Gmina świętowała Dzień NIEPODLEGŁOŚCI

Od wczoraj jak w całej Polsce również na terenie Gminy Frysztak mieszkańcy świętowali 94 rocznice odzyskania niepodległości. W niedzielę o godzinie 14.00 na obiekcie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Frysztaku odbył się I Bieg Niepodległości z GOSiR Frysztak, w którym uczestniczyło 35 zawodników z Gminy Frysztak, Jasła i Tarnowa - relacja z biegu na stronie gosir.frysztak.pl lub bezpośrednio pod tym linkiem - kliknij tu.

Późnym popołudniem tuż przed 16.00 rozpoczęło się świętowanie z GOKiem. Na początek mieszkańcy złożyli kwiaty przy krzyżu Bohaterów Walk o Niepodległość, po czym udali się na mszę święto do kościoła  we Frysztaku, na zakończenie w sali widowiskowej GOKu odbyła się WIECZORNICA NIEPODLEGŁOŚCIOWA w wykonaniu Chóru "Sokół" oraz uczniów Gimnazjum Publicznego nr 1 we Frysztaku. Więcej informacji już wkrótce na stronie gokfrysztak.pl.

W poniedziałek w większości szkół na terenie gminy odbyły się specjalne apele dla uczniów w tematyce Święta Niepodległości. Wszyscy świętowaliśmy jak umiemy, za rok świętujmy jeszcze głośniej
Dodaj do Google Plus

19 - ilość komentarzy :

 1. Naprawdę patrząc na naszą gminę trzeba być wyjątkowo złośliwym aby powiedzieć, że się w niej nic nie dzieje. Bo naprawdę nie ma takiej gminy aby tyle było robione dla społeczności. !!!. O tym, że się nic nie dzieje mówią to albo złośliwcy albo zazdrośnicy. Problem tkwi raczej w mieszkańcach, których raczej ciężko jest wyciągnąć z domu na cokolwiek.

  OdpowiedzUsuń
 2. Owszem dzieje się dużo, ale nie liczni z tego korzystają a szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja tam wolę narzekać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Prawda jest taka, że niestety są miejscowość, które nie rozumieją, że tak jak w każdej gminie, każdym mieście i każdym państwie jest jedno centrum. Nie chcę tu nikogo obrazić ale niestety Centrum naszej gminy znajduje się we Frysztaku. I byłoby miło mieszkańcom Frysztaka gdyby inne miejscowości dołączyły i stanowiły jedną całość. Czytałem kiedyś komentarz na F24, że w jedności siła. Tę samą przesłankę niosło Święto Niepodległości. Mam nadzieje, że przyjdzie taki czas, że wszystkie miejscowości naszej gminy to zrozumieją i będą stanowić jedną gminę nie tylko na mapie. Pozdrawiam wszystkich mieszkańców Całej Gminy Frysztak.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dokładnie coś jest organizowane a tu przychodzi garstka ludzi. Widocznie są ludzie, którym się nie dogodzi.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja mam swoje zdanie na ten temat. Uważam, że wielu ludzi boli to że wszystko dzieje się we Frysztaku. Wszyscy moi znajomi mówią, że Frysztak ma kasę na wszystko a inne miejscowości jej nie mają. Myślę że ktoś z gminy Frysztak powinien wytłumaczyć wszystkim, że Centra Kultury, Sportu i Urząd Gminy jest dla wszystkich Sołectw. Centra są po to aby integrować i skupiać w sobie cale życie gminne. Uważam, że jest to robione bardzo dobrze. Tylko faktycznie mieszkańcy wszystkich miejscowości muszą to zrozumieć, a nie próbować z tym walczyć!. Zgadzam się z pierwszym komentarzem. Tak jest w każdej gminie, tak jest wszędzie na całym świecie. Może kiedyś i do nas dotrze cywilizacja. Pozdr.

  OdpowiedzUsuń
 7. W naszej gminie są wspaniałe obiekty, które dwoją się i troją aby zainteresować mieszkańców i to widać, że działają. Jest portal taki jak Frysztak 24, który pisze o wszystkich zapowiedziach imprez na terenie gminy i integruje strony ośrodków kultury,sportu, biblioteki, zakładu komunalnego. Strona Urzędu gminy również scala wszystkie ośrodki. Dostęp do informacji jest bardzo łatwy. Wiem, że masę ludzi korzysta z tych stron bo o tym głośno mówią. Każda miejscowości w gminie ma to samo i do tego darmowe źródło informacji. A jednak ciężko się zmobilizować aby przyjechać na jakąkolwiek imprezę bez piwa. Tylko imprezy z piwem powodują, że wszyscy chcą uczestniczyć w danej imprezie. Ale my wolimy powiedzieć, że nic się nie dzieje bo wtedy usprawiedliwiamy się sami przed sobą, że nam się nic nie chce.

  OdpowiedzUsuń
 8. Pomnik Bohaterów Walk o Niepodległość ????
  Gdzie on się znajduje?

  OdpowiedzUsuń
 9. Ja osobiście odnoszę takie wrażenie, że orzeł L. zachowuje się tak jakby nie należał do Gminy Frysztak i często zapominał, że dostaje kasę z gminy na utrzymywanie obiektów. Oba kluby są dotowane z gminy mimo, że nie musi tak być. Szkoda, że tego nie rozumiecie.

  OdpowiedzUsuń
 10. "Pomnik Bohaterów Walk o Niepodległość ????
  Gdzie on się znajduje?"

  Na lewo od wejścia na cmentarz.

  OdpowiedzUsuń
 11. Orzel L ma takie same prawa jak Strzelec F to ze Frysztak ma u siebie urzad gminy nie powinno miec zadnego znaczenia. Niestety jest tak, ze we Frysztaku ludzie żądaja funduszy na wylacznosc maja sie za bóstwa i to co ktos probuje stworzyc w Lubli czy gdzies indziej poza Frysztakiem jest wyszydzane i obsmiewane. A fakty sa takie, ze w Lubli zawsze byl duzy poziom pilki mlodziezowej a we Frysztaku zawsze roznie z tym bylo i z takimi faktami sie nie dyskutuje. Jestem z Frysztaka tak dla wiadomosci i uważam, że to w jaki sposob Frysztaczanie żądaja wiekszych przywilejow tylko dlatego ze sa z Frysztaka jest żałosne i haniebne!

  OdpowiedzUsuń
 12. No i widzisz jak ty nic nie rozumiesz !!!!!
  Piszesz o jakimś poziomie piłki, który w tej klasie i na tym poziomie nie ma żadnego znaczenia !!!!!
  Trzeba zrozumieć, że Lubla, Kobyle, Gliniki, Pułanki itp to też Frysztak. Wszystkie miejscowości stanowią Frysztak. To jest nasz wspólna gmina i dopóki tego nie pojmiecie będzie u nas rządzić CIEMNOTA !!!!
  A wy tylko tak piłka (NIE KAŻDY CHCE BYĆ PIŁKARZEM - piłka to nie alfa i omega. W GMINIE JEST WIELE WAŻNIEJSZYCH SPRAW A PIŁKA MAŁO KOGO OBCHODZI Najpierw zrozumcie podstawy cywilizacji a potem można zacząć mówić o czymś innym.

  OdpowiedzUsuń
 13. Wracając do tematu (dla sportu są inne wątki) trzeba mieć nadzieję, że za rok w 95 rocznicę odzyskania Niepodległości będzie nas znacznie więcej. Cóż może nie do wszystkich jeszcze dotarło, że jest to nasze najważniejsze święto narodowe - bo cóż może być cenniejszego dla narodu od niepodległości. Marzy mi się byśmy potrafili to święto obchodzić tak jak w innych krajach - masowo, radośnie i rodzinnie. By na żadnym Polskim domu nie zabrakło flagi, a każdy z nas w jakiś sposób włączył się w obchody.
  W tym roku niech żałują Ci, którzy nie brali udziału. Nie wdając się w szczegóły powiem, że chór "Sokół" zaprezentował się wspaniale, a młodzież z gimnazjum owacją na stojąco była zmuszona bisować.
  Gorące podziękowania dla wszystkich organizatorów i artystów.
  Adam Filip

  OdpowiedzUsuń
 14. Dokładnie popieram. Gmina to szkoły, kultura, sport ogólnorozwojowy, to imprezy kulturalne, spotkania itp. Osobiście Piłki nożnej przechwałek i nicy gwiazd piłkarskich kłócących się o wszystko mam serdecznie dość.
  W naszej gminnie powinno się toczyć życie na wszystkich płaszczyznach, a nie kończyć na straży i klubach piłkarskich. Zgadzam się również z tym, że Centrum każdej gminy powinno być tylko jedno. Nauczmy się go szanować i zadbajmy wszyscy o nie.

  OdpowiedzUsuń
 15. frysztak to mniejsza wies niz lubla

  OdpowiedzUsuń
 16. Jako mieszkaniec Gminy proszę niektórych mieszkańców aby nie kompromitowali naszej Gminy. Bardzo Proszę.

  OdpowiedzUsuń
 17. Sami nie wiecie co macie i nie doceniacie !! Wspaniale, że u Was coś się dzieje i tylko szkoda , że mieszkańcy tak nielicznie biorą udział. Może więcej reklamy, zachęcania do udziału i się "rozkręcą". Tego serdecznie życzę przedstawicielom Gminy i dobrej zabawy mieszkańcom!Bo o to w końcu chodzi!!

  OdpowiedzUsuń
 18. Powiem tylko tyle zarówno na biegu jak i na koncercie była rewelacyjna atmosfera. Gratuluje organizatorom obu imprez bardzo dobrego przygotowania. Dodsam jeszcze jedno dla nas to był wolny dzień, a organizatorzy pracowali. Pracowali dla naszego gminnego spoleczeństwa. Ja to doceniam i dziekuję.

  OdpowiedzUsuń
 19. Sorki powyższy komentarz miał być do innego posta.

  OdpowiedzUsuń