KOLEJNY SUKCES DZIENNIKARSKI FRYSZTACKICH GIMNAZJALISTÓW!

Uczniowie Gimnazjum Publicznego nr 1 we Frysztaku w 2012 r. już po raz trzeci zostali laureatami Podkarpackiego Pleneru Dziennikarskiego im. Marcina Pawłowskiego! Uczniowie corocznie biorą udział w konkursie dziennikarskim, wysyłając reportaże, wywiady i inne artykuły na zaproponowany temat. Okazuje się, że surowe jury konkursowe, w którego skład wchodzą  profesjonalni dziennikarze oraz nauczyciele poloniści, doceniają dziennikarski talent frysztackich uczniów. Przypomnijmy, że w ubiegłych latach gimnazjaliści z Frysztaka zajmowali w konkursie dziennikarskim pierwsze, drugie i trzecie miejsca. 
Frysztaccy gimnazjaliści z J. Kuźniarem i R. Kijowską z TVN 24
W bieżącym roku przypadły nam tylko i aż trzy wyróżnienia. Warto dodać, że uczniowie zawsze otrzymują cenne nagrody rzeczowe. 
Jako laureaci jesteśmy zapraszani na Galę rozdania nagród, organizowaną w sposób niezwykle uroczysty przez Gimnazjum nr 4 w Jaśle. Tegoroczną niespodzianką na wspomnianej uroczystości była obecność znanego dziennikarza TVN 24 - Jarosława Kuźniara i reporterki Renaty Kijowskiej. J. Kuźniar najpierw wręczył nagrody laureatom, a następnie zdradził  kilka tajemnic dziennikarskiego fachu oraz opowiedział o blaskach i cieniach swej dziennikarskiej popularności.