Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Wyciek oleju na stacji paliw w Twierdzy

Około godziny dziewiątej 21.11.2012 OSP Lubla została wezwana do zdarzenia w miejscowości Twierdza, na terenie stacji paliw ,, PKN Orlen". Działania przybyłych zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych, które wydostały się z samochodu dostawczego marki Mercedes, konieczne było użycie sorbentu oraz sintanu do odtłuszczenie. Ze wstępnych ustaleń wynika że samochód został pozostawiony przez kierowcę w nocy z wtorku na środę . Strażacy prowadzili działania przez około godzinę. Do działań zostały zadysponowany jeden zastęp JRG Strzyżów (SLRt Iveco Daily) oraz OSP Lubla (GBA Star 266). Więcej zdjęć znajda Państwo na stronie OSP Lubla - link kliknij tu !.

Prześlij komentarz

37 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
 1. I Znowu Oni Tam Byli :)
  Ahhhh to OSP Lubla .

  OdpowiedzUsuń
 2. nie sami była też PSP Strzyżów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Brawo brawo chłopaki !!! podobno ten mercedes przewoził ładunek tego Bombiarza z Krakowa do Warszawy, chłopaki udaremnili atak na sejm hehe :P

  OdpowiedzUsuń
 4. No widzicie!
  Pierwsza OSP Lubla!!
  Brawo!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Mój Boże co to za PSP i OSP znowu do kanału i gleby co tam robi WIOŚ takiej utylizacji jeszcze nie widziałem.

  OdpowiedzUsuń
 6. kolego do jakiego kanału do jakiej gleby było posypane sorbentem a jak się coś orientujesz to sorbent chłonie wszystkie środki olejo i ropo pochodne. Puzniej sie go suszy i może być dalej używany. Ale takim fachowcom jak ty co wszystkie rozumy pozjadał to wszystko przeszkadza. Następnym razem jak coś piszesz to pomyśl wcześniej możesz nawet kogoś zapytać.

  OdpowiedzUsuń
 7. CIEBIE POWINNI ZUTYLIZOWAĆ CO BYŚ TAKICH GŁUPOT NIE PISAŁ

  OdpowiedzUsuń
 8. Lubla zawsze do zdarzen poza Lublą jedzie ostatnia wczoraj byli pierwsi bo tylko jedno OSP się wybrało na akcje.

  OdpowiedzUsuń
 9. Widać że niby szpece sorbent zmoczą potem suszą i robią z tego zupę pomidorowa naprawdę jak to czytam i widzę to lata 60 i śmiech a mam takich działań kilka w miesiącu a na stacji robi właściciel stacji każda stacja u mnie ma po 20 worków sorbentu i sami prowadzą utylizacje straż to nie służby porządkowe tak jest u nas strażak się szanuje a nie jest do mietły a przy wypadkach każda pomoc zabiera auto i sprząta po sobie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam nadzieje że gmina nie poniesie kosztów związanych z akcją OSP , gdyż zdarzenie miało miejsce na prywatnej posesji (ORLEN)

  OdpowiedzUsuń
 11. Kolego z kąt ty jesteś jak masz śmiałość pisać takie brednie o sorbęcie że zbierają i zrobią zupe sorbent jest wielorazowego użytku.Napisz z kąt ty jesteś ja się nie boje jestem z frysztaka. a OSP Lubla jak i inne jednostki z gminy jeżdzą na każde wezwanie.A to że byli na ORLENIE to przecież też miejsce użytku publicznego jakby ktoś szedł a samochód na tym śliskim niewychamował to co by było takiś mądry.CZŁOWIEKU ZASTANÓW SIE CO PISZESZ

  OdpowiedzUsuń
 12. ale jesteście głupi. zostali poproszeni o pomoc to pojechali a szczerze to co nas obchodzi jak jest w innych gminach.

  OdpowiedzUsuń
 13. A to kto poniesie te koszty twoim zdaniem?
  Przecież jednostki OSP utrzymuje Gmina więc Gmina zapłaci za wyjazd. Nie rozumiem co piszesz że to prywatna posesja ORLEN,było zdarzenie było , było zgłoszenie było więc wyjechali i zrobili robotę jak się należy, a tobie i innym po prostu żal dup. ściska.
  Przypominam że twoja chałpa to też posesja prywatna więc tak nie szczekaj.

  OdpowiedzUsuń
 14. Rozumiem,że jeżeli u mnie pod domem jest plama oleju,który kapie z mojego starego samochodu to mogę zadzwonić po Straż Pożarną i to zostanie posprzątane na koszt państwa lub gminy.......i tak się marnotrawi publiczne pieniądze

  OdpowiedzUsuń
 15. na jakiej prywatnej posesji przecież stacja paliw to miejsce publiczne jeszcze orlen jedyna renomowana stacja paliw w gminie frysztak.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ludzie przecież to nie OSP decyduje w jaki sposób takie zagrożenie się usuwa.Był na miejscu dowódca z PSP i chyba tylko do niego można mieć pretensje.To że akurat ta jednostka jedzie ostatnia do zdarzeń to też zależy od PSP bo dyspozytor np może ich na końcu zawiadamiać a pozatym są na drugim końcu gminy i to oni mają zawsze najdalej np na Glinik Górny.Myślcie co piszecie.

  OdpowiedzUsuń
 17. śmiejesz sie i Piszesz ze byli pierwsi bo nikogo nie było ?? Człowieku , jednostka z Lubli Jeździ na Cała Gminę i czasem są pierwsi czasem drudzy a czasem na końcu.. Ale to nie z przyczyn organizacyjnych Jednostki, lecz długości dojazdu bo jak jadą np. do Gogołowa G. Górnego , G Średniego , Cieszyny lub Stępiny to nic dziwnego ze jedni z ostatnich dojeżdżają. Dziwi cie to ?? Ciekawostką jest To Ze mimo odległości dysponowani są do tych akcji.. ale z powodu tylko jednego !!! BO W PSP WIEDZA ze OSP z Lubli jest najbardziej przydatną i zorganizowaną jednostką...Są Zawsze gotowi do wyjazdu.. I Wiedzą po co przyjeżdżają na akcje...Rzetelnie Chcą działać i pomagać innemu..Dodatkowo dysponują jednym z najlepszych sprzętów w gminie... Powiedz mi kolego czemu tak krytykujesz jednostkę z Lubli ?? Albo czemu nigdy nie było wyzej wymienionych jednostek na Akcjach w Lubli skoro Lubla tam do nich jezdzi ?? ( ?? Moze małą przydatność tych jednostek??)

  OdpowiedzUsuń
 18. o ile się nie mylę to każda jednostka ma inny zakres działań pomocniczych dla PSP, jedni są wzywani do wypadków drogowych inni do pożarów a jeszcze inni do ratowania biednego kotka, który nie może samodzielnie zejść z drzewa - o co wy się kłócicie? czy to ważne która jednostka jest wzywana dla mnie to obojętne czy tą plamę usunie Lubla, Frysztak, Pułanki czy jakiś Glinik, raz w roku macie okazję do rywalizacji, jesli to wam nie wystarcza to zorganizujcie następne a nie urządzacie sobie przechwałki w kategorii "kto uczestniczył w największej ilości zdarzeń" - żal mi was strażaczki... pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 19. podobno mają jakiegoś mercedesa sprintera dostać i garaż nowy stawiają chodzą słuchy po gminie ... no ale niech chłopaki działają pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 20. No podobno garaz mają miec juz poczatkiem przyszłej wiosny 2013.. a co do sprintera hymm.. jakis trop jest skoro garaz to moze i o samochod gdzies walczą :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Ja słyszałem to samo że takie plany są dla Lubli.
  I znowu wychodzi na to że Lubla będzie mieć najlepsze lekkie auto ratownictwa technicznego, w Gminie a nawet w Powiecie. Tak że tylko pozazdrościć.

  OdpowiedzUsuń
 22. Nie ma czego zazdrościć tylko się cieszyć że Gmina Frysztak będzie miała taki samochód na wyposażeniu.Życzę dalszych sukcesów.

  OdpowiedzUsuń
 23. A ja słyszałem, ze to nie jest garaż tylko auto złom i będą złomować to comają przed rozwiązaniem jednostki.

  OdpowiedzUsuń
 24. Ja też słyszałem,że OSP Lubla ma dostać
  nowy
  samochód ratownictwa technicznego oraz
  nowy helikopter strażacki!

  OdpowiedzUsuń
 25. Ktoś chyba nie wie na czym polegają działania jednostek straży. Nie ważne czy zdarzenie dotyczy posesji prywatnych czy państwowych, pomoc jest dla wszystkich. Do gościa: Jak by Ci się dom palił to co byś zrobił? Oczywiście wezwałbyś straż, a przecież dom jest prywatny i posesja też. Więc pomyśl 2 razy niczym coś napiszesz.

  OdpowiedzUsuń
 26. Frysztak już dawno miałby najlepszy wóz w gminie tylko nie wybrali tego modelu co trzeba:)

  OdpowiedzUsuń
 27. Nie wiem dlaczego tak wszyscy nienawidzą tej Lubli.To źle że działają?

  OdpowiedzUsuń
 28. A co ma wspólnego ratowanie dobytku (pożar lub inne zagrożenie mienia ) z usuwaniem plamy z rozlanej ropy w miejscu gdzie za bezpieczeństwo ludzi (klientów) odpowiada właściciel stacji benzynowej ,to może też chodniki w zimie straż będzie odśnieżać bo to też dla bezpieczeństwa ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 29. bo plama to tez zagrozenie kolego...

  OdpowiedzUsuń
 30. cyt....Do gościa: Jak by Ci się dom palił to co byś zrobił? Oczywiście wezwałbyś straż, a przecież dom jest prywatny i posesja też. Więc pomyśl 2 razy niczym coś napiszesz.
  Czy ty naprawdę nie widzisz różnicy między pożarem a sprzątaniem na prywatnej posesji,niebawem opady śniegu więc jeżeli spadający śnieg z dachu utrudni mi dojście do domu to też mam dzwonić po straż.

  OdpowiedzUsuń
 31. tak jeżeli z dachu to dzwoń do straży bo to zagrożenie dla ciebie i dla innych a jakby listonosz szedł z listem i spadł by mu śnieg na głowe to co by było. Bo listonosz to urzędnik państwowy.

  OdpowiedzUsuń
 32. Dajcie spokój z tą Lublą bo się ż.. chce!

  OdpowiedzUsuń
 33. A pożar to też sprzątanie, a dokładnie "sprzątanie" ognia i jego skutków:)

  OdpowiedzUsuń
 34. Zadzwonić możesz zawsze:) A że cie wyśmieją to już inna sprawa.

  OdpowiedzUsuń
 35. Ja jestem za tym żeby dostali następny samoschód bo patrząc na statystykę wyjazdów to są pewnie pierwsi w powiecie a połowę tych wyjazdów mogliby robić małym samochodem.Duży samochód pali pewniee dwa razy więcej więc na szczeblu gminy też byłyby oszczędności i to nie małe więc radni powinni być przychylni na zakup małego samochodu dla lubli(oczywiście niech nie będzie to samochód typu Osp Frysztak)

  OdpowiedzUsuń
 36. Popieram kolegę Gmina by zaoszczędziła a goście z Lubli rzeczywiście są mobilni.

  OdpowiedzUsuń
 37. chlopaki z osp lubla naprawde sie staraja i trzeba im to przyznac

  OdpowiedzUsuń

Below Post Ad