Najnowsze wiadomości

7/trending/recent
Wpisz tutaj, aby uzyskać wyniki wyszukiwania!

REKLAMA B1 - 1

Ogólnopolski sukces frysztackich gimnazjalistów

Gimnazjum z Frysztaka otrzymało tytuł finalisty i tytuł szkoły dialogu. Znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce szkół w Polsce.

9 stycznia 2013 r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się Gala Szkoły Dialogu, programu edukacyjnego realizowanego przez Fundację Forum Dialogu Między Narodami. Forum Dialogu Między Narodami jest to organizacja pozarządowa działająca na rzecz zbliżenia między Polakami a Żydami, przeciwdziałania antysemityzmu i ksenofobii, a także edukacji dla tolerancji. Trenerzy Forum odwiedzili naszą szkołę dwukrotnie w październiku. Podczas czterech warsztatowych spotkań oswajaliśmy się z kulturą żydowską oraz przygotowywaliśmy się do zorganizowania wycieczki po naszym miasteczku śladami frysztackich Żydów. Udział w tym programie brała udział klasa III B z naszego gimnazjum. Na uroczystą galę pojechała 5 osobowa delegacja wraz z opiekunami P. Joanną Menduś oraz P. Pawłem Zychem.

Galę swoimi wystąpieniami uświetniły takie osobistości jak:
Ambasador Izraela – Zwi Rav Ner, który mówił o potrzebie wspólnego dialogu między młodzieżą polską a izraelską. Wiceprezydent Miasta Stołecznego Warszawa – Włodzimierz  Paszyński
Wielokrotnie podkreślał on potrzebę dialogu w każdej dziedzinie życia Rabin Naczelny Polski – Michale Schudrich.

Powiedział on:,, Jesteś tutaj, już masz nagrodę”. W swoim wystąpieniu podkreślał jak ważny jest upór, bo, jeśli coś jest ważne i moralne, jest możliwe”. Bez wytrwałości i uporu jednego człowieka nie powstałoby Forum Dialogu Między Narodami, w które z roku na rok angażuje się coraz więcej ludzi.
Pierwszą nagrodę Szkoły Dialogu otrzymało Gimnazjum nr 5 im. Jana Kochanowskiego w Koninie. Nagrodą był komputer, wycieczka do Krakowa i Aushwitz oraz książki. Nasze gimnazjum otrzymało natomiast tytuł finalisty i tytuł szkoły dialogu. Zostaliśmy nagrodzeni książkami dla siebie oraz zestawem książek dla biblioteki szkolnej.

Prześlij komentarz

2 Komentarze
Skorzystaj ze swojego konta Google i komentuj posty na Frysztak24.pl

Below Post Ad