy Panie Panów dzieciaki i młodzież. „Chcesz mieć zdrowie – rusz się po nie”.

Tekst: Marek Armata

Prześlij komentarz

8 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
 1. Bardzo fajne inicjatywy, które popieram aczkolwiek sceptycznie podchodze jeżeli chodzi o frekwencję naszych miszkanców. Myslę że wiecej będzie ludzi przyjezdnych niż frysztaczan. Aczkolwiek babki z aerobiku czasem mogą dopisać. Życzę powodzenia biegowi i fitnesowi. Słuszna sprawa warto wziąc w niej udzial. Pozdro.

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzymam kciuki za obie imprezy, bo paoagając innym pomagamy także sobie. Wreszcie konkretna promocja.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zawsze powtarzałem i będe powtarzał. Tyle ile dzieje się w Gminie Frysztak to nie ma nigdzie !!!!
  Pozdrwaiam organizatorow obu imprez i wszystkich, ktorzy działają dla spoleczności w naszej gminie. Zapewniam, że duża część spoleczenstwa to docenia. Są i tacy którzy szukają dziury w calym. Niemniejjednak statystyki i ilośc imprez mowi sama za siebie.

  OdpowiedzUsuń
 4. No tak aby sie przekonać wystarczy sprobować, tylko jak się zmobilizować jak wstyd paraliżuje. Oby frekwencja sie udala. Zajmowałem się dlugie lata organizacją imprez masowych i wiem ile to pochlania czasu. Zachęcam wszystkich w imieniu organizatorów frekwencja to jest takie uhonorowanie ich trudu w przygotowanie.

  OdpowiedzUsuń
 5. To jest fakt, każdy z nas jak wraca po pracy uważa że poobiednia drzemka jest odpoczynkiem. Uważamy, że jesteśmy zbyt zmęczenia aby uprawiać sport. Zapewniam sam po sobie, że nawet jeśli jesteśmy wykonczeni po pracy ruch postawi nas na nogi. Super felieton.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie możecie uprawiać tego sportu bo jesteście zmęczone!
  Ale za to polecam ten najstarszy sport świata!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgadzam się z każdym słowem Pana Marka i żałuję, że chwilowo nie mogę brać udziału w organizowanych przez GOSiR imprezach. To co powinno się jeszcze podkreślać to potrzeba systematyczności, której wymaga sport uprawiany nawet rekreacyjnie. Każde „zawody”, w których pojawia się element rywalizacji, powinny być poprzedzone odpowiednim przygotowaniem fizycznym. Dlatego bardziej istotna jest frekwencja na codziennych zajęciach w GOSiR (a jest w czym wybierać) niż na okazjonalnych imprezach.

  OdpowiedzUsuń

Below Post Ad