Gmina świętowała Dzień NIEPODLEGŁOŚCI

Od wczoraj jak w całej Polsce również na terenie Gminy Frysztak mieszkańcy świętowali 94 rocznice odzyskania niepodległości. W niedzielę o godzinie 14.00 na obiekcie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku odbył się I Bieg Niepodległości z GOSiR Frysztak, w którym uczestniczyło 35 zawodników z Gminy Frysztak, Jasła i Tarnowa - relacja z biegu na stronie gosir.frysztak.pl lub bezpośrednio pod tym linkiem - kliknij tu.

Późnym popołudniem tuż przed 16.00 rozpoczęło się świętowanie z GOKiem. Na początek mieszkańcy złożyli kwiaty przy krzyżu Bohaterów Walk o Niepodległość, po czym udali się na mszę święto do kościoła  we Frysztaku, na zakończenie w sali widowiskowej GOKu odbyła się WIECZORNICA NIEPODLEGŁOŚCIOWA w wykonaniu Chóru "Sokół" oraz uczniów Gimnazjum Publicznego nr 1 we Frysztaku. Więcej informacji już wkrótce na stronie gokfrysztak.pl.

W poniedziałek w większości szkół na terenie gminy odbyły się specjalne apele dla uczniów w tematyce Święta Niepodległości. Wszyscy świętowaliśmy jak umiemy, za rok świętujmy jeszcze głośniej