Znamy stawki za wywóz śmieci.

Na ostatnim posiedzeniu, w dniu 01 lutego 2013 r., Rada Gminy przyjęła pakiet uchwał dotyczących gospodarki odpadami na terenie naszej gminy. Nowe zasady naliczania opłat za wywóz śmieci wejdą w życie 1 lipca 2013 roku. Od tego dnia każdy z mieszkańców będzie zobowiązany płacić co miesiąc opłatę za wywóz śmieci z gospodarstwa domowego. Informacje o nowych zasadach gospodarki odpadami znajdą Państwo na stronie UG Frysztak lub bezpośrednio pod tym linkiem - kliknij tu !

Poniżej przedstawiamy ceny, które radni ustalili 1 lutego 2013:
 • za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny (segregowane) - 4 zł. miesięcznie od mieszkańca,
 • za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi i odbieranymi w sposób nieselektywny (zmieszane) - 9 zł. miesięcznie od mieszkańca.
Na razie nie wiadomo czy powyższe ceny będą ostatecznymi, gdyż suma zebranych pieniędzy może nie wystarczyć na opłaty dla firmy, która będzie wywozić odpady z terenu naszej Gminy.

Rada gminy ustaliła że opłaty za śmieci będą zbierane kwartalnie, pół rocznie lub za cały rok:
 • do 15 lutego za I kwartał (styczeń, luty, marzec),
 • do 15 maja za II kwartał (kwiecień, maj, czerwiec),
 • do 15 sierpnia za III kwartał (lipiec, sierpień, wrzesień),
 • do 15 listopada za IV kwartał (październik, listopad, grudzień),
 • opłatę za cały rok należy uiścić do 15 lutego danego roku,
 • opłatę za I półrocze - do 15 lutego danego roku,
 • opłatę za II półrocze - do 15 sierpnia danego roku
Więcej informacji o nowym systemie zbierania opłat za wywóz śmieci znajdą państwo na stronie UG Frysztak lub bezpośrednio pod tym linkiem - kliknij tu. Na naszym portalu będziemy publikować informacje o nowym systemie zbierania śmieci, takie informacje będą również publikowane na stronie UG Frysztak. Jeśli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości, pytania - mail UG Frysztak jest do Państwa dyspozycji – ug@frysztak.pl.


Wyjaśnienia do uchwał.


Dodaj do Google Plus

1 - ilość komentarzy :

 1. Ludzie czy nie wydaje wam się że te stawki są stanowczo za wysokie !!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń