Miejsca parkingowe dla kobiet w ciąży

W czasie XXI finału WOŚP strażacy z OSP Lubla będą zbierać podpisy pod akcją społeczną - miejsca parkingowe dla kobiet w ciąży. Prosimy przynieść dowody osobiste na frysztacki rynek. Do tej pory uzbierano 8000 podpisów na 100 tysięcy potrzebnych. Więcej o akcji na stronie http://parkingdlaciezarnej.pl lub http://www.osplubla.xn.pl/

Inicjatywę społeczną polegająca na przeznaczeniu miejsc parkingowych dla kobiet w ciąży rozpoczął w Dzień Matki, rzeszowski WORD. Marek Poręba, dyrektor, przedstawił proponowane zasady i znaki. Pierwszy stanął na parkingu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie. Obserwując codzienne życie mieszkańców woj. podkarpackiego zauważyliśmy część problemów, z jakimi borykają się kobiety w ciąży. We współczesnym świecie stosunkowo często to osoby mające bóle brzucha, doświadczające w ciągu doby skurczów, łatwo męczące się, mające problemy z chodzeniem.

10 - ilość komentarzy :

 1. Dobra inicjatywa, popieram:) zmiany w dodawaniu komentarzy tez..

  OdpowiedzUsuń
 2. Idea słuszna, ale patrząc na respektowanie miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych widać, że spora część społeczeństwa jeszcze nie dorosła do czegoś takiego.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam nadzieję że się powiedzie ta akcja i że jak najwięcej osób da swój podpis.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapraszam podczas WOŚP jak również poza nią. Szczegóły na stronie OSP Lubla lub przez e-mail: osplubla@poczta.fm.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mamy nadzieję że mieszkańcy Gminy Frysztak licznie złożą podpisy pod akcją społeczną "Miejsca parkingowe dla kobiet w ciąży" Materiał o akcji można było zobaczyć między innymi w programie Dzień Dobry TVN oraz w audycji radiowej Radia Rzeszów

  OdpowiedzUsuń
 7. Dobry pomysł,mam nadzieje że podpisze się wystarczająca liczba osób.

  OdpowiedzUsuń
 8. jeśli ktoś chce dołączyć się to piszcie na: grzegorzswistak@interia.eu. bardzo chętnie czekam

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo dobra inicjatywa, choć nie wierzę w sukces ale również zachęcam do składania podpisów. Przynajmniej wzbudzi zainteresowanie tym tematem. Moim zdaniem dobrym pomysłem na skróty byłoby udostępnienie dla kobiet w ciąży miejsc dla niepełnosprawnych. Oczywiście tym samym zwiększając liczbę tych miejsc. W ten sposób odbyłoby się to szybko i przede wszystkim tanio.

  OdpowiedzUsuń