Drogowe rewolucje

Od 26 lutego do 10 marca w Urzędzie Gminy Frysztak w pokoju nr 26 wyłożone są plany przebudowy drogi wojewódzkiej nr 988. Przebudowana zostanie część drogi od ronda w Twierdzy aż po samą Babicę. W podanym terminie każdy właściciel działki, przez którego własność będzie poprowadzona nowa droga będzie miał prawo do złożenia uwag, dotyczących proponowanych rozwiązań. Opracowana koncepcja przebudowy zakłada budowę obwodnic Czudca, Strzyżowa i Wiśniowej. Właśnie budowa tej ostatniej będzie miała wpływ na naszą gminę, gdyż oba warianty jej budowy rozpoczynają się już w Cieszynie.

Wariant zielony zakłada początek obwodnicy na wysokości stacji diagnostyki w Cieszynie, dalej dwukrotne przejście wiaduktem przez tory kolejowe i włączenie w stary ślad za szkołą w Wiśniowej. 

Niebieski wariant rozpoczyna się na krzyżówce z drogą powiatową, później minie bokiem gorzelnię i górą okrąży Wiśniową. Ten wariant zapewne będzie wymagał wyburzenia jednego domu mieszkalnego.


Kolejne zmiany szykują się w Pułankach. Drogowcy planują wyprostowanie ostrego zakrętu. Będzie się to wiązało z wyburzeniem znajdującego się tam budynku. Lekkiej przebudowie zostanie poddane skrzyżowanie w kierunku ul. Wierzbowej.

Na frysztackim odcinku porobione zostaną lewoskręty do sklepów i zakładów, powstanie chodnik, zatoczki autobusowe, przejście dla pieszych koło sklepu Centrum. Przebudowane zostanie również skrzyżowanie z ulicami Blajera i Sportową.

W Twierdzy też szykuje się mała rewolucja. Przebudowane zostanie skrzyżowanie koło kapliczki oraz wjazd na stację PKP.


Termin realizacji całej przebudowy jeszcze nie jest znany, ale planowany jest na obecną perspektywę unijną czyli na lata 2014-2020.

Wszystkie plany dotyczące modernizacji na terenie naszej gminy dostępne są w formie pdfów na stronie www.frysztak.pl. Udział mieszkańców w konsultacjach jest bardzo ważny. Już teraz na tym etapie można składać uwagi czy propozycje innych rozwiązań, gdyż budowa nowych dróg zawsze wiąże się z wykupem działek czy wyburzeniami. Udział w konsultacjach na tak wczesnym etapie przygotowania inwestycji powoduje, że w przyszłości będzie mniej problemów przy jej realizacji. 

Przykładowe fragmenty planów sytuacyjnych ze strony www.frysztak.pl

Prostowanie zakrętu w Pułankach


Przebudowa skrzyżowań w Twierdzy


Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

2 - ilość komentarzy :

  1. Bardzo się cieszę!
    FRYSZTAK NAJLEPSZE MIEJSCE DO ZYCIA!!
    no dajcie mi przykład wsi która jest taka zaj***** ??

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale, niestety, obwodnica Wiśniowej będzie zahaczać o wzgórza na północ od Wiśniowej - jedno z najpiękniejszych miejsc w okolicy.

    OdpowiedzUsuń