Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

KOLEJNY SUKCES DZIENNIKARSKI FRYSZTACKICH GIMNAZJALISTÓW!

Uczniowie Gimnazjum Publicznego nr 1 we Frysztaku w 2012 r. już po raz trzeci zostali laureatami Podkarpackiego Pleneru Dziennikarskiego im. Marcina Pawłowskiego! Uczniowie corocznie biorą udział w konkursie dziennikarskim, wysyłając reportaże, wywiady i inne artykuły na zaproponowany temat. Okazuje się, że surowe jury konkursowe, w którego skład wchodzą  profesjonalni dziennikarze oraz nauczyciele poloniści, doceniają dziennikarski talent frysztackich uczniów. Przypomnijmy, że w ubiegłych latach gimnazjaliści z Frysztaka zajmowali w konkursie dziennikarskim pierwsze, drugie i trzecie miejsca. 
Frysztaccy gimnazjaliści z J. Kuźniarem i R. Kijowską z TVN 24
W bieżącym roku przypadły nam tylko i aż trzy wyróżnienia. Warto dodać, że uczniowie zawsze otrzymują cenne nagrody rzeczowe. 
Jako laureaci jesteśmy zapraszani na Galę rozdania nagród, organizowaną w sposób niezwykle uroczysty przez Gimnazjum nr 4 w Jaśle. Tegoroczną niespodzianką na wspomnianej uroczystości była obecność znanego dziennikarza TVN 24 - Jarosława Kuźniara i reporterki Renaty Kijowskiej. J. Kuźniar najpierw wręczył nagrody laureatom, a następnie zdradził  kilka tajemnic dziennikarskiego fachu oraz opowiedział o blaskach i cieniach swej dziennikarskiej popularności.

Prześlij komentarz

23 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl
 1. Wreszcie pasował by we Frysztaku
  choć jeden porządny dziennikarz!
  Aż się prosi!!

  OdpowiedzUsuń
 2. brawo frysztak to najlepsze gimnazjum w gminie

  OdpowiedzUsuń
 3. Faktycznie jest to najlepsze gimnazjum
  w Gminie Frysztak,tylko dzięki naszemu
  Wójtowi mgr inż.Janowi Ziarnikowi!

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluje gimnazjalistom choc dla mnie Jarosław Kuźniar nie jest autorytetem, bo nie można go nazwać profesjonalnym dziennikarzem a już na pewno obiektywnym dziennikarzem. Wolałbym jakąś nagrodę dostać od jakiegoś dziennikarza z Polsatu, bo tylko tam jest obiektywizm i resztki honoru dziennikarskiego. Tak jak pisze jest to tylko moja ocena, zawsze lepiej przyjąć nagrodę od grzecznego Kuźniara niż przykładowo chamskiego Michała Figurskiego. Wielu dziennikarzy myśli, że jak są popularni to mogą sobie pozwalać na wiele a fachowy i profesjonalny dziennikarz to ten, który jest obiektywny we wszystkim co robi a nie pokazuje dobitnie kogo nie lubi na antenie, bo tacy są po prostu dziennikarzynami i gwiazdami dla siebie samych.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj dziennikarze Polsatu są naprawde niewiele lepsi od Kuźniara i spółki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziennikarze Polsatu są wiele lepsi od tych z TVN i to są fakty oraz pokazuje to też ranking obiektywnych mediów. W Polsacie nie spotkasz dziennikarza, który okazuje na wizji przychylność do którejś z partii lub nieprzychylność do jakiegoś posła. To te stacje bardzo różni, bo Kuźniar nie potrafi zachować się profesjonalnie i to ludzie bardzo zauważyli tak samo jest z Olejnik. Tylko trzeba to śledzić żeby wiedzieć, bo jak ktoś tylko sobie w weekend popatrzy na Kuźniara to on wygląda na takiego fachowego z humorem a bardzo wiele mu brakuje do dziennikarza z prawdziwego zdarzenia. Polsat bije zdecydowanie TVN i TVP Info i pokazuje to też najnowszy ranking na najbardziej obiektywny kanał gdzie Polsat News bije konkurencję i śledząc media to tak dokładnie właśnie jest.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pan Kuźniar nie jest dziennikarzem
  tylko jest naftowcem!

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie ma czegoś takiego jak obiektywne media mainstreemowe. A ta dyskusja to jak zastanawianie się które g... ładniej pachnie.
  Gratuluję sukcesu gimnazjalistom i życzę im, by zawsze mieli własne zdanie, myśleli i samodzielnie poszukiwali prawdy. Jesteście nowym pokoleniem, które ma szansę wiele zmienić. Trzymam kciuki!

  OdpowiedzUsuń
 9. Obiektywność (polecam pewien wywiad Gugały i no i sporo Gawryluk) to jedna sprawa. Druga to rzetelność. Polsat jako medium, które kreuje się na najlepsze ma bardzo duży problem z rzetelnością. Wystarczy od czasu do czasu oglądnąć materiały dotyczące np. budowy dróg, które nastawione są tylko i wyłącznie na sensacje a nie na rzetelne poinformowanie widza. Ilość bajek, opowiadanych przez dziennikarzy różnych stacji w tym i Polsatu jest karygodna. A mam okazję porównać te informacje z tymi uzyskiwanymi z pierwszej ręki. Również i Polsat zamiast przedstawiać sytuacje często poprostu kreuje rzeczywistość, by uzyskać taki charakter materiału, który im będzie najbardziej pasował. Jest takie słynne powiedzenie "good news is no news". Polecam troche dystansu.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ty piszesz generalnie o mediach a nie o dziennikarzach. Good news is no news z tym się jak najbardziej zgadzam tylko to obowiązuje w większości mediów na świecie, więc to już jest nie do uratowania na te czasy. Zresztą sam znam pewne kulisy powstawania materiałów do Faktów czy Wiadomości i jakby to ktoś kiedyś pokazał to jestem przekonany, że ludzie nazwali by te stacje zdrajcami narodu czy jeszcze bardziej dosadniej. W tym polu to powinna się wykazać przede wszystkim telewizja publiczna, bo komercyjne w jakiś sposób muszą zdobywać środki i to w jakimś stopniu można zrozumieć choć bywa ciężko. Mi chodziło głównie o obiektywne prowadzenie rozmów w tych stacjach i tu Polsat ma o wiele obiektywniejszych dziennikarzy niż TVN. Dziennikarz nie może sobie pozwolić na dogryzanie jakiejś partii, powinien przekazywać zdanie jednych jak i drugich bez debilnych swoich komentarzy czy dogadywań. O to mi chodziło ja Kuźniara do niedawna nawet lubiłem, ale to jak on nie panuje nad swoimi poglądami na wizji to jest totalne amatorstwo tego człowieka. Dużo lepiej od niego radziła sobie Katarzyna Werner i do dziś nie rozumiem czemu ją odsunęli a do rozmów z gości dali jego skoro kompletnie sobie nie radzi z tym.

  OdpowiedzUsuń
 11. Mam okazję od czasu do czasu czytać wypociny Kuźniara na tematy mnie interesujące i mam o nim podobne zdanie. Jednak mimo, że Polsat jest najbardziej obiektywny, to wcale nie znaczy, że taki jest. Poprostu jest mniej zły od innych.

  OdpowiedzUsuń
 12. Na szczescie trafiaja sie tez odwazni dziennikarze jak chocby dziennikarz prowadzacy "Państwo w państwie". Jego wielkim plusem jest to, ze nie pamietam jak on sie nazywa a robi kapitalne programy gdzie widac polski grajdołek sądowy, korporacyjny itp. i jakie tu bagno mamy w tym kraju.

  OdpowiedzUsuń
 13. Wszyscy chcą być dziennikarzami tylko
  ciekaw jestem kto się roboty chwyci!!

  OdpowiedzUsuń
 14. A wy wiecie kto jest jak obiektywny ??? Ja wam odpowiem nie wiecie bo sami nie znacie prawdy . Tylka mały jarek zna prawde jak nie zazyje leków :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Wielkie gratulacje dla laureatów, którymi są uczniowie Gimnazjum nr 1 we Frysztaku . Myślę, że to oni są głównymi bohaterami tego artykułu i ich sukces powinniśmy docenić !!!!

  OdpowiedzUsuń
 16. O programie "Państwo w państwie" też już kiedyś było. Do czasu nagrania programu jest cacy a po nim klienci są zostawiani sami. Zrobić show, zebrać kasę a reszta się nie liczy.

  OdpowiedzUsuń
 17. Jaka reszta? Piotr bez przesady program nie zalatwi problemow, ktore mieszkancom tego kraju zrobilo panstwo. Poza tym nie uogolniaj, bo w kilku przypadkach tematy wracaly na wizje chocby o problemach firm budowlanych przy budowie autostrad byly 2 a moze nawet 3 programy. "Państwo w państwie" to akurat żadne show, bo nie można oczekiwać od programu, ze po wyjawieniu problemu publicznie będzie załatwiało problemy ludzi, bo od tego jest rząd i państwo.

  OdpowiedzUsuń
 18. Jeżeli taki program nie ma w zamyśle pomagać ludziom, których historia została pokazana to jaka idea przyświeca takim programom? Jak został problem pokazany to reporteży powinni być w kontakcie do rozwiązania sprawy i to pokazać. A jak się nie udało to drążyć temat do końca. Bo pokazanie sprawy a później zmiana tematu to niestety jest takie show.

  OdpowiedzUsuń
 19. Nie zgadzam sie ten program jest od pokazywania nieprawidlowosci i wymiar publiczny tego jest pomoca dla tych ludzi i nie mozna drwic z takich programow, bo jest ich niewiele. To juz potem od naszych szlachetnych urzednikow panstwowych zalezy czy rusza palcem czy nie. Drazyc sobie mozna w nieskonczonosc tylko sam wiesz (jesli ogladasz), ze takich spraw jest od groma i trudno oczekiwac zeby zostawiali jakies sprawy na pozniej a drazyli w nieskonczonosc jeden temat przez 10 czy wiecej programow.

  OdpowiedzUsuń
 20. Zakończcie to i dajcie sobie siana!
  Są inne sprawy na pierwszym miejscu!

  OdpowiedzUsuń
 21. Dlaczego z artykułu nie wynika jacy uczniowie otrzymali nagrody i jaki nauczyciel ich uczy polskiego>?

  OdpowiedzUsuń
 22. To niestety jest wielka tajemnica!
  Mogą wiedzieć tylko wtajemniczeni!

  OdpowiedzUsuń
 23. Ja myślę,że nie jest ważne to jacy dziennikarze z jakiej stacji są lepsi.Na jasielski plener przyjeżdżają osoby z TVN ponieważ Marcin Pawłowski tam właśnie pracował.Brawo laureatki piszę bo wiem dużo o tym plenerze. "Dawna frysztaczanka"

  OdpowiedzUsuń

Below Post Ad